سيستم جستجو ديکشنري

ubuntu

Member
با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت تمامي کاربران عزيز MMB. من از شما يه گله دارم. تا حالا نشده يه تاپيک بزارم و به جوابي که مي‌خواهم و نياز دارم برسم. خواهشاً مردونگي کنيد و اين دفعه رو کمکم کنيد که وضع بدجوري خرابه. خوب برم سر اصل مطلب:
من دارم يه ديکشنري يا همون لغتنامه (فارسي را پاس بداريم، انگليسي را زاپاس!) درست مي کنم. براي سيستم جستجو هم از پلاگ اين عالي آقاي Mehran استفاده کردم که انصافاً کارشون عالي بود. 10000 خط رو در عرض نيم ثانيه جستجو مي کنه. ولي يه مشکلي پيدا کردم. اونم اين که مثلاً اگه دو تا کلمه about و bout را در نظر بگيريم و در نرم‌افزار سرچ کنيم سيستم جستجو کلمه about را اول نشان مي‌دهد. چون اين کلمه اول در ليست قرار مي گيرد. حالا از اساتيد محترم مخصوصاً آقاي Mehran خواهش مي کنم کمکم کنند و پلاگ ايني که بتونه با اين سرعت تنها کلمه مورد نظر و نه کلماتي که بخشي از آن‌ها لغت مورد نظر است را پيدا کنه و شماره خط اون رو به من بگه. راستي جستجو در يک فايل متني صورت مي گيره. اسم اون پلاگ اين هم اگه اشتباه نکنم اين بود:
DTB finder plug in

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
اگه اين سوال مربوط به پلاگين‌هاي جناب مهران هستش ، بايد به خودشون پيغام خصوصي بديد...

ubuntu

Member
نه!

اگه اين سوال مربوط به پلاگين‌هاي جناب مهران هستش ، بايد به خودشون پيغام خصوصي بديد...
نه! من منظورم تنها آقاي مهران نبود. بلکه به همه کساني که اين مبحث رو ديدند بود. من گفتم که اگه کسي چنين پلاگ ايني با اين سرعت که يا کلمه رو تطبيق کامل بده يا خاصيت Find next رو داشته باشه معرفي کنه. گفتم که پلاگ اين آقاي مهران همه سرعت بسيار زيادي داشت ولي تطبيق کامل نميداد. Find next هم نداشت. حالا شما رو به خدا کمکم کنيد. کارم لنگه اين پلاگ اينه!!!:cry::rose::shock:

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
والا من كه تا به حال نديدم...
ساده‌ترين و عملي ترين راه ، همون الگوريتم جستجوي ترتيبي هستش...

ubuntu

Member
ساده‌ترين و عملي ترين راه ، همون الگوريتم جستجوي ترتيبي هستش...
ممنون که جواب داديد. ولي مي دونيد اگه 5000 خط رو بخوام تريبي جستجو کنم چه فاجعه اي پيش مياد حالا بيخيال اين که بخواد مثل بقيه ديکشنري ها با تغيير هر حرف در باکس نتيجه رو هم عوض کنه.
حالا يعني هيچ پلاگ ايني وجود نداره که بتونه با نوشتن يک کلمه شماره خط رو به من بده، سرعت خوبي داشته باشه و خاصيت Find next رو داشته باشه. اي اهل ++C شما يه کاري بکنيد. به خدا خيلي اين پلاگ اين رو نياز دارم. من زياد تو کار برنامه نويسي پلاگ اين دست ندارم ولي فکر نکنم اون قدر پيچيده بشه:D:wink:

ubuntu

Member
اي بابا يکي بياد کمک. وقت ندارم. يعني کسي اينجا پلاگ اين نويسي بلد نيست.:shock:

Ehssan_it

Well-Known Member
لطفا عجله نكنيد
اگر كسي بلد باشه حتما جواب ميده.
ميتونيد يك پيغام خصوصي به اقا مهران بديد شايد زودتر جواب گرفتين.

peyman136

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
پلاگین بانکن اطلاعاتی ای که کامل با mmb سازگار شده باشه هنوز به صورت رایگان وجود نداره (شایدم اصلا وجود نداره) ولی دمویی که مهران جان برای من ارسال کرد نشون میداد که این پلاگین همون پلاگین سازگارشده هستش . پیش نهاد میکنم با مهران تماس بگیر

ubuntu

Member
پلاگین بانکن اطلاعاتی ای که کامل با mmb سازگار شده باشه هنوز به صورت رایگان وجود نداره (شایدم اصلا وجود نداره) ولی دمویی که مهران جان برای من ارسال کرد نشون میداد که این پلاگین همون پلاگین سازگارشده هستش . پیش نهاد میکنم با مهران تماس بگیر
من پلاگ اين بانک اطلاعاتي نمي خام. من فقط يه پلاگ اين مي خام که بتونه فايل متني رو جستجو کنه و Find next هم داشته باشه.
لطفا عجله نكنيد
اگر كسي بلد باشه حتما جواب ميده.
ميتونيد يك پيغام خصوصي به اقا مهران بديد شايد زودتر جواب گرفتين.
دليل بي طاقتي من اينه که توي هيچ يک از مبحث هاي قبلي که ساختم جواب نگرفتم و مي دونم که اگه يه روز هم اين مبحث خالي بمونه بايد قيد سوالم رو بزنم!

ubuntu

Member
ديگه بي خيال اين مبحث. خودم يه راه دقيق تر و جالب تر پيدا کردم. با راه جديد درسته که سرعت يه چند صدم ثانيه اي متفاوته ولي اصلاً مهم نيست چون دقت خيلي خوبي داره و سطح ديکشنريمو بالا مي بره. ديتا بيس رو هم قوي تر مي کنه.:D:):lol::oops::wink:
به هر حال از تمام کساني که در اين مبحث سعي کردند به من کمک کنند ممنونم.:rose::oops:

pejmaaan

Member
خوب خدا رو شکر که خودتون راه بهتری پیدا کردین
حالا امیدوارم این راه جدید رو هم در اینجا بزارین تا بقیه هم استفاده کنند.
اگه همراه مثال هم باشه که دیگه فوق العاده میشه

ubuntu

Member
خوب خدا رو شکر که خودتون راه بهتری پیدا کردین
حالا امیدوارم این راه جدید رو هم در اینجا بزارین تا بقیه هم استفاده کنند.
اگه همراه مثال هم باشه که دیگه فوق العاده میشه
ممنون از تبريکتون. ولي درخواست شما مبني بر گذاشتن مثال عملي نيست!:shock: چون هنوز خودم مثال کامل رو براي ديکشنري نساختم. ولي مي تونم ساختمانش رو توضيح بدم:
روش که من پيدا کردم از سه بخش تشکيل شده:
1- جستجو در ديتا بيس به وسيله Plugy و تطبيق کل يا قسمتي از کلمه جستجو شده.
2- ارسال آدرس فايل کلمه به پلاگ اين آقاي مهران يعني DTB Finder و جستجو در ليست متني ديتا بيس. (اينجا فقط يکي از آدرس فرستاده شده وجود دارد و ديگر اشتباهات مشابه که قبلا توضيح دادم نمي افته):):cool:
3- گرفتن شماره خط کلمه در ليست متني و انتخاب آيتم هم شماره در ليست کاربر.
کل اين کارها تنها در چند دهم ثانيه صورت مي‌گيره و براي ديکشنري بسيار مناسبه. البته من زياد تو پيچ و خمش نرفتم. شرمنده، نمي تونم. چون اين مربوط به سيستم کلي ديکشنري مي‌شه که آزاد نيست. ولي کاربران معمول MMB از همين الان فهميدن که من چي گفتم. (شايد هم قبل از من فهميده باشند)

جدیدترین ارسال ها

بالا