سورس و یا کمک در مورد ساخت آزمون چهارجوابی و سایر آزمون ها

سلام
برنامه رو درست کردم
یه radiobutoom دیگه درست کردم که اگر آن فعال بود یعنی کاربر گذینه ای انتخاب نکرده و سوال بی جواب است .
اگر می خواهید امکان این باشد که کاربر سوال را جواب ندهد آن را به داخل stage بیاورید و متن و فونت را برای آن درست کنید

آقا عرفان دستتون درد نکنه اینطور که معلومه تو As3 خبره هستین.
من دیروز گفتم که این نمونه کاراش دیگه داره تموم میشه اما نگو که هنوز اول راهه. :green:
مشکلات یکی پس از دیگری حل میشن اما مشکلات تازه بوجود میان.
همه ی مشکلات قبلی به کلی حل شده و میتونم بگم دقیقا به اون چیزی که میخواستم رسیدم. سوالات رو هم با روشی که گفتین میتونم تکثیر کنم و به تعداد اونا بیافزایم.
مشکل جدیدی که باهاشون برخوردم و نتونستم حل کنم بازم دوتاست:
1- من تو سه تا فریم تو هر کدوم یک سوال طراحی کردم که جمعاً میشه سه سوال.حال وقتی تو فریم اول بر روی دکمه نکست کلیک کنیم میره فریم 2 وتو فریم 2 که روی دکمه نکست کلیک کنیم میره فریم 3. تا اینجا مشکلی نیس.حال تو فریم 3 که هستیم وقتی روی دکمه بک کلیک کنیم برمیگردیم فریم 2 و همچنین تو این فریم هم روی بک کلیک کنیم برمیگردیم فریم 1. تا این هم مشکلی نیست حالا اگر در فریم 1 روی نکست کلیک کنیم بجای اینکه به فریم 2 بره به فریم 3 میره.مشکل اینه. خودتون چک کنید متوجه میشید.

2- تو فریم 2 شما ببینید موقعی که یک گزینه رو انتخاب می کنیم و سپس جواب رو بررسی می کنیم مشاهده میشود که در توضیح عدد رو جلوتر از نوشته ها نشون میده و سر جایی که باید باشه قرار نمیگیره.

من زیاد ور رفتم اما نتونستم حلش کنم دیگه تازه واردیم دیگه یه کم ماهر باشیم چند ماهی طول میشکه.
>|<

پیوست ها

• quiz 1.rar
    459.8 کیلوبایت · بازدیدها: 54

erfan.h

Member
1- من تو سه تا فریم تو هر کدوم یک سوال طراحی کردم که جمعاً میشه سه سوال.حال وقتی تو فریم اول بر روی دکمه نکست کلیک کنیم میره فریم 2 وتو فریم 2 که روی دکمه نکست کلیک کنیم میره فریم 3. تا اینجا مشکلی نیس.حال تو فریم 3 که هستیم وقتی روی دکمه بک کلیک کنیم برمیگردیم فریم 2 و همچنین تو این فریم هم روی بک کلیک کنیم برمیگردیم فریم 1. تا این هم مشکلی نیست حالا اگر در فریم 1 روی نکست کلیک کنیم بجای اینکه به فریم 2 بره به فریم 3 میره.مشکل اینه. خودتون چک کنید متوجه میشید.
داستان طولانی بود ولی حل شد:green:یه تابع برای همه ی دکمه ها نوشتم.دیگه نمی خواد آن قدر تابع و listenet تعریف کنید

2- تو فریم 2 شما ببینید موقعی که یک گزینه رو انتخاب می کنیم و سپس جواب رو بررسی می کنیم مشاهده میشود که در توضیح عدد رو جلوتر از نوشته ها نشون میده و سر جایی که باید باشه قرار نمیگیره.
می شه ولی کار راحتی نیست بهتره با حروف بنویسید

پیوست ها

• quiz 1.rar
    458.8 کیلوبایت · بازدیدها: 46
چرا نمیشه تو ص 2 و 3 جای رادیو باتون ها رو جابجا کنیم. مثلاً اگه مکان گزینه ها رو تغییر دهیم هنگام تست کردن بازم سر جای قبلی نشون داده میشن. و یا اندازه شونو بزرگ می کنیم اما موقع تست بازم می بینیم که کادر رادیو باتون کوچیکه و گزینه ها کامل خونده نمیشن. شما گزینه های سوال 2 رو ببینید کامل خونده نمیشن. (این مشکل تو فریم 1 نیستش)

با ابزار free transform tool ، گزینه ها رو بزرگتر کنید

منم دقیقاً همین کار رو انجام میدادم اما بازم حل نمیشد. بطور اتفاقی متوجه شدم که برای تغییر اندازه ی گزینه های سایر فریم ها باید اندازه های همون گزینه های فریم 1 رو تغییر بدم. یعنی گزینه های سایر فریم ها وابسته به گزینه های فریم 1 هستن. تو فریم 1 هر کاری روی گزینه ها انجام بدی تو تست میبینی که تو همه ی فریم ها اون تغییرات اعمال شدند. به هر حال بازم دستتون درد نکنه بازم سوال دیگه ای بود که قطعاً خواهد بود بازم می پرسم.

با سلام
روش طراحی آزمون 4 جوابی را فرا گرفتم. حال میخوام در مورد آزمون پرکردنی هم منو راهنمایی کنین.
یعنی ما یه سوالی نوشتیم و جوابش فقط یک کلمه است در کادری که جلوی سوال قرار دادیم اگر جواب رو درست بنویسد و بر روی دکمه بررسی جواب کلیک نماید بنویسد جواب درست است در غیر اینصورت بنویسد اشتباه است. مانند نمونه آزمون قبلی.
نمونه جدید رو پیوست میکنم.

پیوست ها

• test.rar
    7.8 کیلوبایت · بازدیدها: 16

erfan.h

Member
ببخشید من چند روز مسافرت بودم و به اینتر نت هم دسترسی نداشتم
کد ها را به فریم اول اضافه کنید
[PHPS]import flash.events.MouseEvent;

b1.addEventListener(MouseEvent.CLICK,cl)
function cl(e:MouseEvent):void{
if(t1.text=="تهران"){
//دستوراتي که در صورت درست بودن انجام مي شوتد
}else{
//دستوراتي که در صورت غلط بودن انجام مي شوتد

}
}[/PHPS]
b1 اسم دکمه ی برسی و t1 اسم text box است

تا اینجا پیشرفت خوبی حاصل شده. اما بازم چند اشکال:
تو فایلی که پیوست کردم اگه ببینید در سوال 5 که از نوع سوال تایپی هستش ما در داخل کادر اگه چیزی بنویسیم و به سوال 6 برویم می بینیم که در کادر سوال 6 ، کلمه ای که در سوال 5 نوشتیم بازم اینجا نوشته شده است. چجوری این مشکل رو باید برطرف کنیم؟

و اما سوال بعدیم اینه که چجوری میتونم آزمون از نوع کشویی طراحی کنم؟ مثلاً یه سوالی بنویسیم و مقابلش کامپوننت combobox قرار دهیم و داخل کامپوننت combobox چند گزینه قرار دهیم که مثه سایر سوالاتبرای گزینه انتخاب شده بازخورد مناسب رو ارئه بده.

پیوست ها

• quiz 1.rar
    461.5 کیلوبایت · بازدیدها: 50
دوستان و اساتید محترم میخوام این نمونه رو کاملش کنم. هم اکنون نیازمند یاری سبزتان هستیم. به دو سوال بالایی جواب دهید.

majid622

New Member
سلام آقا عرفان
من می خواستم یه آزمون چند گزینه ای درست کنم که در آخر جواب درست سوالات و درصد پاسخگویی رو بده.هرکاری کردم تو فارسی جواب نداد یعنی سوالات و گزینه ها فونتش به هم می خورد.ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام آقا عرفان
من می خواستم یه آزمون چند گزینه ای درست کنم که در آخر جواب درست سوالات و درصد پاسخگویی رو بده.هرکاری کردم تو فارسی جواب نداد یعنی سوالات و گزینه ها فونتش به هم می خورد.ممنون میشم اگه کمکم کنید.

سلام آقا مجید
نظرتونو تو وبلاگم خوندم.
سورس چیزی که میخوایین رو من دارم یعنی با هزار زحمت و البته با کمک دوستان انجمن یه چیزی ساختمش. بزودی برا دانلود توی این پست میذارم. از طرف من نائب الزیاره هم باش وقتی رفتی حرم حضرت معصومه (س).
تا امشب حتماً سورسشو میذارم.

akherat

مدیر انجمن

سلام آقا مجید
نظرتونو تو وبلاگم خوندم.
سورس چیزی که میخوایین رو من دارم یعنی با هزار زحمت و البته با کمک دوستان انجمن یه چیزی ساختمش. بزودی برا دانلود توی این پست میذارم. از طرف من نائب الزیاره هم باش وقتی رفتی حرم حضرت معصومه (س).
تا امشب حتماً سورسشو میذارم.
شما همچین کاری نمیکنی
اگر ببینم هر سورس آماده ای داخل انجمن باشه پاکش میکنم
در ضمن شما میتونی تو پیغام خصوصی بهش سورس رو بدی
و مراقب باش که اختار نگیری !!

شرمنده آخرت جون یادم رفته بود گذاشتن سورس تو انجمن ممنوع شده. مجید جون تو یاهو میبینمت.

جدیدترین ارسال ها

بالا