سوختن پی در پی هارد مکستور 80

S.H.R.M.K

Well-Known Member
کمک ، سوختن پی در پی هارد مکستور 80

سلام

من سال پیش یه هارد مکستور با گارانتی نمیدونم کجا بود خریدم ولی دقیقا بعد از 20 روز وقتی داشتم با کامپیوتر کار میکردم سوزن هد گیر کرد و هارد سوخت .
بعد از اون برای گارانتی بردم و بعد یه هفته خیر سرشون یه هارد نو به من دادن (البته حیف اطلاعات با ارزشم)
از این بگزریم الان بعد از حدود 1 سال دوباره همون هارد نویی که داده بودن دیروز با اجازتون اینم مرخص شد
میخواستم بپرسم این هارد های مکستور واقعا اینقدر زپرتی هستن که عمر مفیدشون اینقدره یا مشکل از دستگاه منه که فکر نمی کنم این دومیه درست باشه البته من تو روز 12-13 ساعت با کامپیوتر کار میکنم ممکنه ایراد از این باشه؟

به هر حال سرتون رو درد نمیارم اگه میشه یه راهنمایی کنید که اولا چرا این هاردها اینطوری شدن
دوما اگه بخوام اطلاعات هارد قبلیمو بازیابی کنم چچطور میتون؟
سوما حالا که میخوام یه هارد جدید بگیرم شما چی پیشنهاد میکنید؟

راستی من الان مجبور شدم از هارد قدیمیم که یه هارد کوانتوم 20گیگ که مال 6 سال پیش هست استفاده میکنم و مثل هلو کار میکنه...هاردم هاردای قدیم

ممنونم
فعلا

آخرین ویرایش:

S.H.R.M.K

Well-Known Member
راستی نگفتی چرا اینطوری شده به نظرت و اگه بخوام اطلاعات هارد قبلیمو بدست بیارم باید چه کنم؟

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
من تعجب مي كنم مي گي مكستور سوخته عزيزم هارد هاي مكستور رو دو تا شركت بيشتر گارانتي نمي كنن يكي سازگار ارقامه كه 3 ساله هست و يكي آواژنگ كه اون هم 2 ساله هست و فكر كنم يكي ديگه هم بهت بدن اگه بري دنبالش خوب اگر هم مي خواي تعويض كني من سامسونگ رو ديدم و بد نبوده

Ocarina

Member
البته من یه دفه هاردم خراب شد یعنی از دستم افتاد خورد زمین
گارانتی اون هم تموم شده بود
اما بردم یه جایی درستش کردن
اگه هاردت Ic سوزونده باشه احتمالاً درست بشه

با سلام
آقا علت سوختن هادتو فهميدي چي بود اين مشكل واسه من هم پيش اومده بود آخر فهميدم كه ار پاورم بود

Sunboy454

Active Member
علی سوختنش ممکنه همین استفاده ی بیش از حد باشه ، و من هارد western Digitall رو پیشنهاد میدم ، البته اون موقع که من این هاردو گرفتم گارانتیش 3 سال بود ، الان نمیدونم چجوریه ، راستی سیستم منم در روز حدود 12-13 ساعت روشنه ، شایدم بیشتر ، چون اکثرا شبا تا صبح روشن میمونه

سلام

به احتمال زیاد مشکل از پاور هست.حتما از پاور مارک خوب و استاندارد مثل گرین استفاده کنین.برای سیستمهای امروزی هم حداقا از پاور با توانایی 500 وات حقیقی استفاده کنین که من خودم بعد از چندین مورد تست کردن و تجربه پاور گرین رو معرفی میکنم که قیمت 500 وات حقیقی اون 36 هزار تومان هست.البته مدل های دیگه ای هم همین 500 وات داره ولی این 36000 تومانی از همه بهتره.در ضمن هاردهای مکستور از بهترین ها تو دنیا هستن و اصلا به درجه یک بودنشون شک نکنین و هیچ وقت هم هارد های سامسونگ و سیگیت رو با مکستور مقایسه نکنین چون واقعا مکستور در جایگاهی بالاتر از اینها قرار داره.

roonak

New Member
دوستان سلام
من جديدا يك سيستم جديد با هارد مكستور 80 گرفتم و دو روز پيش كه مي خواستم قطعات سيستمم را جا بگذارم هاردم را ديتكت كرد و اونو پارتيشن بندي هم كردم ولي ديروز كه رفتم سراغش تا روش ويندوز بزنم ديگه هاردم رو نشناخت و وقتي هم كه با ديسكت بوتيبل بالا مياد و بهش دستور fdisk رو ميدم مياد error ميده كه ديسك ثابت رو نميخونه
هاردم رو با هارد يك سيستم ديگه هم كه درست كار ميكرد جابجا كردم ولي باز هم براي پارتيشن بندي همين خطا رو داد. شما فكر مي كنيد هاردم سوخته؟؟

جدیدترین ارسال ها

بالا