[سوال] مشکل عجیب باهارداکسترنال

hdnsoft

Well-Known Member
سلام
این دومین باری که هارد اکسترنال من اینجوری میشه !
دفعه قبل وقتی از کامپیوتر یکی از اقوام کشیدمش ، و به لب تاب خودم زدم ، پیغام داد که باید فرمت بشه ! باخودم گفتم خب حتما ویندوز ایکس پی بوده و این صحبت ها که نذاشتم خوب دیوایس منابعش آزاد بشه و خلاصه خودم رو متقاعد کردم چون زود کشیدمش اینجوری شده
اما این دفعه خیلی عجیبه !
دیشب لب تابم رو هایبرنت کردم
امروز که روشن کردم و پیغام میده که هارد اکسترنال رو باید فرمت کنم!
ری استارت کردم بازم همینه اوضاع !
البته الان فرمت کردم و دارم ریکاوری میکنم :cry:
کسی میدونه علت این اتفاق چیه ؟
اصلا چرا اینجوری میشه ؟
وقتی پیغام فرمت رو میده هیچ کاری نمیشه کرد؟:cry:
متشکرم :rose:

unknown_i3oy

Well-Known Member
برای فلش من این اتفاق زیاد میوفته
.... اگه این اتفاق برای هاردم بیوفته واقعاً تمام زندگیم رو از دست میدم ...
ولی شما حتماً باید بعد از اینکه کارتون با هارد تموم میشه اون رو Safe Remove کنید .
شاید این کارو نکردین که این اتفاق افتاده براش

hdnsoft

Well-Known Member
سلام به همه دوستان خوب هستین ؟ خدا رو شکر

یک مشکل عجیبی که من چند روز گذشته باهاش برخورد داشتم ، و فکر کردم شاید دوستان هم به این مشکل تا حالا رسیده باشن ، اینه که الان اینجا مطرحش میکنم
ببینید دوستان من لب تابم رو هایبرنت ( خواب زمستانی ) کردم
فرداش که اومدم روشن کردم ، وقتی هارد اکسترنالم رو بهش وصل کردم دیدم پیغام میده که باید هارد فرمت بشه!
قبلا هم یک باردیگه این اتفاق افتاده بود ها !
اون دفعه قبلی چون هاردم رو از سیستم یکی از آشناها جدا کرده بودم ، خودم رو اینطور قانع کردم که چون سیستم بنده خدا ویندوزش ایکس پی بوده و من هم اون نکات امنیتی رو رعایت نکردم و هاردم رو بی مهبا ازش جدا کردم این اتفاق افتاده !
اما این بار که اصلا من کاری نکردم
خلاصه
هرچی اینور اونر زدم دیدم فایده نداره
لاجرم مجبور شدم فرمتش کنم
بعد بدون اینکه روش اطلاعاتی بریزم با نرم افزار final recovery شروع کردم به ریکاوری
نکته ای که باید دقت کنید اینه که اگر همچین موردی برای شما هم پیش اومد روی اون درایو ، فلش ، هارد اکسترنال ، مربوطه به هیچ عنوان فایل جدید نریزید!
خلاصه
چون حجم اطلاعات از دسته رفته من زیاد بود ( حدود 400 گیگ ) از طرفی هم خب همه زندگی کامپیوتری من اون تو بود
اینه که نرم افزار مربوطه هنگ کرد ! و خلاصه نتونست ریکاوری کنه !
اصنی خیلی ناراحت شدم ها !
فرداش که اومدم اداره ، ( یعنی دیروز) اول صبح ساعت 7 گشتم تو نت و این عبارت رو پیدا کردم
بازیابی جداول NTFS به کمک نرم افزار Get Data Back Recovery !
عععع
تورخدا نیگا کنین اصلا واسه همچین موقعه ای نرم افزار گذاشتن ها ! یعنی لازم نیست فرمت کنیم ، کافی با این نرم افزار هارد رو اسکن کنیم همین به این راحتی
البته خب چون من قبلا هارد رو فرمت کرده بودم !
اینه که باید از گزینه ریکاوری این نرم افزار استفاده میکردم نه گزینه ترمیم جداول هارد
یک روز کامل صرف ریکاوری کردم
و امروز صبح همه اطلاعاتم به دامان لب تاب و یک هارد اکسترنال اضافه دیگه و لب تاب اداره بازگشتن !
جهت محکم کاری در 4 نقطه همزمان کپی گرفتم ( هارد مذکور، لب تاب نازنینم ،هارد 1ترابایت دیگه ، لب تاب اداره )
و این بود انشاء من

seti1381

Member
سلام دوستان :rose:
برای منم همچین اتفاقایی میفته و خیلی به مشکل میخوردم. منم از نرم افزار Data Recovery Wizard استفاده کردم نرم افزار خوبیه اما تا حالا از نرم افزاری که دوستمون hdnsoft عزیز معرفی کرد استفاده نکردم.
یکی از مشکلات من اینه که وقتی هارد رو وصل میکنم شناسایی نمیشه و یه بوق خاصی میزنه که بعد از کلی کنکاش و بالا پایین کردن متوجه شدم مشکل از کابل هستش و با تعویض کابل مشکلم حل شد.(شاید برای شما هم اتفاق بیفتد)

جدیدترین ارسال ها

بالا