سوال در مورد quick mask mode

Milo

Active Member
سلام مي بخشيد من يك سوال دارم راجع به اين مقالتون كه براي آموزش روتوش عكسه .
مي خواستم بدونم چرا زماني كه من دكمه quick mask mode را ميزنم و قسمتهايي از عكس رو كه مي هوام تغيير بدم رنگ مي كنم بعدش كه از حالت quick mask mode خارج مي شم و مي خوام دكمه هاي ctrl + shift + i رو بزنم تمام تصوير حالت انتخاب شده داره و در ضمن يه ارور هم مي گيره كه نمي شه از 50 pix بيشتر انتخاب داشته باشم ؟

دو يا 3 دفعه تمام مراحل رو دوباره انجام دادم ولي نمي دونم چرا اينطوري مي شه !؟!؟!

اينم بگم من با فتوشاپ CS3 كار مي كنم . ممكنه در CS3 انجام دادن اين مراحل متفاوت باشه ؟ :-/

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
احتمالا براشت خیلی نرمه که نمیتونه قسمتها رو به حالت انتخاب شده در بیاره.
یا feather سلکشنت زیاده.

Milo

Active Member
احتمالا براشت خیلی نرمه که نمیتونه قسمتها رو به حالت انتخاب شده در بیاره.
یا feather سلکشنت زیاده.

feather سلكشن كجاشه ؟ (منو Select>Modify>feather ؟؟)

مگر وقتي كه من با براش روي صورت يا هر كجا كه مي خوام تغييرش بدم رو رنگ مي زنم بعد از اينكه از حالت maskخارج ميشم نبايد با زدن كليدهاي ctrl+shfit+i اون قسمتي كه رنگ زدم رو انتخاب كنه ؟ ولي اينجا براي من مياد تمام تصوير رو انخاب مي كنه اونم به محض اينكه از حالت ماسك خارج مي شم . اينم تصوير اندازه brush ام :

پیوست ها

• brush.JPG
    brush.JPG
    20.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1

Milo

Active Member
مرسي مشكلم حل شد . hardness براش رو زياد كردم روي 0 بود گذاشتم روي 20 مشكلم حل شد ول هنوز برام سواله كه feather selection در كدوم قسمت قرار داره ؟
داخل همون آدرسي كه در پست قبلي نوشتم ، منظورتون همون قسمت بوده ؟

ممنون بسيار زياد . ;)

memol_515

Active Member
آره عزيزم، feather توي همون قسمته.
اين گزينه همونطور كه احتمالا تا به حال متوجه شدي، باعث نرم شدن قسمت سلكت شده ميشه. هرچي مقدارش بيشتر باشه، ميخواد بيشتر پيكسلهاي كنار هم رو نرم تر انتخاب كنه، و وقتي ناحيه انتخاب كوچيك ميشه چون نميتونه ديگه تعداد پيكسلها رو كمتر كنه، معمولا error ميده.
البته من تا به حال ارور نگرفتم، فقط گاها كاري رو كه ميخواستم، برام انجام نداده، همين :)

اميدوارم متوجه شده باشي، چون من خودم نفهميدم چي گفتم:دي

اگه مشكلي بود، بگو، شايد بچه ها تونستن بهتر توضيح بدن

موفق باشي

Milo

Active Member
ممنون ، اتفاقا توضيحاتتون خيلي خوب بود . مرسي متوجه مشكلم شدم . ;) مقدار feather رو هم روي عدد 1 قرار دادم . خيلي بهتر شد ممنون از شما . : دي :چشمك:

جدیدترین ارسال ها

بالا