سوال در مورد قرار دادن سیستم پرداخت پارسیان

hno

Member
سلام
من در یکسری از سایت ها دیدم که سیستم پرداخت پارسیان رو در سایتشون قرار دادن . می خواستم ببینم اگه بخواهم در سایت خودم هم چنین چیزی قرار بدم ، باید چه کار کنم؟ کار اصلی این سیستم چی هست ؟

با تشکر

AKAli

New Member
کار این سیستم ها و یا به اصطلاح دروازه ای پرداخت ارائه خدمات پرداخت آنلاین (اینترنتی) به خریداران است. یعنی اگر شما از این سرویس (که به جز بانک پارسیان، بانک های سامان و اقتصاد نوین هم ارائه می کنند) در سایت تان استفاده کنید، کاربران سایت شما می توانند هزینه خرید کالاها یا خدمات ارائه شده در سایت شما را به صورت اینترنتی به شما پرداخت کنند.
خوب مزایاش هم که معلومه:
1. راحتی خرید -> فروش بیشتر
2. صرفه جویی در زمان (در مقایسه با مراجعه به بانک یا ATM و مشکلات مربوط به آنها)
3. کنترل و مدیریت آسان تر تراکنش ها
و...

استفاده از این سرویس کلاً دو جنبه دارد:
1. جنبه حقوقی: شما باید با یکی از بانک های مربوطه قرارداد ببندید و بعنوان یک تاجر از آنها شناسه تجاری (merchant id) بگیرید. مدارک و شرایط لازم و نحوه عقد قرارداد در وب سایت بانک های مورد نظر موجود است.
2. جنبه فنی: این قسمت شامل طراحی کامل پروسه خرید برای سایت تان می باشد که باید مورد تائید کارشناسان بانک هم قرار بگیرد. یعنی شما باید با طراحی و پیاده سازی کلاس ها، توابع و ... به لحاظ فنی باید امکان برقراری ارتباط با دروازه پرداخت بانک را برای سایت تان فراهم کنید.

مطالعه مستندات بانک سامان بعنوان حرفه ای ترین بانک ایرانی در این زمینه می تونه دید خوبی به شما بده:
http://www.sep.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=94&Itemid=69

جدیدترین ارسال ها

بالا