سوال در مورد سیستم افزایش بازدید و رتبه الکسا

khatarat

Member
بچه ها من توی سایت zrank.ir ثبت نام کردم و وحشتناک بازدیدم رفت بالا. اول فکر کردم که از پر و ک س ی و این حرفا استفاده می کنه ولی بعد دیدم که آی پی هایی که سایت من رو باز کردن هم خیلی زیادن و یکی نیستن و همشون هم مال ایرانن.
توی سایت نوشته بود که بازدید کننده ها واقعی هستند . می خواستم ببینم یعنی واقعا بازدید کننده ها واقعی هستند؟
اینطوری اگر پیش برم و مطمئن باشم بازدید کننده ها واقعیه که سایتم حسابی رتبش بالا می ره. لطفا راهنمایی کنید و مطمئنم کنید.

the_king

مدیرکل انجمن
بچه ها من توی سایت zrank.ir ثبت نام کردم و وحشتناک بازدیدم رفت بالا. اول فکر کردم که از پر و ک س ی و این حرفا استفاده می کنه ولی بعد دیدم که آی پی هایی که سایت من رو باز کردن هم خیلی زیادن و یکی نیستن و همشون هم مال ایرانن.
توی سایت نوشته بود که بازدید کننده ها واقعی هستند . می خواستم ببینم یعنی واقعا بازدید کننده ها واقعی هستند؟
اینطوری اگر پیش برم و مطمئن باشم بازدید کننده ها واقعیه که سایتم حسابی رتبش بالا می ره. لطفا راهنمایی کنید و مطمئنم کنید.

مساله اینجا است که آمار تعداد بازدید کننده قراره که یک معیاری برای مشخص شدن میزان موفقیت یک سایت باشه.
تعداد بازدید کننده بیشتر نباید هدف باشه، هدف اصلی جذب مخاطبه. وقتی بجای اینکه روی هدف اصلی متمرکز بشین
روی معیار ارزیابی متمرکز بشین، فریب سوء استفاده های اینچنینی رو می خورید.
همونطور که برای کم کردن وزن نباید ترازو رو دستکاری کرد، برای جذب بازدید کننده هم نباید در آمار سایت تقلب کنید.

برای اینکه شیوه عملکرد این بازدید کنندگان واقعی رو نشون بدم یک مثال ساده می زنم :

فرضا شما یک تولید کننده ماشین آلات کشاورزی هستید و طبق یک قرارداد به من فلان قدر پول می دهید تا
من روزانه X نفر بازدید کننده رو از نمایشگاه محصولات شما تضمین کنم. حالا من هم هر روز میرم جلوی پارک
نزدیک نمایشگاه شما و چند تا از بچه هایی که اونجا سرسره سوار می شوند رو به بهانه پفک و آدامس میارم
تا از ماشین آلات کشاورزی شما بازدید کنند و به فرض محال بخرند. چه ایرادی داره، بازدیدکنندگانی که من
میارم هم واقعی اند دیگه، درسته که بازدیدشون برای شما اندازه یه دو زاری سودی نداره ولی به هر حال من
به تعهد ام عمل کرده ام و نمایشگاه شما هر روز بازدیدکننده های زیادی داره.

این جور سایت ها هم در بهترین حالت همین کار رو به شیوه مشابهی انجام می دهند، یکسری ملت بیکار
صفحه سایت شما رو برای چند ثانیه بصورت خودکار باز می کنند، بعد از چند ثانیه هم سایت یک بابای دیگه
باز میشه که اونهم قراره چند ثانیه باز بمونه و... احتمالا کاربر مورد نظر در همین حین مشغول تماشای تلویزیونه
و یا صفحه سایت در حالت Minimize قرار داره.

همونقدر بازدید شون از سایت شما مفیده که بازدید یک نابینا از گالری عکاسی. فقط لطف شون در افزایش
تعداد بازدید کنندگان سایت شما است، نه مطلبی رو می خوانند، نه خریدی می کنند و نه علاقه ای به
سایت شما پیدا می کنند.

جدیدترین ارسال ها

بالا