سوال در مورد ساخت جستجو در مولتی مدیا

silvercover

کاربر متخصص
- بسته پلاگین SQLite رو دانلود کنید.
- توی صفحه یک شی پلاگین قرار بدید و مسیرش رو به فایل dll (یعنی همون پلاگین ) بدید.
- دو شی اسکریپت به نام های Initialization و Search در پروژه قرار بدید.
- داخل خصوصیات EditBox بشید و اون بخشی رو که نوشته $EditBox به $Search تغییر بدید.
- روی آیکن صفحه دو بار کلیک کنید و بخش خصوصیات صفحه رو بیارید و از بخش اسکریپت نویسی کد زیر رو قرار بدید:

کد:
ScriptTimer("Initialization","1000")

فایل رو ذخیره کنید و اینجا درج کنید.

silvercover

کاربر متخصص
کد زیر رو توی اسکریپت Initialization قرار بدید:

کد:
PluginRun("PlugIn","SQLiteInit")
PluginGet("PlugIn","IsInitialized")
If (IsInitialized = 1) Then
  DBPath$ = '<Embedded>\book.db'
  PluginSet("PlugIn","DBPath$")
  PluginRun("PlugIn","GetDBFileName")
  PluginRun("PlugIn","OpenSQLDB")
  PluginGet("PlugIn","IsOpened")
  If (IsOpened = 0) Then
    Message("Unable To open database.","")
    Return()
  End
Else
  Message("Unable To initialize SQLite engine.","")
  Return()
End

خط چهارمش رو دقت کنید که مسیر منتهی به همون فایل دیتابیسی باشه که من توی پست های قبلی ضمیمه کردم.

در ادامه کد زیر رو توی شی Search قرار بدید:
کد:
Search = 1
SearchQuery$ = 'SELECT * FROM Books WHERE BookName LIKE \''+ Search$+'\' OR AuthorName LIKE \''+Search$+'%\';'
PluginSet("PlugIn","SearchQuery$")
PluginRun("PlugIn","Query")
PluginGet("PlugIn","Results$")
PluginGet("PlugIn","Rows")
PluginRun("PlugIn","DBError")
PluginGet("PlugIn","DBError$")
If (DBError$ <> '') Then

Else
	Search = 0
	Message("Error","DBError$")
	Return()
End

برای من توضیح بدین تا اینجا از کد ها چی متوجه شدید؟

mahdigfx

Member
برای من توضیح بدین تا اینجا از کد ها چی متوجه شدید؟

تا حالا اين رو متوجه شدم که مثلا : همین کدی که بالا نوشتین خط اول مربوط به راه اندازی پلاگین SQLie هست . خط دوم PluginGet برای دریافت اطلاعات بازگشتی تابع تو متغیر Initialized هست . خط چهارم مسیر قرار گرفتن دیتابیس ما رو مشخص میکنه . lمابقي رو دیگه متوجه نمیشم .

mahdigfx

Member
سلام
یعنی با این دستورات باید کاتبارو تو دیتابیس ذخیره کنیم؟

آقا Omid.Berooz عزیز مثل اینکه از اول پست رو مطالعه نکردید . آقای Silver cover گرامی برای اینکه کار من راه بیفته لطف کردن و از اول بصورت گام به گام دارن توضیح میدن.

اگر میخواهید پست مفیدی باشه باید تاآخر کار پیش بریم و سواهارو بزاریم آخر کار ... با تشکر از شما دوست گرامی

پیوست ها

• Media1.rar
    177.4 کیلوبایت · بازدیدها: 71
آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
تا حالا اين رو متوجه شدم که مثلا : همین کدی که بالا نوشتین خط اول مربوط به راه اندازی پلاگین SQLie هست . خط دوم PluginGet برای دریافت اطلاعات بازگشتی تابع تو متغیر Initialized هست . خط چهارم مسیر قرار گرفتن دیتابیس ما رو مشخص میکنه . lمابقي رو دیگه متوجه نمیشم .

خب تغییرات گفته شده رو اعمال کنید و باز فایلش رو درج کنید.

ضمنا داخل شی EditBox بشین و در قسمت Optional Action بنویسید Search. این معنیش اینه که با هر بار تایپ توی ادیت باکس اسکریپت Search
فراخوانی میشه.

omid.berooz

Member
دوست عزیز من تقریبا دارم همه مطالب رو میخونم فقط میخواستم بدونم کتاب هایی که میخواد فراخوانی بشه داخل دیتابیس ذخیره میشن یا با فرمت خاصی مثل(pdf,html)میخوان فراخوانی بشن

silvercover

کاربر متخصص
دوست عزیز من تقریبا دارم همه مطالب رو میخونم فقط میخواستم بدونم کتاب هایی که میخواد فراخوانی بشه داخل دیتابیس ذخیره میشن یا با فرمت خاصی مثل(pdf,html)میخوان فراخوانی بشن

نه فقط اسمشون ذخیره میشه و در موقع لزوم فراخوانی میشن.

mahdigfx

Member

ضمنا داخل شی EditBox بشین و در قسمت Optional Action بنویسید Search. این معنیش اینه که با هر بار تایپ توی ادیت باکس اسکریپت Search
فراخوانی میشه.

قسمت EditBox,Optional Action اسکریپت Search. نوشته شد .

من فایل Book.db رو برای صحولت کار تو درایو c کپی کردم و ادرس اونو تو خط چهارم تصحح کردم .
اینم فایلی که ذخیره کردم .

مشاهده پیوست Media1.rar

آخرین ویرایش:

omid.berooz

Member
دوست عزیز کار شما در قسمت ادیت باکس یه مشکلی داره اینه تو اون قسمتی که نوشتین Search یه علامت نقطه افتاده که بعدا احتمالا براتون مشکل پیش بیاد لطفا اونو تصحیح کنید

mahdigfx

Member

فراخوانی میشه.

نمیدونم فقط دستورات رو اجرا کردم اگر مشکلی هست مطرح کنید . ممنون

omid.berooz

Member
دوست عزیز دیتابیست انالیز نمیشه برو قسمت Run Script رو یه نگاهی کن چون فیلت مثل اینکه غلط املایی داره دیتابیسو اجرا نمیکنه من اصلاحش کردم

silvercover

کاربر متخصص
هنوز کار تموم نشده. داده ای در دیتابیس نیست که خونده بشه و ما هنوز کدی ننوشتیم که داده های برگشتی رو تجزیه کنه و نمایش بده.

mahdigfx

Member
دوست عزیز دیتابیست انالیز نمیشه برو قسمت Run Script رو یه نگاهی کن چون فیلت مثل اینکه غلط املایی داره دیتابیسو اجرا نمیکنه من اصلاحش کردم

omid.berooz ، عزیز دل برادر میشه لطف کنیم و بزاریم آموزش پیش بره و سوالارو بزاریم برای آخر کار ، دیشب تا حالا فقط یک ساعت خوابیدم و بیشتر سعی کردم که آنلاین باشم تا پست های آموزش پشت سر هم باشن . بازم دوست دارم .

omid.berooz

Member
باشه داداش مشکلی نیست فقط آخه میخواستم بعدا که دیدی مشکل داره نر دوساعت بگردی ببینی مشکل از کجا اب میخوره بازم شرمنده:wink:

omid.berooz

Member
باشه داداش مشکلی نیست فقط آخه میخواستم بعدا که دیدی مشکل داره نری دوساعت بگردی ببینی مشکل از کجا اب میخوره بازم شرمنده:wink:

silvercover

کاربر متخصص
اینم مثال که بهبود یافته و جستجوی اون کار می کنه. من داخل دیتابیس 5 مورد ریختم که عکسش ضمیمه شده. ابتدا نیاز هست که دیتابیس داخل بسته رو در
درایو سی کپی کنید و نمونه رو اجرا کنید. بعد از اون توی کار بنویسید Ali ببینید چی میشه.

اگر داده های برنامه شما انگلیسی و لاتین هست می تونید با برنامه SQLite Browser اقدام به درج اطلاعات در دیتابیس کنید و بعد ازش استفاده کنید. اگر داده ها حاوی کاراکتر
های فارسی هست باید با خود بیلدر یه برنامه بنویسید و داده ها رو وارد دیتا بیس کنید. با SQLite Browser نمیشه داده فارسی و سازگار با MMB وارد کرد.

attachment.php

پیوست ها

• 66.jpg
    66.jpg
    59.1 کیلوبایت · بازدیدها: 118
  • Sample.zip
    177.8 کیلوبایت · بازدیدها: 127

جدیدترین ارسال ها

بالا