سوال در رابطه با متریال ویری pvc و mdf

ALI_TAKHTI

Active Member
با سلام.دوستان عزیز من در گالری در بین کارهای خوب بچه ها کارهایی رو دیدم که دوستان میگفتند جنس کابینت های آشپرخانه از mdf هست
خیلی برام جالبه بدونم چطور همچین متریالی برای ویری پیدا میشه. آخه ما که متریال pvc ویا mdf نداریم که. یا داریم؟
توصیح بدن اساتید ممنون میشم.

abbasi_0912

Active Member
دوست عزیز MDF یک نوع فیبر هست که با ضایعات چوب درست میشه و مزیت های زیادی نسبت به فیبر و تخته 3 لایی و نئوپان داره، فرقش با فیبر توی ضخامتش هست، البته ریز بودن دانه بندی، امکان سوراخ کردن آن، مقاومت بیشتر در برابر اب، امکان رنگ امیزی با رنگ روغن و.....

البته توی بازار بیشتر روکش چوب اون فروش داره
mdf-colors.jpg

برای وی ری متریال MDF و PVC وجود داره، البته برای همه موتور های رندر امکان ساختن همچین متریالی هست

0

redoak_lg.jpg

H3090_ST222.jpg

ALI_TAKHTI

Active Member
دوست عزیز ممنون از اطلاعات خوبت. انسته هام رو بیشتر کردی.اما حاجی مشکل اینجاست که من متریال ویری mdf و pvc رو پیدا نکردم. اینها هم شما گذاشتی وی ری نیست که. اگه ممکنه تعدادی متریال رو به من نشون بدبد تا توی کار جنس و حالتش دستم بیا. اگه لینک معرفی کنید ممنون میشم. من خودم یک عالمه متریال دارم اما هرچی گشتم متریال هاییکه خواستم توش نبود.

ALI_TAKHTI

Active Member
آره اتفاقا این یدونه رو خودم دیدم. اما هم رنگ هم بافتش اونی نیست که من تو کار بچه ها دیدم.یعنی فقط همین پیدا میشه؟

abbasi_0912

Active Member
فقط همین که نیست اگر خودت بشینی متریال بسازی
این نوع انعکاس دار یک روکش از لاک داره که در بعضی موارد هم ساب خورده و صیقلی شده
برای ساخت همچین چیزی یا انعکاس متریالت رو بیشتر کن یا متریال چند لایه بساز که لایه اصلی همین چوب باشه و لایه بعدی لاک باشه

skylive2

New Member
همکار

من ماندم تنها یه مکان دارم کرج خوراک کارگاه انیمیشن خودم ام 6 تا pc دارم بدنیستن وبطورمتوسط مکس ومایاو زی براش بلدم کی متونه به من کمک کنه اینجارو رابندازم؟ازراهنمایتون ممنون میشم .فکرم اصلاکارنمیکنه

elimah57

Member
دوست عزيز من يه فايلي دارم كه جنس و طرح هاي مختلف چوب مخصوص وي ري است ، كافيه فقط اونو انتخاب كني تو متريال اديتور- هركدام را كه انتخاب كني بدون دستكاري رو تنظيماتش انتقال ميدي به آبجكت، و همان چيزي را مي دهد كه ميخواي.

ALI_TAKHTI

Active Member
دوست عزيز من يه فايلي دارم كه جنس و طرح هاي مختلف چوب مخصوص وي ري است ، كافيه فقط اونو انتخاب كني تو متريال اديتور- هركدام را كه انتخاب كني بدون دستكاري رو تنظيماتش انتقال ميدي به آبجكت، و همان چيزي را مي دهد كه ميخواي.

دوست عزیز یک اسمی!!! لینک دانلودی!!! چیزی

elimah57

Member
من بصورت سي دي خريداري كردم.اينجا چون حجمش زياده نميشه فرستاد.فقط چوب رو ميتونم بفرستم .اونم به ايميلت! اول بگو با تكسچرهاي اورموشن كار كردي يا نه؟ اگه كار كردي ديگه نفرستم-

ALI_TAKHTI

Active Member
تكسچرهاي اورموشن زیادن.با بعضی ها بله کار کردم.اما الان در بدر یکجور متریال mdf برای ویری هستم

ALI_TAKHTI

Active Member
اگه کسی وقت داشت این لاکی کردن و براق کردن روی چوب رو آموزش بده

elimah57

Member
اگه کسی وقت داشت این لاکی کردن و براق کردن روی چوب رو آموزش بده
اينم از تنظيمات چوب براق براق!!!!
همه اعداد عين خودش باشه.بجاي نمونه چوبي كه گذاشتم هر بافت چوبي بذاري همان نتيجه را ميدهد

پیوست ها

• wood.jpg
    wood.jpg
    676.7 کیلوبایت · بازدیدها: 111

harirgams

New Member
Salam Chejori mishe Az Vray Da Nor Pardazi Khone Estefadekar.Yani Dar Roz Nor Aftab Az Pangar Khonero Roshan Kone?

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.
ببین علی جان متریال آماده چیه؟؟!! بابا mdf ... آشپزخونه!!
یه تکسچر چوب با 3 نوع رفلکت یعنی در حقیقت با 3 نوع گلاسینس....
mdf high gloss هست که گلاسینس تقریبا 0.97 هست
یه پله مات تر میشه حدود گلاسینس 0.85
یه پله مات تر میشه حدود گلاسینس 0.7
این عددها فورمول نیست.قابل تغییر هست.اینقدر دنبال آماده نباشیم...

جدیدترین ارسال ها

بالا