سوال اكشن

infoh

Member
با سلام
من يك سوال دوقسمتي دارم
1- من چند كليد يا عكس دارم كه مي خواهم وقتي روي آنها كليك مي كنم به موس بچسبد(البته اين قسمت را بلدم) و وقتي كه به يك محدوده خاص رسيد اگر بازهم كليك كرديم در همان جاي خاص بچسبد ويك موي كليپ يا يك كار خاصي انجام شود.
2- وقتي كه يك تعدادمشخصي از اين كليدها يا عكسها را در جاي درست گذاشتيم فلش متوجه شود و يك موي كليپ خاص اجرا شود مثل بعضي از پازلهاي موجود.

Avang2005

مدیر انجمن
در مورد سوال دومتون شما مي تونيد از دستورات شرطي if استفاده كنيد كه اگر اين كليد روي كليد قرار بگيره چه اتفاقي بيفته

## دوست خوبم سفير به من يه چيزي گفت كه خيلي بدردم خورد اين بود كه هر چيزي كه مي خوايد بسازيد اول روي كاغذ بنويسيد چيكار مي خواد انجام بده و چه مراحلي داره با اين كار مراحل و كد هاي مورد نظر خودبخود به ذهنتون مياد (من اينو امتحان كردم ) ##

infoh

Member
سلام
كسي جوابي نداره لطفا مثال هم بزنيد اگه ممكنه
باز هم ممنون

آخرین ویرایش:

Avang2005

مدیر انجمن
شما اگه مي تونيد نمونه بزاريد ببينيم چكار مي تونيم براي شما انجام بديم

infoh

Member
با سلام
ممنون از جواب شما يه چيزي توي اين مايه ها مي خوام درست كنم راستي چهطور مي تونم نمونه بذارم

آخرین ویرایش:

infoh

Member
فكر كنم فهميدم يه چيزي تو اين مايه ها

پیوست ها

• BABY.rar
    82.2 کیلوبایت · بازدیدها: 24

Avang2005

مدیر انجمن
نمونه

نظرت در مورد اين چيه !:d

پیوست ها

• Avang2005.zip
    584.6 کیلوبایت · بازدیدها: 31

mfsh_1369

Member
کارجالبی نیست آدم یه swf رو با decompiler به fla تبدیل کنه و اسم خودشو هم بالاش بزاره!!!!!!!

Avang2005

مدیر انجمن
دوست عزيز منظور من از اينكار اين نبوده - من خواستم به اين دوستمون تا حدودي كمك كنم - اگه ميشه شما آموزشتونو بزاريد اگه بلديد

mfsh_1369

Member
سلام
دوست عزیز
من که فکر نمی کنم با این کار ها بشه کمکی کرد ! اگه می خواستی کمک کنی خودت یه چیزی می گفتی (از خودت)
اما این که می گید "اگه بلدی" من زیاد از این جور صحبت کردن خوشم نمی یاد از این که می بینی من آموزشی نمی دوم چون انقدر این موضوع برای من پیشو پا افتادس که این جور جواب دادن ها رو می زارم به عهده ی شما دوستان ( چون می بینم داری جواب ایشون رو می دی )

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست عزيز

اگه اين چيزا براي شما پيش و پا افتادس پس شما داخل مجيد آنلاين چيكار مي كنيد - لطفا يا به دوستان كمك كنيد يا اينكه اصلا نظر نديد - البته با عرض معضرت از اين حرفم - منظور من بي ادبي نيست منظورم اينه كه اصلا كاري نداشته باشيد كه من يا هر كسي از دوستان در مورد تاپيك ها چي ميزارن مهم اينه كه خودتون بتونيد با مطالبتان اون مشكل رو حل كنيد

mfsh_1369

Member
سلام
خوب نظر شما این طوره من به نظر شما احترام می زارم
اما این که می گید تو مجید آنلاین چیکار می کنم خوب من اولین بار که به این انجمن اومدم فکر می کردم یه انجمن سطح بالا هست
اما الان ای طوری فکر نمی کنم چند باری شده که می خواستم از این انجمن برم مثل خیلی از افراد لایقی که تو این انجمن بودند و الان دیگه نیستند اما من این کار رو به دلیل خواهش تعدادی از دوستان نکردم
اما حالا فکر می کنم دیگه بودن من تو این انجمن مفید نیست بلکه ضرر هم داره من از امروز دیگه تو این فروم هیچ فعالیتی نمی کنم با عرض پوزش از همه ی دوستان
از مدیر هم خواهش می کنم مبحثی که زده بودم و می خواستم ادامه بدم برای بالا بردن سطح این انجمن رو ببندن ( 3D با actionscript)
خداحافظ

آخرین ویرایش:

infoh

Member
با سلام
ممنون از جواب شما
قبل از هر چيز دوست دارم يك نكته را به عنوان يك كوچكتر بازگو كنم ، و اون اينه كه فكر نمي كنم اينجا جاي دعوا و ناراحتي كردن باشه بلكه براي حل مشكلات و چيز ياد گرفتن هستش و اگر هر كسي چيزي بلد هست به ديگران هم ياد بدهد اونائي هم كه بلدن از اول كه بلد نبودند .
واما دوست عزيز اگه ميشه لطف كنيد و يك توضيح هم بدهيد چون من كاملا جواب سوالم رو نگرفتم
بازم ممنون و در مورد نكته بالا جسارت بنده رو هم ببخشيد

UnknownUser

Well-Known Member
سلام
جواب سواله شما اینه:
برای این کار باید از hitTest استفاده کنی
من برات یه مثال گذلشتم این مشکل تو رو حل می کنه :wink:
اگه توضیح خواستی باز در خدمتم!

پیوست ها

• unknown.zip
    5.4 کیلوبایت · بازدیدها: 8

infoh

Member
سلام دوست عزيز ممنون از جواب شما
دو سوال داشتم
يك در مورد مثال شما من وقتي موس را روي منطقه مشخص مي برم فرمان اجرا مي شود كه اگر به سوال من دقت كرده باشيد مي خواستم اگر باز هم در همان منطقه مشخص كليك كرد فرمان اجرا شود
دو اگر چند مورد مشخص از اين درگ كردنها اتفاق افتاد و همه هم در جاي درست قرار گرفته بودند برنامه اين موضوع را متوجه شود و فرمان خاصي را اجرا كند
باز هم از جواب شما ممنون

UnknownUser

Well-Known Member
سلام. اگه درست فهمیده باشم منظورت رو در مورد سوال اول بایداون action رو به این تغییر بدی
PHP:
ispress=false
t_mc.onRelease=function(){
	if(ispress==true){
		t_mc.stopDrag()
		ispress=false
		}else{
		ispress=true
		t_mc.startDrag()
		}
}
onEnterFrame=function(){
	if(t_mc.hitTest(_root.m_mc._x,_root.m_mc._y,true)==true){
		trace("hit")
	}
}
اما سوال دومت این خیلی سادس می تونی چند تا متغیر ایجاد کنی بعد همین شرطhittest رو برای هم ی یه movieclip ات بزاری بعد با true شدن هر شرط اون متغیر رو برابر true قرار بدی بد در آخر هم می تونی با یه شرط true بودن متغیرات و چک کنی اگه درست بود یه کاری انجام بشه مثل کد زیر:
PHP:
var book:Boolean
var car:Boolean
var ispress2=false
var ispress=false
t_mc.onRelease=function(){
	if(ispress==true){
		t_mc.stopDrag()
		ispress=false
		}else{
		ispress=true
		t_mc.startDrag()
		}
}
t2_mc.onRelease=function(){
	if(ispress2==true){
		t2_mc.stopDrag()
		ispress2=false
		}else{
		ispress2=true
		t2_mc.startDrag()
		}
}
onEnterFrame=function(){
	if(t_mc.hitTest(_root.m_mc._x,_root.m_mc._y,true)==true){
		trace("hit")
	car=true
	}
if(t2_mc.hitTest(_root.m2_mc._x,_root.m2_mc._y,true)==true){
		trace("hit")
	book=true
	}
	if(car==true&&book==true){
		trace("you win")
	}
}
البته می شه این کد رو تو قالب یه function در آورد که کدت خوانا تر می شه
اما فکر کنم همین مناسب کارت باشه :lol:

infoh

Member
سلام ممنون از جوابت
اگه ميشه روش درست كردن متغيرها رو هم كامل برام توضيح بده من بلد نيستم و با عرض معذرت يك سوال ديگه با دستور trace ميشه يك دستور مانند اجراي يك موي كليپ را اجرا كرد
بازم ممنون

آخرین ویرایش:

UnknownUser

Well-Known Member
سلام.جوابه هردو سوالت تو پست قبلیم هست :wink:
باشه بیشتر توضیح می دم
ج 1 !!
برای اجاد یه متغیر (روش درستش) اینه که برای شروع باید از دستور var و بعد نام متغیر و بعد از نام یک : و بعد نوع متغیر
به این صورت
PHP:
var [variableName]:[variableType]
//mesalan
var mayvar:String
نوع متغیر به چند دسته تقسیم می شه که پر کاربرد تریناش ایناس:
String برای رشته (کاراکتر ها)
Number : برای عدد (شامل اعداد اعشاری هم می شه )
Boolean : برای مقدار های : true یا false یا 0 یا 1

این روش تعیین متغییر راه استاندارده راه خیلی کوتاه تری هم هست
این طوری
PHP:
mayvar="unknownuser"
این راه خیلی ساده و کوتاه هست تو این راه لازم به استفاده از دستور var نیست یا تعیین نوع متغییر در این حالت خود کامپایلر actionscript براتون این کار ها رو انجام می ده
البته راه اول بهتره (برای کار های بزرگ) چون با تعیین نوع متغییر یه مقدار معیینی از رم گرفته می شه

ج 2 !

اگه فهمیده باشی از جواب سوال اولت
true یه دستور نیست یه مقداره مثل هر مقدار دیگه ای ( false ,0,2, "unknown,...")
اما این که میگی با true می شه يك دستور مانند اجراي يك موي كليپ را اجرا كرد
خوب این زیاد به true ربطی نداره تو می تونی با یه عبارت شرطی یک دستوری رو در صورت درست بودن شرط انجام بدی که این دستور می تونه شامل هر چیزی باشه
مثلا:
PHP:
if(myvar==true){
	//code
}
//ya
if(myvar=="UnknownUser"){
	//code
}
البته راه های دیگه ای هم برای ایجاد عبارت شرطی که اگه خواستی بهت می گم:wink:
البته یه مقدار رعایت کن من زیاد وقت آزاد ندارم دوست عزیز :)

جدیدترین ارسال ها

بالا