سوال از حرفه ایها ..چند تا مشکل با Photoshop CS2

HamidrezaK

Member
سلام به همه ...
آقا من از اولین روزی که این cs2 اود بازار گرفتم ونصب کردم ...چند تا مشکل باهاش دارم که میخام بدونم ایا توی نسخه اورژینال هم همینطوره یا مشکل از این نسخه ای هست که من نصب کردم ...البته من تا حال از روی دو cd مختلف فتوشاپ وهر کدوم رو روی ویندوزهای مختلف و کامپیوترهای مختلف تست کردم ولی بازهم همینطور بودن ...و اما مشکلات :

1- موقع ترانسفورم کردن خیلی اذیت میکنه و با یه حرکت کوچیک ماوس خیلی جابجا میشه ..حتی تو حالت 100%

2 *- با ctrl+ کلیک روی یه لایه توی پالت لایرس نمیشه محدوده لایه رو انتخاب کرد ...واصلا به هیچ طریق دیگه ای نمیشه اینکار رو کرد .

در ضمن اگه دوستان این مشکلات رو ندارن که فکر هم نمیکنم داشته باشن ...لطف کنید بگید از چه مجموعه نرم افزاری یا cd چه شرکتی استفاده کنم که مشکل نداشته باشه ....ممنون از شما..:)

S.H.R.M.K

Well-Known Member
من که هیچ مشکلی باهاش ندارم .
اولین مشکلتو درست متوجه نشدم چی هست ولی فکر کنم که از این دقیق تر دیگه نمیشه مال من که عالیه.
در مورد سوال دومت هم باید روی عکسی که کنار لایه هست Ctrl+کلیک کنی نه روی خود لایه.
کلا تو کار با لایه ها یکم عوض شده و یکم کار کنی دستت میاد که چی به چیه خیلی راحت تر شده و بهتر.

mohsenshahab

Active Member
سلام این چیزی که من از سوال اولت فهمیدم مربوط میشه به گزینه snap
باید بری تو منوی viewو گزینه snap رو غیر فعال کنی فکر کنم مشکلت حل بشه

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
من هم باهاش مشکلی ندارم و راحت کار می کنم

البته بچه ها حلا که بحث Cs 2 شد بگم که جدیدا یه سری نسخه جدید اومده که روش نوشته Cs 2 فارسی. بهتون پیشنهاد می کنم اصلا نخریدش چون واقعا چیز افتضاحیه!!! اومده منوهای برنامه رو فارسی کرده اسمشو گذاشته فتوشاپ فارسی ولی توی تایپ فارسی خیلی بد عمل می کنه

موفق باشید

mostafa_az

Well-Known Member
من از مخالفین سرسخت سی اس 2 بودم . به خاطر همین تغییراتش . اما الان دیگه با سی اس 2 کمتر نمیتونم کار کنم .

سلکت لایه ها با کنترل و کلیک روی پنجره preview خر لایه انجام میشه .
از مزایای سی اس 2 انتخاب چند لایه و انجام یه عمل خاص روی اوناست که بدون لینک کردن انجام میشه .
لینک کردن هم تغییر کرده و با انتخاب لایه های مورد نظر و انتخاب تکمه لینک در پائین پالت لایه ها انجام میشه .
نسبت دادن لایه ها به هم ( ماسک ) هم با کلیدهای ctrl+alt+g انجام میشه نه با کنترل و جی .

مخلصیم
مصطفی

HamidrezaK

Member
اولا خیلی ممنونم از راهنمایی دوستان عزیز ....( جواب اون سوال اول فکر کنم کم بودن رم و cpu باشه دیگه ...)من هم بخاطر همین این سوالا رو پرسیدم ( البته از بی سوادیه دیگه ) ...چون واقعا با این پیشرفتهایی که این ورژن کرده واقعا کولاک کرده و تازه با همین مشکلات هم که داشتم باهاش کار میکردم ....بنظر من یکی از مهمترین تغییرات اون . زیاد شدن سرعت باز کردن فایلهای حجیم هست که واقعا عالی شده و همینطور مواردی که آقا مصطفی گفتن و بقیه دوستان و خیلی چیزای دیگه که برای حرفه ایها یک جهش عالی شده ..واقعا دیگه با کمتر از اون نمیشه کار کرد ...

S.H.R.M.K

Well-Known Member
احتمال داره که به خاطر همین باشه یعنی Ram و CPU البته رم تاثیر بیشتری تو سرعت فتوشاپ داره.

جدیدترین ارسال ها

بالا