سوالات رایج جلوه های ویژه

فرصت ندارم تست ترک بگیرم ولی می تونم تا حدی راهنماییت کنم.
این ویدیو سه تا مورد اساسی داره.
1 - که شاید مهمترینش باشه که حتما کارتو خراب می کنه اون دو تا واترمارکن. هر دوشون رو باید ماسک کنی.
2 - حدودا بین ثانیه های 4 تا 7 همچنین حوالی 15 و 16 این شات موشن بلور شدیدی داره. کاری که باید بکنی اینه که غیر از این بازه بقیه رو ترک کن. همه رو که ترک کردی از آخر این بخش های بلور شده رو Backward Track کن. اینطوری احتمال ضعیفی وجود داره که بخشی که موشن بلور داره تا حدی درست ترک بشه.
3 - این شات پرسپکتیوش چندان جالب نیست. بهترین حالت پرسپکتیو برای ترکینگ اینه که تا حد ممکن یک شیئ یا موجودیت ثابت با فاصله کم نسبت به دوربین باشه. اون وقت نرم افزار خیلی بهتر می تونه محیط سه بعدی رو تشخیص بده. (با داشتن پرسپکتیو بهتر کارت یه مقدار راحت تر میشه)

mgo625

Member
اهان هدفم همین بود.
میتونم به طور قطع بگم 90 درصد این ویدئو match شدنی نیست!!!
برحال اگر boujou واقعا نرم افزار match moving هست و تقریبا دو برابر pf track قیمت داره باید از پس چنین ویدئو هایی راحت بر بیاد!!!!
من از پشتیبانی این نرم افزار هم استفاده کردم و بیشتر کار با ابزار هاشو می دونم متاسفانه ابزارش همش بدرد بعد از solve شدن ویدئو میخوره!!!!!
استفاده از match moving بسیار کار سخت و نا امنی هست تازشم (چه طوری کمپانی ها از این روش استفاده میکنند؟ ) چنانچه این ویدئو با بوژو یا هر نرم افزار دیگری match شه تازه باید روی کیفیتش کار کرد که اونم....

mgo625

Member
ابزاری قوی هست که اگر تصویر بلور شد بتونه اونو واضح تر کنه؟و به نوعی تصویری که با صورت مات مثل ویدئویی که گذاشتم تهیه شده بهبود پیدا کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ممنون

آخرین ویرایش:

mostafa20010

Well-Known Member
سلام
دوست من داره یه کلیپ با افتر میسازه ، وقتی فایل تصویر رو میاره تو تایم لاین ،
صدا نداره ، فرمتشم که تغییر میده بازم فرق نداره ،من نتونستم کمکش کنم ، ببینین شما چیزی سر در میارین؟

پیوست ها

• ddd.jpg
    ddd.jpg
    220.7 کیلوبایت · بازدیدها: 61

mgo625

Member
سلام
دوست من داره یه کلیپ با افتر میسازه ، وقتی فایل تصویر رو میاره تو تایم لاین ،
صدا نداره ، فرمتشم که تغییر میده بازم فرق نداره ،من نتونستم کمکش کنم ، ببینین شما چیزی سر در میارین؟

زمانی کلیپ شما صدا خواهد داشت که اونو در حالت رم پرویو تماشا کنید بدین منظور از منو سمت راست افتر افکت گزینه ی رم پرویو را کلیک کنید.

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
سلام به همه:rose:
جناب mostafa20010 شما یا باید همونطور که دوستمون گفت RAM Preview بگیری ، یا دکمه . (نقطه) رو روی کیبورد بزنی ، صدا پخش میشه:wink:
موفق باشید:oops:

mostafa20010

Well-Known Member
بابا اونو که خودم میدونم ( نقطه رو بزنم )
ناسلامتی چند ساله افتر کار میکنم
ولی بازم صدا نداره ........:sad:

mgo625

Member
پس اگر مطمئنید که زمانی که دارید فیلم برداری میکنید صدا هم ضبط میشود.
باید بدنبال اشکال ان باشیید بدبن منظور باید از یک دوربین دیگه استفاده کنی و ببینید که ان هم صدا دارد یا نه؟
چنانچه بازهم اشکال داشت باید نرم افزار اشکال داشته باشد!

Reza2kn

مدیر انجمن فیلم سازی
تو خود ویندوز که شما بزاش میکنی صدا داره؟؟؟:shock:
موفق باشید:oops:

mgo625

Member
سلام دوستان.
پلاگ این (غیر از پلاگ این reelsmart برای افتر افکت) یا نرم افزاری هست که بشه فیلم رو بصورت فوق العاده طبیعی بلور (motion blur) کرد طوریکه انگار موقع فیلم برداری ، فیلم بلور شده باشه؟؟

mgo625

Member
با سلام.
کسی هست که با نرم افزار 3D Equalizer کار کرده باشه؟ و اونو یاد داشته باشه؟

hamid_rahmati

New Member
یه سوال می گم این دمو های که برای خواننده هاست با چه نرم افزاری درست می کنند؟

من یه سوال الان دارم می خواستم ببینم دمو های خوانندگان مثل شادمهر را با چه نرم افزاری درست می کنند

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
آقا توی بوژو اون قسمتی که محورها رو مشخص میکنن واسه چیه؟ و اینکه برای انتقال اطلاعاتش مثلا به افترافکت ، لازمه حتما این محورها رو مشخص کرد؟ آخه واسه من بدون تنظیم کردن محورها ، توی افترافکت کار میکنه (اطلاعات انتقالی از بوژو)

fati18

New Member
آیا تیر هایی که در فیلم ها از اسحله بازیگران خارج میشود همگی واقعی ان یا تماما جلوه های ویژه هستند؟

saeedvfx

New Member
آیا تیر هایی که در فیلم ها از اسحله بازیگران خارج میشود همگی واقعی ان یا تماما جلوه های ویژه هستند؟
تماما جلوه های ویژه است
سلام
آقا توی بوژو اون قسمتی که محورها رو مشخص میکنن واسه چیه؟ و اینکه برای انتقال اطلاعاتش مثلا به افترافکت ، لازمه حتما این محورها رو مشخص کرد؟ آخه واسه من بدون تنظیم کردن محورها ، توی افترافکت کار میکنه (اطلاعات انتقالی از بوژو)

Sent from my GT-I9105P using Tapatalk

جدیدترین ارسال ها

بالا