سخت افزار مورد نیاز (فقط اساتید بیان)

FARIDNAJAFY

Member
با سلام به اساتید.
من می خوام سیستمم رو ارتقاع بدم برای استفاده از افتر افکت و پرمیر cs5

سوالات:
1-دوستان اولا خواستم بدونم فرق ورژن های قبلی با ورژن های جدید چیه؟(بروز شدن نرم افزار طبیعیه)
2-نرم افزار پریمیر cs5 با pro2 چه فرقی داره؟ من pro 2 تریال رو دارم خروجیش خیلی سنگینه علتش تریال بودنشه؟

3-مهم ترین سوالم اینه من می خوام یه سیستم بگیرم که هم افترافکت و هم پرمیر cs5 رو پشتیبانی کنه.واگه حداقل یه ورژن جدید ترشون اومد فعلا مشکلی برام پیش نیاد
(شنیدم که باید ram 4 gig + grafic 2 gig + cpu 2 haste ee و مادربوردی که با اینا هم خوانی داشته باشه)
آیا میشه بجای یه گرافیک 2 گیگ از دوتا گرافیک 1 گیگی استفاده کرد

اگه اینایی که نوشتم درسته چه مدل هاییش خوبه؟ ( البته مهم ترین چیز برام قیمتشه چون اصلا وضع اقتصادیم خوب نیست مثلا اگه این طور چیزایی برام باشه خوبه: 100 هزار تومان رم. 100 هزار گرافیک . سی پی یو و مادر بورد هم جمعا 200-300 هزار مسخره نکنین ها :cry: )

زیاد توی سخت افزار اطلاعات ندارم پر نوشته هام سوتیه ببخشید

آخرین ویرایش:

mostafa baniyan

New Member
سلام دوست عزیز
من استاد نیستم ملی به نظر من cpu چهار هسته ایی بگیر بهتره البته یکم گرونه
2- دو تا کارت گرافیک با هم توی سیستم مشکل ایجاد میکنه
3 - مادر برد خوب هم حتما مورد نیازه یه چیزی بگیر که سیستم خنک کننده قوی داشته باشه
4- اگه میخوایی با هزینه معقول این کارو انجام بدی پریمیر cs5 رم بالایی میخواد با کار گرافیک 1gig هم کار میکنه ولی cpu و رم بالا میخواد.

specter-1369

Active Member
مهمترین مسئله ای که باید در نظر بگیرید 64 بیتی بودن سیستم هست چرا که برای نصب cs5 سیستم شما حتما میبایست 64 بیتی باشه.و اما سیستمی که بشه بدون مشکل با اون افتر کار کرد با هزینه ای به اندازه 500 تومان نمیشه سر هم کرد.در ضمن بستگی داره به سطح کار هایی که می خواید انجام بدید.آیا برای مصارف خانگی میخواید استفاده کنید یا برای خلق کار های سنگین.
اگر برای کار های سنگین میخواید و اگر میخواید بدون هیچ مشکلی کار کنید حداقل نیاز به یک cpu سری 7 intel نیاز دارید به علاوه ی 4 گیگابایت رم و یک گرافیک درخور ، مدل های پیشنهادی سایت adobe:

NVIDIA Quadro FX 4800
NVIDIA Quadro FX 370/380/570/580/1500/1700/1800/3700/3800/4600/5600/5800
NVIDIA GeForce 200 series
NVIDIA GeForce GT 100 series
NVIDIA GeForce 9 series
NVIDIA GeForce 8 series
ATI Radeon HD2000, HD3000, HD4000, and HD5000 series
ATI FireGL V5600–V8650
ATI FirePro models 3700 through 8750

FARIDNAJAFY

Member
والا با این شرایط موجود بعیده که بتونم این سیستم رو تهیه کنم.
حالا فعلا قید پریمیر و افترافکت cs5 رو زدم.
فک کنم که با cs3 هم بشه کار خوبی از اب در آورد؟ نظر شما چیه؟ (تغییرات این دو نرم افزار در ورژن های cs3 & cs5 خیلی محسوسه؟)

این دو نرم افزار چه سیستمی رو برای اجرا لازم دارن؟ لطفا حداقل سخت افزار لازم رو معرفی کنین. رم گرافیک سی پی یو مادربرد ؟

specter-1369

Active Member
شما برای کار با افتر افکت Cs3 که البته بنده نمی دونم می خواید برای چه نوع کار هایی ازش استفاده کنید به حداقل :
سری cpu core 2 duo اینتل
2 یا 3 گیگابایت رم
و یک کارت گرافیکی 512 از سری 9 جی فورس یا حتی الامکان 1 گیگابایت نیاز دارید

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
قبلا هم جای دیگه به شما گفتم cpu دو هسته ای گرفتن دیگه اشتباه هست اونم برای چنین کاری. نمی خوام نا امیدت بکنم خیلی کارها می تونی باهاش انجام بدی و لی الان دیگه دو هسته ای خرید دیره

گرافیک خیلی گیگش مهم نیست من گرافیک 1 گیگ خریدم 500 هزار تومان . بیت داخلیش خیلی مهمه 128 256 .... 512 هر چی بیتش بره بالا سرعت و قدرتش خیلی فرق می کنه. مخصوصا برای کارهای سنگین بیت بالا بگیر
وگرنه حتی اگه رم کارت گرافیکت ddr3 هم باشه ولی بیت داخلیش پایین باشه چیز خوبی برای کارهای حرفه ای نیست.

FARIDNAJAFY

Member
بله قبلا هم گفتین که بهتره 4 هسته ای بگیرم.مرسی که پیگیر هستین.مایه افتخاره که دوستایی مثل شما دارم.
اینا رو می خام انجام بدم:
1-لرزش دوربین
2-کروماکی
3-پارتیکل
و چیزایی شبیه اینا

پیشنهاد

سلام دوست من. بین اگه می خوای یه سیستم داشته باشی که بتونی با نرم افزار های مورد نظرت راحت کار کنی باید خرج کنی چون باید قطعات سیستم رو بالا به ببندی . پیشنهاد من اینه: CPU: Intel Core i7 Extreme Edition 980X - 3.33GHz RAM: 12 GB (CORSAIR - Dual Channel 4GB - 2000-(2x2GB) - Dominator + Fan)z MIN BORD: ASUS - P6T7 WS SuperComputer VGA: XFX - ATI RADEON EAH5970 - 2GB من یک هفته پیش این سیستم رو بستم و دارم باهاش پرواز میکنم، قیمت کل:3,155,000 www.rayansaba.com)Toman) حالا دیگه خود دانی.

جدیدترین ارسال ها

بالا