سایت خود را بسازید ، به روش saalek110

saalek110

Well-Known Member
صفحه ۳۷:

به پایان آمد این دفتر ، حکایت همچنان باقی است

در ۳۶ صفحه قبل ، نکاتی را یاد گرفتیم تا سایت خود را بسازیم.
در ادامه تاپیک ، نکات دیگری را انشا الله یاد خواهیم گرفت.
البته من برنامه ای برای ادامه تاپیک ندارم ، هر جا نکاتی دیدم در تاپیک میگم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
آواتار در فروم:

من یک ستون در جدول کاربرها برای آواتار ساختم و آدرس آواتار اون کاربر را در اون ستون گذاشتم.
فعلا آپلود آواتار نداریم برای کاربران. خودم دستی برای تعدادی از کاربران آواتار ایجاد کردم.

یک فرومی بود ، آپلود آواتار نداشت و به جایش یک سری آواتار برای انتخاب داشت ولی بعدا که شاید وقتی تعدا پستهایت می رفت بالا می گذاشت آواتار آپلود کنی.

شروع کننده تاپیک:

تابحال تاپیکها ، شروع کننده تامیک نداشتند ولی دیدم انگار بهتره داشته باشند. پس یک ستون بعد نامبر اضافه کردم و مرش کردم با اسم خودم. چون اکثر تاپیکها را خودم شروع کرده بودم. در همان sql در phpmyadmin کوئری بسازید برای مر کدن یک ستون، از دکمه بک اسپیس استفاده نکنید موقع ادیت ، با دکمه های جهت و دیلت کار کتید ، یا حایی کوئری را بسازید اونجا درج کنید.
بعدش چند تاپیکی که شروع کننده اش فرق داشت را با زدن دکمه ادیت در phpmyadmin جلوی هر تاپیک ادیت کردم.

بعدش رفتم در جایی که کوئری ایجاد تاپیک بود ، کوئری را اصلاح کردم تا نام شروع کننده تامیک هم به تامیک اضافه بشه.

همچنین الان مشخص نیست هر کاربر چند پست و چند تاپیک داره. شاید سمت آمار نرویم فروم سالم تر باشه. نمایش اعداد ، شاید باعث هدف سازی های کاذب بشه. همین جور دوستانه کنار هم باشیم بدون شمارش پست و تعداد لایک ، فکر کنم بهتره.

آخرین ویرایش:

setayeshsoley

New Member
کار ما در فایل منیجر:
صفحات سایت شما در فایل منیجر در پوشه htdocs است....
می توانید برای سایت خود صفحات زیادی بسازید. کدهایش را در ادامه خواهیم گفت...
مثلا صفحه معرفی سایت....یا یک صفحه بازی... یا صفحه های مخفی برای خودتان... یا هر صفحه دیگر...
لابلای کدهای html بین تگهای خاص خود. تگ یعنی چند تا کاراکتر که نشون میده کدهایphp از اون جا شروع میشه. بعدا میگم تگ شروع و اتمام کدهای php چیه.

گاهی هم یک مقدار کد php در یک سری فایلهایی قرار می دهیم و همه فایلها از اون استفاده می کند. بعدا نام و محتوای اون فایلها را میگیم.
لابلای کدهای html بین تگهای خاص خود. تگ یعنی چند تا کاراکتر که نشون میده کدهایphp از اون جا شروع میشه. بعدا میگم تگ شروع و اتمام کدهای php چیه.

گاهی هم یک مقدار کد php در یک سری فایلهایی قرار می دهیم و همه فایلها از اون استفاده می کند. بعدا نام و محتوای اون فایلها را میگیم.

saalek110

Well-Known Member
اگر پست قبل سوال بود ، متوجه سوال نشدم. واضح تر بفرمایید.

تا اینجای تاپیک ساختن سایت های ساده بود.
ذخیره در دیتابیس بود و آنگاه ، خواندن از دیتابیس و نشان دادن در سایت.

البته مباحث دیگری مثل سسیون را هم گفتیم که بهرحال مفاهیمی از دنیای سایت سازی است.

در این تاپیک زیاد روی html مانور ندادیم. ازش استفاده کردیم ولی رویش بحث زیادی نکردیم.

مقداری php کار کردیم تا بتوانیم از دیتابیس اطلاعات را بخوانیم و اون قدری html کار کردیم که بتوانیم اطلاعات را نمایش دهیم.

یعنی مینیمم html و مینیمم php را کار کردیم.
و جاوا اسکریپت هم در ساختار ادیتور خود کمی استفاده کردیم. چون دیگه چاره ای نداشتیم و نه از html برمی اومد و نه از php .
پس تا توانستیم به سمت جاوا اسکریپت هم نرفتیم.

برای گفتن خسته نباشید ، به کسانی که تا اینجای تاپیک خودشان را رسانده اند ، عکس زیر را طراحی کردم. البته من در گرافیک اصلا خوب نیستم.

majidonline.jpg

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
اگر کسی تا اینجای تاپیک رسیده باشد ، و توانسته باشد ارتباط برقرار کند ، می تواند سایتهای ساده بسازد.

از ایجا به بعد ، کار را همین طور ادامه می دهیم ولی ممکنه گاهی یک برنامه های کمی پیچیده بزاریم ، که اگر بهش نیاز ندارید می توانید ندیده بگیریدش.
مثلا فایل منیجر ساختنش اجباری نیست. خود هاست ، فایل منیجر داره...من خودم سرعتم کمه و گاهی رفتن داخل هاست برام غیرممکن یا پر دردسر است. اگر شما سرعت عالی دارید و راحت می روید داخل هاست نیازی به ساخت فایل منیجر ندارید.

saalek110

Well-Known Member
ذخیره در سسیون به جای متغیرها؛

یک سوال: به حای ساختن متغیرها ، نمیشه در سسیون اطلاعات خود را ذخیره کنیم؟

مثلا چرا به تابع مقدار ارسال کنیم، بیاییم در سسیون قرار بدهیم ، تابع هم از سسیون دریافت کند.

من نمی دانم این کار درستی است یا نه، فقط خواستم بهش فکر کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا