سایت خود را بسازید ، به روش saalek110

saalek110

Well-Known Member
ادامه ساخت فروم:

در صفحه قبل اسکلت فروم را ساختیم ،
حال باید چیزهایی اضافه کنیم تا قابل استفاده تر بشه.

یادتون باشه charset فیلدهای متنی را مناسب فارسی تنظیم کنید. utf8 پیدا کنید. Utf8 persian

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
HTML:
?>

<form id='myform' action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>"  method = 'POST'>
<?php

echo"<center>";
?>

<br>
<textarea id="mytextarea"    style="font-size: 12pt" name="post" rows="5" cols="25">
     </textarea>
     <br>
       <?php
   echo'<input type="hidden" id="custId" name="number"  value='.$topic_number.'>';
   ?>
 <input type="submit"  name='action_send' value="Submit"  style=" font-size:20px; height:90px; width:150px">
 </form>
<?php
echo"</center>";

کد فرم برای تایپ در اون و زدن دکمه برای ارسال.
در کد ، textarea یک id هم دارد. که اینجا استفاده نشده ولی فکر کنم در ساخت ادیتور گفتم چطوری باهاش کار کنید. کدهای جاوا اسکریپت با id اشیا را می شناسند. نوعی رابط بین کدهای جاوا اسکریپت و اشیا html است.

اونجا هم که شماره تاپیک داره به شکل مخفی ارسال میشه ، خوب لازمه کدهای درج بدونند که در کدوم تاپیک باید پست را اضافه کنند. پس لازمه.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
PHP:
if(      isset  ($_POST['action_send'] )    )
{ // add one post
    echo"<center>";
        $topic_number=test_input($_POST["number"]);
       $post=test_input($_POST["post"]);

mysqli_set_charset($ccoonn, "utf8");

$sql = "INSERT INTO `posts` (`post`,`topic`) VALUES ( '$post','$topic_number')";
    $result = mysqli_query($ccoonn ,$sql);

echo"<a href='http://saalek110.is-great.net/forum/topic.php?number=$topic_number'>"."return to topic"."</a>";

echo"</center>";
}  // end of  action_send

کدهای فوق را قبل کدهای نمایش پست ها قرار دهید تا اگر قسمت نمایش پست ایراد داشت اجرا بشه.
کدهای فرم یعنی کدهای پست قبلی را بگذارید بعد کدهای نمایش پست.
در گوئری insert می بینید که کاری با ستون number نداشتیم. چون اون ستون خود افزایش یابنده است و لازم نیست بهش مقدار بدهیم.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
چیزی که موندش ، تاپیک سازی است.
اون را یک روز دیگه میگم ، امروز دیگه کافیه.
خسته نباشید.

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
سایت سازی مثل ساختمان سازی است ، تا تکمیلش نکنی از رفاهش لذت نمی بری.
در مرحله اسکلت سازی ، حوب سایت شما جذابیت نداره و کاربردی هم نداره. و کار خسته کننده است.

ولی قسمت فونداسیون را اصولی کار کنید ، تا بعدا دچار مشکل نشوید.
بعدها که به قسمت تزئینات برسید ذوقتان اون موقع بیشتر میشه و موتور قوی تری برای کار خواهید داشت.

saalek110

Well-Known Member
من خودم چند سال پیش یک سایت ساختم. همون کدها را برای ساخت ده تا سایت استفاده کردم.
یعنی اون مراحل را دیگه لازم نیست تکرار کنید و از بقیه اش ادامه می دهید.

جدیدترین ارسال ها

بالا