ساخت exe از چند فایل swf

***UNIQUE***

Active Member
------------------------------------------------------------------------------------------
فکر کنم این تاپیک از تمام تاپیک های انجمن Multimedia Builder جالب تر بود .
------------------------------------------------------------------------------------------
بخاطر اینکه یه مسئله ساده این همه کش پیدا کرد میگید جالبتر بود D:

بله دقیقا " توی اون Sample میخوام اون 3 تا item توی اون لیست اضافه بشه. اما نمیدونم چرا نمیشه؟ ):

برای سوال dataProvider هم :dataset یه Component است درسته ؟ توی help نوشته بود DataProvider هم یه component است مثل dataset اما من توی لست Component ها نگاه کردم dataProvider ندیدم .میخواست این dataProvider فقط توی code نویسی قابل دسترسی است یا نه یه ظاهر گرافیکی داره و میشه مثل dataset روی Document قرارش داد؟من فکر کردم ممکن مشکل فایل بالا (اضافه شدن item ها به لیست بخاطر dataProvider باشه؟(امیدوارم سوالم رو واضح مطرح کرده باشم)
--------------------------------------------------------------------------------------------
نمونه زیر رو ببینید ......................
--------------------------------------------------------------------------------------------
کدوم نمونه ؟

-------------------------------------------------------------------------------------------
در مورد لود کردن و روش خاص من معمولا یکسری فانکشن تعریف می کنم و اطلاعات رو بسته به برنامه ای که می خوام با اون فایل exe بسازم کنترل می کنم و به مووی های لود شده انتقال می دم . ( بیش از این با توجه به آی دیم ( Security ) خط فرمز محسوب می شه ) .
-------------------------------------------------------------------------------------------
تا همینجا هم که گفتید بسیار لطف کردید واقعا" ممنونم :)
باید برم یاد بگیرم Function تعریف کنم

ممنونم Mail میزنم

Security9776

Active Member
سلام ، ببخشید ، از دست این حواس پرتی .
نمونه رو در زیر قرار دادم . اون رو که ببینید مشکل ها حل می شه ...
اصلا نیازی به dataProvider ندارید ....

فایل ها هم رسیده می گیرم تست می کنم جوابش رو می دم بهتون .

فعلا

پیوست ها

• List.rar
    110.6 کیلوبایت · بازدیدها: 2

***UNIQUE***

Active Member
ممنونم میبینم :)
فایلها رو هم Mail زدم اگر قسمتیش نیومده بود لطف کنید بگید دوباره بفرستم
با تشکر :)

***UNIQUE***

Active Member
سلام چند تا مورد دیگه .ممنون میشم اینارو هم در موردش راهنماییم کنید :)
من یه برنامه تبلیغاتی برای یه عرضه کننده چسب(چسبهای صنعتی)
میخوام درست کنم.(البته فعلا" برای کسی نیست برای اینکه خودم یه خورده تو کار وارد بشم است) این چسبها گروه بندی شده هستند
وهر گروهی شامل چندین چسب است که هر چسبی برای خودش یه شماره داره
-اینکه گفتم میخوام شماره توی این لیست قرار بگیره برای این بود -
با اینکه تعداد عکسهایی که توش قرار میگیره زیاد است ولی میخوام اینکار تا حد ممکن کمترین حجم رو داشته باشه
فکری که براش دارم اینه که گروههای چسبی رو با tabPage ها مشخص کنم(tabPage داریم توی flash درسته؟object خاصیه؟)
بعد توی هر tabPage یک listBox باشه که توش شماره های چسب مربوط به اون گروه قرار بگیره و با فشردن هر گزینه ای از listBox عکسها و توضیحات مرتبط با چسب مربوطه با یه effect تصادفی در کنار listBox نشون داده بشه
راستش میخواستم شما راهنمایی کنید بهترین راه برای موارد زیر چیه؟

1 - چیکار کنم که با وجود این همه عکس حجم فایلم زیاد نشه و توی اجراش کند نشه؟ :neutral:
2 - من اگه چند تا object ListBox روی فرمم بذارم این فکر کنم خودش خیلی حجم رو بالا میبره. میتونم برای همه این tabPage ها از یه object استفاده کنم و به صورت Dynamic مقادیر label و data رو تغییر بدم؟اینم اگر میشه لطفا" راهنمایی کنید چطوری؟
3 - برای مقادیر data با توجه به توضیحات بالا که خدممتون گفتم باید MovieClip بذارم .اگر میتونم اینکارو انجام بدم ممنون میشم راهنمایی کنید چطوری؟
4 - برای اون effect های تصادفی چیکار کنم (من نمیدونم اون effect هایی که توی فایل بالا که گذاشتم هست از کجا آورده ؟آیا اینا تو خود flash است و اسم مشخصی داره که بتونم با صدا کردنش ازش استفاده کنم ؟ اگر نه میتونم effect های توی این فایل رو بکشم بیرون اگر میشه لطفا" اینم راهنمایی کنید چطوری؟

با تشکر :cool:

Security9776

Active Member
سلام ، :)
من تو این سبک ها خیلی کار کردم . توضیح دادنش فکر کنم یه 20 - 30 صفحه ای بشه . :eek:
به طور خلاصه یه کمی توضیح از هر کدوم می دم . فکر کنم یه نمونه کوچولو براتون درست کنم راحت تر باشه!!!!! . :cry:
خوب اول اینکه این پروژه مالتی مدیا هست یا سایت ؟
در هر صورت زیاد فرق نمی کنه . ( یکی نیست بگه پس واسه چی سوال می کنی !!! ):neutral:
شما باید یک لیست باکس در صفحه قرار بدید و با توجه به نوع محصولی که انتخاب می شه اطلاعات لیست باکس رو تغییر بدید . همچنین می تونید با قرار دادن نام هر عکس در دیتا هر آیتم اون رو از بیرون لود کنید که در حجم فایل خیلی تاثیر داره . همه رو از بیرون لود کنید . ( یکی نیست بگه که آخه مگه به همین راحتیه ! ):mad:
در مورد اون افکت ها هم من تبدیلش به Fla نکردم . ولی تا فکر کنم 99 درصد اکشنی بود چون پارامتر هاش رو تعیین می کرد . :cool:
توصیه من اگر با دستورات فلش برای ایجاد چنین افکت های مشکل دارید : ( کسی از من توصیه خواست ؟!!! :neutral: )
شما تو یک مووی کلیپ که عکس ها رو درونش لود می کنید یک مووی کلیپ دیگه رو به صورت ماسک قرار بدید .
بعد در اون مووی کلیپ ماسک ، چند تا افکت با استفاده از لایه ماسک ایجاد کنید . بعدش هم که یه دستور رندم برای اجرای رندم هر کدوم از افکت ها ...
( خودم هم متوجه نشدم . شما رو نمی دونم :oops: )
------------------------
(البته فعلا" برای کسی نیست برای اینکه خودم یه خورده تو کار وارد بشم است)
------------------------
با این جمله مطمئنا توش پول هست !!!! ما هم شریک ( شوخی بود ):lol:

موفق و سربلند باشید ، :razz:
محسن مقصودی

***UNIQUE***

Active Member
:) -----------------------------------------------------------------------------------------------------
من تو این سبک ها خیلی کار کردم . توضیح دادنش فکر کنم یه 20 - 30 صفحه ای بشه
به طور خلاصه یه کمی توضیح از هر کدوم می دم . فکر کنم یه نمونه کوچولو براتون درست کنم راحت تر باشه!!!!! .
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
اگه فرصتشو داشته باشید این لطف رو بکنید که خیلی عالیه
:oops:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
خوب اول اینکه این پروژه مالتی مدیا هست یا سایت ؟
اول میخوام MultiMedia رو درست کنم بعدش ایشالا سایتش رو
چرا میگید فرق نمیکنه( البته تو این زمینه اطلاعاتم محدوده اما) یعنی هیچ فرقی بین پروژه multiMedia و سایت نیست؟ :neutral:

---------------------------------------------------------------------------------------------------
توصیه من اگر با دستورات فلش برای ایجاد چنین افکت های مشکل دارید : ( کسی از من توصیه خواست ؟!!! )
شما تو یک مووی کلیپ که عکس ها رو درونش لود می کنید یک مووی کلیپ دیگه رو به صورت ماسک قرار بدید .
بعد در اون مووی کلیپ ماسک ، چند تا افکت با استفاده از لایه ماسک ایجاد کنید . بعدش هم که یه دستور رندم برای اجرای رندم هر کدوم از افکت ها ...
---------------------------------------------------------------------------------------------------
توصیه خوبی بود اتفاقا" فکر کنم از تمام صحبتهای شما همین یک مورد رو تقریبا" متوجه شدم :-? :neutral:

----------------------------------------------------------------------------------------------------
با این جمله مطمئنا توش پول هست !!!! ما هم شریک ( شوخی بود )
----------------------------------------------------------------------------------------------------
مطمئنم هیچ پولی توش نیست (میخوام یک کار کامل انجام بدم فکر میکنم با انجام دادن اون خیلی چیزا رو یاد میگیرم) :cool:
اگر بود قابل شمارو نداره .چرا شریک همش برای شما .شما بیشتر از اینها به من تو flash کمک کردید:)

Security9776

Active Member
سلام، :)
در مورد نمونه چشم در اسرع وت . کاشکی 2 - 3 روز پیش می خواستید که سرم خلوت تر بود .
در مورد تفاوت ها هم نه تفاوتی تو این روش نداره به جز اینکه تو حالت سایت باید حجم عکس ها رو بیارید پایین تر که چون عکس ها قراره از بیرون لود بشه زیاد تو کار تاثیر نداره . :wink:
در مورد اون توصیه هم جدی خود متوجه نشدم ! ( بزرگ ترین دروغ موجود ):neutral:
در مورد پول هم گفتم که شوخی بود . من که واقعا خوشحال می شم به دوستان کمک کنم . :D

reza2000

Banned
logo.gif

***UNIQUE***

Active Member
جناب Security ممنونم از لطفتون هر زمان فرصت داشتید بذارید :)
با تشکر

ببخشید جناب reza2000 این پست چه ربطی به این topic داشت :neutral:
لطف کنید پستهای بیربط با topic نزنید :razz:
موفق باشید

***UNIQUE***

Active Member
میشه لطف کنید این فایل رو ببینید برای Mask تصادفی درست کردم اماکار نمیکنه؟
(جای Symbol ها و کدها رو هم چند بار تغیر دادم
(میدونم بازم مثل بعضی سوالای قبیلیم یه اشکال خنده دار داره که کار نمیکنه اما اشکالشو پیدا نمیکنم :-? )
ممنون میشم لطف کنید ببینید مشکلش چیه؟
با تشکر

پیوست ها

• RandomMask.rar
    79.7 کیلوبایت · بازدیدها: 2

Security9776

Active Member
سلام ، یه چند تایی مشکل داشت . مهمترین اون این بود که شما از & برای نام دادن به مووی کلیپتون استفاده کرده بودید . از دستور gotoAndPlay به جای gotoandStop استفاده کردید که باعث می شد اون فریم ماسک رد بشه .
همچنین از Math.random استفاده کردید . شما باید از random خالی استفاده کنید . و یه چند تا مورد کوچیک دیگه .

فایل پیوست شده رو ببینید .

فعلا

پیوست ها

• RandomMask.rar
    80.2 کیلوبایت · بازدیدها: 2

Security9776

Active Member
سلام ،؛
Math.random اعدادی که تولید می کنه بین 0 و 1 هست یعنی اعداد اعشاری . همون Shift+= ماشین حساب هست که اعداد تصادفی اعشاری کمتر از 1 تولید می کنه . پس همیشه مووی شما به فریم 1 می ره .
اما random یک عدد رو بر مبنای عددی که شما در پارامتر اون تعریف می کنید ایجاد می کنه . یعنی
random ( 5 )
اعدادی بین 0 تا 4 تولید می کنه که اعداد صحیحی می باشند .
موفق باشید ، محسن

جدیدترین ارسال ها

بالا