ساخت یک کد امار بازدید ولی با یک نمونه ی دیگه !

goroop

Member
با سام :
یه اسکریپت دیگه که فکر کنم این برای شما خیلی راحت باشه
من یک اسکریپت امار بازدید ولی از این امار ها نه چون خودم ازشون زیاد دارم

من یک کد امار میخام که هر سیستم وقتی وارد سایت میشه یک شماره ثبت کنه یعنی هر 24 ساعت که وارد سایت میشی یک شماره برای شما ثبت کنه

مثال شما در این 24 ساعت 100بار وارد سایت شدید همون عدد 1 رو در سایت ثبت کنه و اگر هم با یک سیستم دیگه وارد سایت بشید عدد یک را ثبت کنه که میشه امار بازدید 2 و دیگر برای شما ثبت نکنه تا این 24 ساعت بگزره

یعنی 10 کامپیوتر برن تو سایت و سایت رو ببندن و باز برن تو سایت و ببندن همون عدد یک را برای هر کامپیوتر ثبت کنه که امار بازدید میشه 10 سیستم و تا بیست و چهار ساعت دیگه بازم همین بشه
یعنی اگر شما 48 ساعت براین تو سایت و برگردین بشه 2 بار بازدید

بازم میگم کد افراد انلاین رو نمیخام کد امار بازدید که امار بازدید رو ثبت کنه

امید وارم که این رو بتونین جواب بدین

مثل این تبلیغات های جدید هستن که میزاری تو سایت که برای هر کلیک پول میدن ولی اگر یک سیستم صد بار هم بره تو سایت حصاب نکنه و فقط همون یک بار رو حصاب کنه

من یک کد مثل همین مثال هایی که زدم میخام

جون خودتون اگر میدونین کمک کنید نه فقط به من کمک میکنید بلکه به کاربران هم کمک میکنید و هزاران تشکر از شما میکننند

alireza82

Well-Known Member
سلام
ببین اگر کد آماده میخوا برو تو hotscripts.com
از این نمونه ها زیاد هست شما اسکریپتی میخوای که تعداد بازدید یونیک (یعنی یکتا ) رو بشماره تو هر 24 ساعت.
اما اگر کد میخوای بزنی خیلی راحت هست
شما با متغییر
PHP:
$_server[REMOTE_ADDR]
IP بازدید کننده رو در میاری بعد با دستور
PHP:
date("U");
این دستور هم یه عدد اجغ وجغ چند رقمی برات بر میگردونه که تعداد ثانیه های گذشته از زمان مبدا php یعنی سال اولین روز 1970 تا زمان حال. هر ثانیه ای که بگذره یه 1 به این عدد اضافه میشه.
یعنی اگر الان برات برگردونه 124526523 یه ثانیه دیگه 124526524رو برات بر میگردونه.
خوب شما ip و زمان رو میریزی تو db هر وقت یه IP اومد چک میکنی تو دیتابیس هست یا نه اگر هست زمانش رو چک میکنی
اگر زمانی که ثبت شده با زمان فعلی بیشتر از 86400 اختلاف دارن ( این تعداد ثانیه های یک شبانه روز هست) اونوقت شما یکی به بازدید اضافه و زمان فعلی این IP رو بروز میکنی وگرنه هنوز 24 ساعت نشده و نباید چیزی اضافه شه.
میتونی یه اسکریپت هم بنویسی که با cron هر 24 ساعت اجرا شه و IP هایی که 24 ساعت از بازدیدشون گذشته رو آزاد کنی (بدون بازدید مجدد) تا دیتابیست زیاد حجیم نشه.
اگر هم نمیخوای کد بزنی تو www.hotscripts.com نمونه این اسکریپت ها زیاد هست که البته به دلیل استفاده بیشتر اونها از کوکی غیرقابل اعتمادند.
موفق باشی

lepi

Member
دوست من این چیزی که شما میخوای به این راحتی گیرت نمیاد.
اگر روی وبت wordpress نصب هست که خوش بحالت دردسر نداری.
اما اگه نصب نیست باید یه مقدار سواد php بلد باشی.

http://andersdrengen.dk/projects/counterize

این سایت کلید مشکلت هست اما در صورتی که از wordpress استفاده کنی.
خیلی خیلی جامع هست

alireza82

Well-Known Member
درکل اگر بخوای این کار رو بکنی 20 خط کد هم نمیشه ! پس بهتره خودت و برحسب نیازت بنویسی تا استفاده از بقیه کدها و اسکریپت ها
موفق باشی

alireza82

Well-Known Member
دوست من این چیزی که شما میخوای به این راحتی گیرت نمیاد.
اگر روی وبت wordpress نصب هست که خوش بحالت دردسر نداری.
اما اگه نصب نیست باید یه مقدار سواد php بلد باشی.

http://andersdrengen.dk/projects/counterize

این سایت کلید مشکلت هست اما در صورتی که از wordpress استفاده کنی.
خیلی خیلی جامع هست

بابا بیخیال:D
چه جوی میدید به خودتون به خدا کار شاغی نیست فقط لازمه خودتون بخواید و انجام بدید.
تا زمانی که دست به کد نویسی نزنید و خلاقیت از خودتون به خرج ندید همینه که هست!
کمی جرات کنید و برید جلو باور کنید 20 خط کد این همه ترس نداره اونم همچین چیز چرتی یعنی شمارشگر بازدید یونیک.
کمی تلاش همین!!

alireza82

Well-Known Member
راستی یه پیشنهاد دیگه برای دوستانی که این کار رو میکنن بهتره از یه کوکی هم برای ثبت زمان اولین بازدید تو 24 ساعت استفاده کنید تا فشار کمتری به سرور برای کوئری هاتون بیارید.
مثلا من الان بازدید داشتم یه کوکی برام ایجاد شه که زمان فعلی من توش باشه اگر بازم سایت و دیدم دیگه نباید مقدار کوکی رو عوض کنم یعنی اگر کوکی موجوده دستش نمیزنم. حالا محاصبات ایتدایی برای اینکه ببینم به Db باید سر بزنم یا نه رو رو این کوکی انجام میدم! تا کوئری هام کم شه یعنی اگر یه کامپیوتری 100 بار تو یه روز بازدید داشت 100 تا کوئری براش انجام نشه!
اگر کوکی مقدارش از 24 ساعت گذشته بود یا موجود نبود حالا به Db مراجعه و مقادیر اون Ip روبررسی میکنیم و درپایان کوکی رو و زمان رو با مقادیر جدید و درست بروز میکنیم.
این هم برای این که فشار کمتری رو سرور بیاد.
امیدوارم بتونید برید دنبالش و بنویسید
موفق باشید

lepi

Member
به نظر من هم دوا نیست، بهتره که بعد از ورود کاربر و ثبت آن IP اون از سرور برای 24 ساعت lock بشه
البته یه مقدار سخت تر شد و بیشتر از 20 خط اما چیز خوبی درمیاد.
اما بازم میگم http://andersdrengen.dk/projects/counterize یه چیز دیگست.

اگه تا آخر این تاپیک دوستمون رو مجبور نکردم از wordpress استفاده کنه اسمم رو عوض میکنم D:

goroop

Member
alireza82, ‏hosseintdk775, ‏tabib_m , my friend و...
بابا انگار متوجه نشدید
من گفتم یه کد میخام نه اینکه خودم بسازم اگر بلد بودم که به شما نمیگفتم

درضمن من این کدی که میگید رو نمیگم
من یه کد میخام که هر سیستم در هر 24 ساعت یک بار شمارش ثبت بشه مثل یک شماره رونده ولی اونطوری نه که هر موقع بری تو سایت یه شماره برات بت کنه نه اونطوری نه
من یه سیستم میخام که هر 24 ساعت یک بار برای هر سیستم یک شماره ثبت کنه
یعنی اگر شما با سیستمتون 100 بار برین تو سایت و برگردین فقط یک شماره برای شما ثبت کنه و هر 24 ساعت شماره ثبت کنه
یعنی شما این 24 ساعت رو رفتین توی سایت با سیستمتون یک شماره ثبت کنین و بعد ثبت نکنه تا 24 ساعت دیگر

حالا متوجه شدین

.:: Ali ::.

Member
راستی یه پیشنهاد دیگه برای دوستانی که این کار رو میکنن بهتره از یه کوکی هم برای ثبت زمان اولین بازدید تو 24 ساعت استفاده کنید تا فشار کمتری به سرور برای کوئری هاتون بیارید.
مثلا من الان بازدید داشتم یه کوکی برام ایجاد شه که زمان فعلی من توش باشه اگر بازم سایت و دیدم دیگه نباید مقدار کوکی رو عوض کنم یعنی اگر کوکی موجوده دستش نمیزنم. حالا محاصبات ایتدایی برای اینکه ببینم به Db باید سر بزنم یا نه رو رو این کوکی انجام میدم! تا کوئری هام کم شه یعنی اگر یه کامپیوتری 100 بار تو یه روز بازدید داشت 100 تا کوئری براش انجام نشه!
اگر کوکی مقدارش از 24 ساعت گذشته بود یا موجود نبود حالا به Db مراجعه و مقادیر اون Ip روبررسی میکنیم و درپایان کوکی رو و زمان رو با مقادیر جدید و درست بروز میکنیم.
این هم برای این که فشار کمتری رو سرور بیاد.
امیدوارم بتونید برید دنبالش و بنویسید
موفق باشید

اگه این ها فشار به سرور باشه که سرور در عرض 2 روز می ترکه جانم :lol:

goroop

Member
به نظر من هم دوا نیست، بهتره که بعد از ورود کاربر و ثبت آن IP اون از سرور برای 24 ساعت lock بشه
البته یه مقدار سخت تر شد و بیشتر از 20 خط اما چیز خوبی درمیاد.
D:

lepi جان یه چیزی تو همین مایعه ها که گفتی میخام که اگر شما وارد سیستم شدید فقط یک شماره بندازه و بعد تا 24 ساعت ای پی شمارو قفل کنه

goroop

Member
اقا ببین وقتی من مبحث میسازم چقدر شلوغ میشه اخه مبحث های باحالی هستن

ولی چه صودی من میکنم :cry:

اخه من میگم یک اسکریپت بدید ولی انگار نه انگار که اینا دارن به من کمک میکنن
بابا شما ها دارین چی میگین دارین رقابت میبندید بابا ما شمارو یک استاد میبینیم ما چاکر همه ی php نویسان هستیم

ولی یه کمک کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

goroop

Member
بابا یکی یه اسکریپتی به ما بده

ترو خدا یه کمک کنید بابا کجایــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــن

my friend

Member
تو ایران بستن IP اصلا خوب نیست...
چون همه ISP ها Shared IP دارن...
یعنی مثلا من میرم کارت اینترنت پارس آنلاین میگیرم ، مثلا این IP رو به من میده: 127.0.0.1
بعد اگه کس دیگه ای هم از پارس آنلاین کارت اینترنت بگیره همین IP رو بهش میده...
بعضی ها هم چندین IP دارن ، اما باز هم share هستن...
پس بهترین و ناامن ترین راه همین کوکی ها هستن...

alireza82

Well-Known Member
اگه این ها فشار به سرور باشه که سرور در عرض 2 روز می ترکه جانم :lol:

سلام
درسته این فشار زیادی نیست! من یه کم هم از زاویه کسی که هاست داره دارم نگاه میکنم! ببین شاید وقتی شما یه هاست میخری بگی پول میدم عشقم میکشه در ثانیه 10000 تا کوئری داشته باشم ، 20000 تا سشن درست کنم ، 50000 تا آرایه n تایی بگیرم بریزم تو رم یا ..... بله شما حق داری پول دادی دلت میخواد حالشو ببری!
اما از نگاه یه کسی که سرور داره نگاه کن!
رو یه سرور چندین سایت هستن که اگر همشون بخوان این طوری فشار بیارن که نمیشه! حداقل اگر مشتری فشار میاره میگی خوب پول داده دلش میخواد این جوری کد بنویسه!
اما خودت وقتی کار میکنی حساب تک تک کوئری ها یا تک تک متغییر هایی که درست میکنی رو باید داشته باشی!
مطمئنن در آینده که سرت شلوغ میشه کارت سخت تر میشه! به هر حال رو یه سرور فقط شما نیستی!
شما به عنوان یه طراح وب کارت خیلی سخت تر از یه برنامه نویس لوکال هست ! یه برنامه نویس وب باید کدی که مینویسه اپتیمایز باشه و الکی زمان و فضا از سرور نگیره چرا که اگر همه فکر کنن هر کاری میتونن بکنن و اصلا به فکر منابع سیستم نباشن که سرور میترکه!
پس باید یادبگیریم رو تک تک کارایی که میکنیم فکر کنیم و کار الکی انجام ندیم!
این هنر یه برنامه نویس وب هست که با حداقل ریسورس کارهاش رو انجام بده!
موفق باشید

alireza82

Well-Known Member
یعنی مثلا من میرم کارت اینترنت پارس آنلاین میگیرم ، مثلا این IP رو به من میده: 127.0.0.1

بله حق باشماست هر کاری مشکلات خاص خودش رو داره
خیلی ها هستن که اصلا رو lan هستن و از طریق سرور به اینترنت وصل میشن و در اصل همه از یه IP استفاده میکنن ولی درکل یا عدم امکان تقلب و این مشکلات یا امکان تقلب و اون مشکلات هر کدوم رو بگیری معایب و مزایای خودشون رو دارن
موافقم

alireza82

Well-Known Member
اقا ببین وقتی من مبحث میسازم چقدر شلوغ میشه اخه مبحث های باحالی هستن

ولی چه صودی من میکنم :cry:

اخه من میگم یک اسکریپت بدید ولی انگار نه انگار که اینا دارن به من کمک میکنن
بابا شما ها دارین چی میگین دارین رقابت میبندید بابا ما شمارو یک استاد میبینیم ما چاکر همه ی php نویسان هستیم

ولی یه کمک کنین!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

goroop من که به شما گفتم و فهمیدم چی میخوای برو به سایتی که گفتم
www.hotscripts.com
یه نگاه به اسکریپت های php بنداز اونجا از این چیزا زیاده ببین
سمپل و توضیح هم که هست کارت راه میفته
تو برو! اگر نبود با من:D

alireza82

Well-Known Member

البته یک نکته!
ip ها شیر نیستند بلکه IP ها در گردش هستند. امکان نداره تو یه شبکه دو سیستم در آن واحد دارای یک IP باشن و شبکه کاملا درست کار کنه!
اما به هر حال مشکلاتی که شما گفتی پیش میاد! که این هم فقط تو کشور ما نیست برای تمام کشور ها همینه! همین طور برای تمام جاهایی که LAN هستند و یه سرور اینترنت دارن!

آخرین ویرایش:

alireza82

Well-Known Member
اینم لینک
http://www.hotscripts.com/PHP/Scripts_and_Programs/Counters/index.html
ببین کدوم بدردت میخوره 20 صفه از این جور اسکریپت هاست! فکر کنم قبلا این Simple image based counter رو چک کردم و فکر کنم بدردت بخوره یادم نیست فکر کنم همین بود که بازدید یونیک میشمرد ولی به هر حال من یادم نیست کدوم یکی بود برا همین میگم بهتره خودت بری و ببینی کدوم بدردت میخوره
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا