ساخت پنل مدیریت برای سایت

سلام دوستان
من یه سایت درست کردم با Asp
یه جورایی هم تازه کارم
میشه لطف کنین راهنمایی کنین برای ساخت پنل مدیریت سایت باید چه کارایی انجام داد ؟
چه مراحلی باید طی بشه؟
من خودم یه سرچی کردم ولی چیز خاصی پیدا نکردم
فقط یه چیزایی دیدم که ترجیح دادم اگه کسی با این ها آشنای داره و کار کرده توضیح بده مثلا دات نت نیوک و ...
ممنون

alirezador

New Member
سلام دوست من تا چه حد سایت خود را پیش بردید باید توضیح بدید
ساخت پنل مدیریتی برای هر سایت میتونه مختلف باشه

pierre1212

New Member
سلام میخواستم بدونم برای هر وبسایت که میسازیم (مدیریت محتوا منظورم نیست) باید خودمون پنل مدیریتشو بسازیم یا از تمپلت های آماده استفاده کنیم؟
و دیگه اینکه چطور با داشتن یک پنل مدیریت میتونیم در صفحات مختلف وبسایت پست بذاریم؟
خواهش میکنم جواب بدین

the_king

مدیرکل انجمن
سلام میخواستم بدونم برای هر وبسایت که میسازیم (مدیریت محتوا منظورم نیست) باید خودمون پنل مدیریتشو بسازیم یا از تمپلت های آماده استفاده کنیم؟
و دیگه اینکه چطور با داشتن یک پنل مدیریت میتونیم در صفحات مختلف وبسایت پست بذاریم؟
خواهش میکنم جواب بدین
اینکه بتوانید با یک پنل مدیریت در صفحات پست بذارید مربوط به همون سیستم مدیریت محتوا است، ممکنه خیلی خاص و متفاوت باشه ولی به هر حال یک سیستم مدیریت محتوا است.
شما زمانی می توانید به سیستم مدیریت محتوای دست ساز خودتون اکتفا کنید که یا خیلی انتظارات تون ازش کم باشه و به امکانات ناچیز اکتفا کنید، یا زمان و هزینه زیادی رو صرف طراحی یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی کنید.
طبعا بهتره از یک سیستم مدیریت محتوای آماده استفاده کنید و اگه لازمه اون رو تغییر بدید و سفارشی سازی کنید، مگر اینکه میخواهید یک پروژه خاص و منحصر بفرد رو بصورت جدی و در حد ملی پیش ببرید.

pierre1212

New Member
ممنون از پاسخ خوبتون
پس در وبسایت هایی که مدیریت محتوا نیستند (مثلا با Asp.net و... ساخته شدن) با چه مکانیزمی باید در صفحات مختلف پست بذاریم؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنون از پاسخ خوبتون
پس در وبسایت هایی که مدیریت محتوا نیستند (مثلا با Asp.net و... ساخته شدن) با چه مکانیزمی باید در صفحات مختلف پست بذاریم؟
اگه فاقد یه سیستم مدیریت محتوا باشند که باید آفلاین صفحات رو بسازید و بعد روی هاست Publish و Upload کنید، ولی اگه سیستم مدیریت محتوا داشته باشند، یک پایگاه داده دارند که صفحات داخل اون ثبت شده، یا مستقیما از سیسیتم شخصی به پایگاه داده متصل می شوند و اطلاعات صفحات جدید رو در جداول داخلش قرار می دهند، یا از امکانات اون سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند و روی خود سایت صفحات جدید رو میسازند. وقتی از سیستم مدیریت محتوا استفاده بشه دیگه فرق آنچنانی بین سایت های Asp.net و PHP و ... نیست.

pierre1212

New Member
در نمونه هایی مانند همین وبسایت، اگر بخواهید به مطالب قبلی بازهم مطلب اضافه کنید، چطور این کار را انجام میدهید؟
یعنی هربار درگیر کد های HTML و... میشویم یا صفحه ی به خصوصی برای اینکار وجود دارد؟(منظور من وبسایت هایی مثل همین است نه وردپرس و سایر cms ها)

aligolii

Member
سلام دوستان
من یه سایت درست کردم با Asp
یه جورایی هم تازه کارم
میشه لطف کنین راهنمایی کنین برای ساخت پنل مدیریت سایت باید چه کارایی انجام داد ؟
چه مراحلی باید طی بشه؟
من خودم یه سرچی کردم ولی چیز خاصی پیدا نکردم
فقط یه چیزایی دیدم که ترجیح دادم اگه کسی با این ها آشنای داره و کار کرده توضیح بده مثلا دات نت نیوک و ...
ممنون
الان دیگه کسی وقت برای این چیزا نمیذاه عمدتا از جومل ایا وردپرس استفاده میشه و یا نهایتا از هسته این دو استفاده میشه با گرافیک ظاهری تغییر داده شده.

the_king

مدیرکل انجمن
در نمونه هایی مانند همین وبسایت، اگر بخواهید به مطالب قبلی بازهم مطلب اضافه کنید، چطور این کار را انجام میدهید؟
یعنی هربار درگیر کد های HTML و... میشویم یا صفحه ی به خصوصی برای اینکار وجود دارد؟(منظور من وبسایت هایی مثل همین است نه وردپرس و سایر cms ها)
فرضا این فروم مجید آنلاین از XenForo استفاده می کنه که یک نوع خاص از CMS ئه که محتوا رو بصورت Forum مدیریت می کنه.
به این مساله توجه داشته باشید که CMS یک تعریف خیلی کلی ئه، خیلی از سیستم ها زیر شاخه های CMS هستند.
فرضا سیستم هایی که محتوای وبلاگ و فروم و ... رو مدیریت می کنند زیر شاخه های CMS هستند و هر کدوم CMS محسوب می شوند .
همونطور که شما در یک سایت برای admin پنل اختصاصی با امکانات ویژه دارید، XenForo هم در مجید آنلاین برای admin پنل اختصاصی داره. با اون پنل محتوای داخل Forum مدیریت میشه. صفحات جدید، انجمن های جدید، قالب های جدید، زبانهای جدید و ...

Webber

Well-Known Member
سلام
به صحبت های دوستان اضافه کنم که نوشتن پنل مدیریت برای سایت کار خاص اضافه ای نداره . در واقع همون وب سایت + سیستم ورود و خروج مدیران میشه پنل مدیریت .
یعنی سایت شما الان عمومی هست و اگه آپلود کنین هر کسی می تونه سایت رو ببینه ولی پنا مدیریت مخصوص مدیران و کلا کاربران ثبت نام شده هست پس باید فرم ورود داشته باشه و همچنین مدیران در پایگاه داده باید ذخیره بشن .
بعد از ورود مدیر باید از جلسه یا Session استفاده کنید تا بین صفحات پنل مدیریت هی چک کنید که کاربر هنوز لاگین شده هست یا اعتبارش تموم شده و ...
در کل اگه سایت رو خودتون نوشتید پنل مدیریت اش هم باید بنویسید که همون سایت هست به علاوه یک سری موارد اضافی که عرض شد

pierre1212

New Member
سلام دوست عزیز ممنون از جواب کامل و خوبت
حالا این قسمتی رو که فرمودی کجا بذاریم که کاربر نتونه ببینه، اما مدیر بتونه راحت ازش استفاده کنه؟

Information96

New Member
سلام دوست عزیز ممنون از جواب کامل و خوبت
حالا این قسمتی رو که فرمودی کجا بذاریم که کاربر نتونه ببینه، اما مدیر بتونه راحت ازش استفاده کنه؟
سلام.
باید تعیین کنید که اگر کاربر "وارد شده" همان ادمین هست دکمه پنل مدیریت رو نشون بده و اگرنه که نشونش نده.

جدیدترین ارسال ها

بالا