ساخت پنل مدیریت برای سایت

شروع موضوع توسط hassan mafia ‏2 اکتبر 2014 در انجمن برنامه‌نویسی با ASP.NET

1. hassan mafia

hassan mafia Member

امتیاز دستاورد:
    8
    سلام دوستان
    من یه سایت درست کردم با Asp
    یه جورایی هم تازه کارم
    میشه لطف کنین راهنمایی کنین برای ساخت پنل مدیریت سایت باید چه کارایی انجام داد ؟
    چه مراحلی باید طی بشه؟
    من خودم یه سرچی کردم ولی چیز خاصی پیدا نکردم
    فقط یه چیزایی دیدم که ترجیح دادم اگه کسی با این ها آشنای داره و کار کرده توضیح بده مثلا دات نت نیوک و ...
    ممنون

نوشته شده توسط hassan mafia در ‏2 اکتبر 2014
  2. alirezador

alirezador New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام دوست من تا چه حد سایت خود را پیش بردید باید توضیح بدید
    ساخت پنل مدیریتی برای هر سایت میتونه مختلف باشه

نوشته شده توسط alirezador در ‏20 اکتبر 2014
  3. pierre1212

pierre1212 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام میخواستم بدونم برای هر وبسایت که میسازیم (مدیریت محتوا منظورم نیست) باید خودمون پنل مدیریتشو بسازیم یا از تمپلت های آماده استفاده کنیم؟
    و دیگه اینکه چطور با داشتن یک پنل مدیریت میتونیم در صفحات مختلف وبسایت پست بذاریم؟
    خواهش میکنم جواب بدین

نوشته شده توسط pierre1212 در ‏23 ژوئن 2017
  4. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    اینکه بتوانید با یک پنل مدیریت در صفحات پست بذارید مربوط به همون سیستم مدیریت محتوا است، ممکنه خیلی خاص و متفاوت باشه ولی به هر حال یک سیستم مدیریت محتوا است.
    شما زمانی می توانید به سیستم مدیریت محتوای دست ساز خودتون اکتفا کنید که یا خیلی انتظارات تون ازش کم باشه و به امکانات ناچیز اکتفا کنید، یا زمان و هزینه زیادی رو صرف طراحی یک سیستم مدیریت محتوای اختصاصی کنید.
    طبعا بهتره از یک سیستم مدیریت محتوای آماده استفاده کنید و اگه لازمه اون رو تغییر بدید و سفارشی سازی کنید، مگر اینکه میخواهید یک پروژه خاص و منحصر بفرد رو بصورت جدی و در حد ملی پیش ببرید.

نوشته شده توسط the_king در ‏24 ژوئن 2017
  5. pierre1212

pierre1212 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    ممنون از پاسخ خوبتون
    پس در وبسایت هایی که مدیریت محتوا نیستند (مثلا با Asp.net و... ساخته شدن) با چه مکانیزمی باید در صفحات مختلف پست بذاریم؟

نوشته شده توسط pierre1212 در ‏24 ژوئن 2017
  6. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    اگه فاقد یه سیستم مدیریت محتوا باشند که باید آفلاین صفحات رو بسازید و بعد روی هاست Publish و Upload کنید، ولی اگه سیستم مدیریت محتوا داشته باشند، یک پایگاه داده دارند که صفحات داخل اون ثبت شده، یا مستقیما از سیسیتم شخصی به پایگاه داده متصل می شوند و اطلاعات صفحات جدید رو در جداول داخلش قرار می دهند، یا از امکانات اون سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند و روی خود سایت صفحات جدید رو میسازند. وقتی از سیستم مدیریت محتوا استفاده بشه دیگه فرق آنچنانی بین سایت های Asp.net و PHP و ... نیست.

نوشته شده توسط the_king در ‏25 ژوئن 2017
  7. pierre1212

pierre1212 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    در نمونه هایی مانند همین وبسایت، اگر بخواهید به مطالب قبلی بازهم مطلب اضافه کنید، چطور این کار را انجام میدهید؟
    یعنی هربار درگیر کد های HTML و... میشویم یا صفحه ی به خصوصی برای اینکار وجود دارد؟(منظور من وبسایت هایی مثل همین است نه وردپرس و سایر cms ها)

نوشته شده توسط pierre1212 در ‏25 ژوئن 2017
  8. aligolii

aligolii Member

امتیاز دستاورد:
    18
    الان دیگه کسی وقت برای این چیزا نمیذاه عمدتا از جومل ایا وردپرس استفاده میشه و یا نهایتا از هسته این دو استفاده میشه با گرافیک ظاهری تغییر داده شده.

نوشته شده توسط aligolii در ‏28 ژوئن 2017
  9. the_king

the_king مدیرکل انجمن

امتیاز دستاورد:
    113
    فرضا این فروم مجید آنلاین از XenForo استفاده می کنه که یک نوع خاص از CMS ئه که محتوا رو بصورت Forum مدیریت می کنه.
    به این مساله توجه داشته باشید که CMS یک تعریف خیلی کلی ئه، خیلی از سیستم ها زیر شاخه های CMS هستند.
    فرضا سیستم هایی که محتوای وبلاگ و فروم و ... رو مدیریت می کنند زیر شاخه های CMS هستند و هر کدوم CMS محسوب می شوند .
    همونطور که شما در یک سایت برای admin پنل اختصاصی با امکانات ویژه دارید، XenForo هم در مجید آنلاین برای admin پنل اختصاصی داره. با اون پنل محتوای داخل Forum مدیریت میشه. صفحات جدید، انجمن های جدید، قالب های جدید، زبانهای جدید و ...

نوشته شده توسط the_king در ‏28 ژوئن 2017
    pierre1212 از این پست تشکر کرده است.
  10. Webber

Webber Well-Known Member

امتیاز دستاورد:
    93
    سلام
    به صحبت های دوستان اضافه کنم که نوشتن پنل مدیریت برای سایت کار خاص اضافه ای نداره . در واقع همون وب سایت + سیستم ورود و خروج مدیران میشه پنل مدیریت .
    یعنی سایت شما الان عمومی هست و اگه آپلود کنین هر کسی می تونه سایت رو ببینه ولی پنا مدیریت مخصوص مدیران و کلا کاربران ثبت نام شده هست پس باید فرم ورود داشته باشه و همچنین مدیران در پایگاه داده باید ذخیره بشن .
    بعد از ورود مدیر باید از جلسه یا Session استفاده کنید تا بین صفحات پنل مدیریت هی چک کنید که کاربر هنوز لاگین شده هست یا اعتبارش تموم شده و ...
    در کل اگه سایت رو خودتون نوشتید پنل مدیریت اش هم باید بنویسید که همون سایت هست به علاوه یک سری موارد اضافی که عرض شد

نوشته شده توسط Webber در ‏19 جولای 2017
  11. pierre1212

pierre1212 New Member

امتیاز دستاورد:
    1
    سلام دوست عزیز ممنون از جواب کامل و خوبت
    حالا این قسمتی رو که فرمودی کجا بذاریم که کاربر نتونه ببینه، اما مدیر بتونه راحت ازش استفاده کنه؟

نوشته شده توسط pierre1212 در ‏26 جولای 2017
  12. Information96

Information96 New Member

امتیاز دستاورد:
    3
    سلام.
    باید تعیین کنید که اگر کاربر "وارد شده" همان ادمین هست دکمه پنل مدیریت رو نشون بده و اگرنه که نشونش نده.

نوشته شده توسط Information96 در ‏18 فوریه 2018

به اشتراک بگذارید