افزونه ساخت پلاگینی که امکانات خوبی برای خواندن عکس و ویرایش اونا داشته باشه

به نظرتون این پلاگین مفید هست و اگر هست به اون چه نمره ا?

• 5

رای: 0 0.0%
  • 10

رای: 0 0.0%
  • 15

رای: 2 22.2%
  • 20

رای: 7 77.8%

• مجموع رای دهندگان
    9

m javad

کاربر متخصص
با سلام

پیشنهاد برای ساخت پلاگینی که امکانات خوبی برای خواندن عکس و ویرایش اونا داشته باشه

یه چند وقتی هست تو این فکر رفتم که این پلاگین رو آماده کنم
امکانات پلاگین ، این طوری که من پیش رفتم اینا هست:
خواندن پسوندهای مختلف عکس

l
1 : TIFF Bitmap (TIF;TIFF;FAX)
2 : GIF (GIF)
3 : JPEG Bitmap (JPG;JPEG;JPE)
4 : PaintBrush (PCX)
5 : Windows Bitmap (BMP;DIB;RLE)
6 : Adobe Photoshop (PSD)
7 : Portable Network Graphics (PNG)
8 : Targa Bitmap (TGA;TARGA;VDA;ICB;VST;PIX)
9 : Portable Pixmap, GreyMap, BitMap (PXM;PPM;PGM;PBM)
10 : Wireless Bitmap (WBMP)
11 : Jpeg2000 (JP2)
12 : Jpeg2000 Code Stream (J2K;JPC;J2C)
13 : PostScript Level 2 (PS;EPS)
14 : Adobe PDF (PDF)
15 : Windows Icon (ICO)
16 : Windows Cursor (CUR)
17 : RAW Digital Camera (RAW;BMPRAW)
18 : DICOM DICOM medical imaging
19 : Multipage PCX (DCX)
20 : Microsoft HD Photo. Requires Windows XP (SP2) with .Net 3.0, Windows Vista (HDP) l
...
و البته خواندن لایه های متفاوت از فایهای PSD و توانایی تغییرات تو اونا ، کم کردن و اضافه کردن لایه و ذخیره اونها
تبدیل فرمتهای مختلف عکس به هم دیگه با امکان Compression و کم کردن حجم اونا به میزان دلخواه
به دست آوردن مشخصات یه تصویر مثل DPI ، اندازه تصویر و رزولیشن و ... و البته امکان تغییر آنها
امکانات خاص برای ویرایش تصویر
امکان Selecte کردن عکس برای تغییر در محدوده خاص ( به صورت دایره ، مستطیل ، شکل دلخواه و Selecte Color )
امکان اضافه کردن شی های مختلف به تصویر
برای مثال : شکلهای استاندارد مانند دایره و مستطیل و ... و نوشتن بر روی عکس
امکان بریدن قسمتی از عکس و جابجا کردن اون و paste کردن از حافظه
امکان اضافه کردن انواع فیاتر ها به تصویر
Colorize
Gamma Correction
RGB: Red,Green,Blue
Sharpen
Gray scale
Wave
Blur
ColorRange
امکان اضافه کردن انواع Lens به تصویر
امکان چرخاندن تصویر
Rotate
Horizontally
Vertically
تغییرات میزان نور و رنگ تصویر
Contrast
Brightness
RGB: Red,Green,Blue
و امکانات دیگر
Histogram برای رنگهای مختلف
Red
Green
Blue
Gray
و امکانات دیگه که هنوز روی اونا فکر نکردم
البته این کار هنوز شروع نشده و من میخوام اول استقبال دوستان رو ببینم و اگر تمایل برای ساخت این پلاگین باشه استارت اونو به کمک دوستان بزنم
البته دوست دارم نظر دوستان رو برای این کار بدونم!
به نظر شما این پلاگین با چه قیمتی ارائه بشه مناسب هست؟
و آیا اصلا وجود این پلاگین بدرد میخوره یا نه؟
به هر جهت اگه تمایل دوستان رو ببینم شروع میکنم و به کمک دوستان شروع به ساخت میکنم
مدت به مدت پیشرفت کار رو به همراه demo برای دوستان میزارم و نظرات دوستان رو هم توی پلاگین اعمال میکنم.
منتظر نظراتتون هستم ...

sorooshk

Active Member
سلام
كار خوبي هست ولي شما مثل اينكه ميخواي فتوشاپ تحت MMB طراحي كني نه؟ :green:
به نظر من اگر قيمت بالا براش در نظر بگيري به خاطر خيلي تخصصي بودن پلاگين كمتر فروش ميره.
من تا حالا پلاگين نساختم ولي فكر كنم با اين امكاناتي كه شما ميخواي بگذاري يكم حجم پلاگينت زياد بشه و شايد هم لود شدنش مشكل پيدا كنه.
حالا بايد ببينيم چي از آب در مياد.

Amit13

Well-Known Member
سلام
اي ول عاليه،منتظريم:rose:
ولي
لطفا اگه ميخواي درست كني امكان skew كردن عكس با عدد رو هم اضافه كن،چون باهاش ميشه تم هاي باحالي ساخت.

m javad

کاربر متخصص
خب پس فکر کنم استارت ساخت این پلاگین زده نشه بهتره!!!!!!!!!:-?

evil_gates

اين نيز بگذرد ...
دوست عزيز

جسارتا عرض ميكنم ايده خوبي داريد اما بهتر نيست كارايي اين پلاگين رو روي آپادانا متمركز كنيد تا علاوه بر اينكه به يك دوست ايراني تو تكميل برنامش كمك كردين عمر مفيد استفاده از پلاگينتون رو هم افزايش بدين؟‌

همه ميدونيم كه توسعه mmb خيلي وقته متوقف شده و عمرش كم كم رو به پايانه

Amit13

Well-Known Member
دوست عزيز

جسارتا عرض ميكنم ايده خوبي داريد اما بهتر نيست كارايي اين پلاگين رو روي آپادانا متمركز كنيد تا علاوه بر اينكه به يك دوست ايراني تو تكميل برنامش كمك كردين عمر مفيد استفاده از پلاگينتون رو هم افزايش بدين؟‌

خوب،مگه آپادانا پلاگين هاي بيلدر رو نميخونه؟؟؟؟:shock:

m javad

کاربر متخصص

راسش يه جورايي حرفتون خيلي هم خوبه!

ولي اين پيشنهاد دو تا لبه داره:

1- اينکه اين يه پلاگين باشه جداي از آپادانا و بخواد توي اون برنامه کار بده، که خب الان هم کار ميده

2- اينکه اين پلاگين بشه جزيي از آپادانا يا حداقل بشه پلاگين اختصاصي اون
که به نظرم اين پيشنهاد از طرف شما چيزي رو حل نميکنه ، يعني منظورم اينه که بايد خواسته ي دوستمون آقا جاوید باشه. نمي دونم شايد اصلا ايشون تمايلي نداشته باشه يا شايدم داشته باشه

به هر جهت ممنون از نظرتون و من با اين پيشنهاد که اين پلاگين رو براي آپادانا اختصاصي کنم مشکلي ندارم
ولي بحث اصلي اينه که فکرم اينه که اين پلاگين شايد اصلا بدرد نخوره ( اون جورايي که من فکر ميکردم)
راسش خوندن تموم فايلهايي که تو اين پلاگين ميخوام بزارم خيلي هم ساده نيست، مخصوصا raf , psd
منظورم اينه که من ميخواستم ببينم اصلا چقدر وجود اين پلاگين ميتونه کمک کنه
با استقبال اين چند روزه به اين نتيحه رسيدم که زياد هم به درد دوستان نميخوره
هرچند که پستهاي زيادي رو توي فروم ديده بودم که دنبال راهي براي ويرايش عکس بودن!!

nevercom

کاربر متخصص انجمن مولتی مدیا بیلدر
این پلاگین قطعاً پلاگین مفیدی خواهد بود، اما باید به چند نکته توجه کنید
یکی اینکه خیلی از امکاناتی که ذکر کردید نیاز داره که فرم پلاگین که نمایش داده میشه یک سری قابلیت های خاص داشته باشه، مثلاً قابلیت Select/Crop، منظورم این هست که برای راحتی کار با پلاگین باید اجازه داده بشه یکسری از عملیات رو کاربر بتونه خیلی راحت و مانند سایر برنامه ها انجام بده
و در عین حال باید اجازه بدید تمام مراحل با کدنویسی انجام بشه حتی بدون نیاز به نمایش داده شدن فرم پلاگین.

مثلا یکی از کاربرد هایی که این پلاگین میتونه داشته باشه بنظرم اینه: مدتها پیش یکی از دوستان میخواستن برنامه ای بنویسن که بصورت روزانه یک تقویم رو روی یک عکس قرار بده و عکس رو بعنوان Wallpaper قرار بده، مشکل اینجا بود که برنامه های Command-Line از عکسهای PNG با زمینه ی شفاف پشتیبانی نمیکردن. (که مثلا پلاگین شما باید بتونه)

بنظرم کار خیلی باارزشی هست، و قطعاً مفید.

موفق و پیروز باشید.

Silver Soft

کاربر متخصص مولتی مدیا بیلدر
بنظرم کار خیلی باارزشی هست، و قطعاً مفید.
چند روز پیش یه پست بلند والا نوشتم ولی بیخیال شدم و ارسالش نکردم ، به نظر من این کار وقت حدر دادن هست ، اگر دنبال پول دراوردن از این پلاگین هستی که اصلا فکرشو نکن ، اگر هم میخوای رایگان عرضه کنیش من باشم وقتم رو روی همچین موردی نمیزارم ، هر چیزی برای یه کاری طراحی شده دیگه قرار نیست با پلاگین نویسی بیلدر و آپادانا همه کاره بشن ، کم مونده پلاگین DirectX و OpenGL برای بیلدر عرضه بشه ؛ اگر خیلی علاقه به عرضه اون داری باید وقت اضافه زیادی برای حدر دادن داشته باشی !

silvercover

کاربر متخصص
بهترین کاراز نظر بنده این هست که قابلیت های مد نظرتون رو به قابلیت های ضروری و مورد نیاز کاهش بدین. بدین صورت که بیلدر قادر به خوندن پسوند PNG و یا سایر پسوند های معروف نیست که شما می تونید با عرضه یه پلاگین این قابلیت ها رو فراهم کنید.

توصیه میکنم قابلیت های ویرایشی تصویر مثل اعمال جلوه های ویژه و امثالهم رو منتفی کنید و صرفا بر نمایش تصاویر تمرکز کنید. ضمن اینکه شخصا با نوع بیان جناب Silver Soft هم که صراحتا این کار رو هدر دادن وقت می دونن مخالف هستم.

loo30fer

سلام
چند روزه میخوام نظرم رو راجب به این موضوع بگم ولی میبینم ماشا الله همه اساتید جمع شدن و جواب میدن روم نمیشد چیزی بگم آخه من کوچیکتر از این حرفهام ولی باز گفتم نظرم رو بگم به نظر من کاری که جناب m javad میخوان انجام بدن واقعا جای تحسین داره چون من خودمم تازگیها با دلفی کار میکنم و با پلاگین نویسی آشنا شدم و میبینم اینکار حداقل یکماه زمان میبره تا همچین پلاگینی درست بشه ولی تهش هدر دادن وقتنونه از نگاه کردن به نظر سنجی آدم این رو خوب متوجه میشه , خیلی از دوستان به همچین پلاگینی نیاز دارن و این پست رو میبینن و این پلاگین خیلی استفاده ها هم داره براشون داره ولی نمیدونم چرا نظرشون رو نمگین و اگه قرار باشه این پلاگین فروشی باشه فکر نکنم کسی بخره و همه بیشتر ترجیه میدن از پلاگین های رایگان استفاده کنن تا پولی , یکیش بخاطر امنیت بیلدره مثلا من این پلاگین خریدم و برای برنامم استفاده کردم و برنامم رو توی این انجمن قرار میدم ولی چند روز بعد متوجه میشم همه این پلاگین رو دارن و رایگان استفاده میکنن خوب کیجورایی ناراحت کنندست , من خودم با بیلدر برنامه فشرده سازی درست کنم که حجم هر 1 مگ فایل رو برسونه به کمتر از 2 کیلوبایت ولی این رو تو انجمن مطرح نکردم چون روزی شاهد 100 تا دانلود و 3 تا تشکر بدم و About من رو به اسم خودشون تغییر دادن , پس مطمئنا شما هم اگه وقتتون رو برای این پلاگین بذارین شاهد همچین چیزی میشین و درسته که تشکر چیز مهمی نیست چه هزار تا تشکر چه یکی فرقی نمیکنه ولی باز باعث میشه خستگی آدم بیرون بره و بفمه که اینقدر وقت گذاشتن و سختی کشیدن بی فایده نبوده پس اگه قراره پلاگین پولی باشه که هیچ میدونین چه میشه و اگه هم رایگان که باز زیاد استقبالی نمیشه و براتون نارحت کنندست

Silver Soft

ضمن اینکه شخصا با نوع بیان جناب Silver Soft هم که صراحتا این کار رو هدر دادن وقت می دونن مخالف هستم.
من اون مجموعه قابلیت ها که ذکر شده رو بیهوده میدونم نه همش ، ممکنه یکسری از اونها به درد بخور باشه ( مثل همون نمایش تصاویر PNG ) ولی در کل اون قابلیت ها ، تماما قابلیت هایی نیستن که ارزش وقت گذاشتن داشته باشن ، با اینکه نوشتنش کار چندان وقت گیری نیست ولی با اتکا به تجربم میگم نه کاربرد وسیعی داره و نه مخاطب زیادی ، حالا ممکنه سالی 1 بار یکی به همچین چیزی نیاز داشته باشه ...

در کل با اون قسمت حرف SilveCcover که گفت فقط رو نمایش فرمت های معروف کار کن موافقم .

m javad

کاربر متخصص
http://forum.majidonline.com/member.php?u=116401
loo30fer : یکیش بخاطر امنیت بیلدره مثلا من این پلاگین خریدم و برای برنامم استفاده کردم و برنامم رو توی این انجمن قرار میدم ولی چند روز بعد متوجه میشم همه این پلاگین رو دارن و رایگان استفاده میکنن خوب کیجورایی ناراحت کنندست

پلاگین کد فعال سازی داره و کسی نمیتونه پلاگینی که دیگری استفاده کرده توی برنامش رو استفاده کنه

راسش خودمم هم نمیدونم شروع کنم به ساخت این پلاگین یا نه؟
ولی تا آخره هفته تصمیم میگرم و خبرشو میزارم تو پست.

silvercover

کاربر متخصص
پلاگین کد فعال سازی داره و کسی نمیتونه پلاگینی که دیگری استفاده کرده توی برنامش رو استفاده کنه

راسش خودمم هم نمیدونم شروع کنم به ساخت این پلاگین یا نه؟
ولی تا آخره هفته تصمیم میگرم و خبرشو میزارم تو پست.

تاکید می کنم که اگر قصد ساختش رو دارین صرفا به نسخه رایگان فکر کنید.

loo30fer

مگه نباید این کد فعال ساز توسط خود برنامه به پلاگین ارسال بشه تا فعال بشه ؟

Amit13

Well-Known Member
انگار اين پست بدون نتيجه بوده.شانس مارو ببين!!!!!
يك هول ميدم دوباره بحث راه بيفته.يا علي............

آقا به نظر من خيلي پلاگين خوبيه ،هرچه سريعتر ساخته بشه بهتره.اصا به درد آپادانا هم ميخوره....:lol:

smmehri

Member
سلام
به بعضی از چیزهایی که شما اشاره کرده اید الان نیاز مبرم دارم . خواهش میکنم همین مواردی که خواهم گفت را برای من ارسال کنید
متشکرم
- هیستوگرام رنگی و نوری و مناطقی که نور زیاد خوره
-خواندن پسوند های مختلف

جدیدترین ارسال ها

بالا