افزونه 1 ساخت نرم افزار اندروید با فلش cs5 یا cs6

sardara ali

New Member
سلام
من میخام با ایر یه برنامه برای اندروید بسازم اما نمی دونم چرا وقتی رو موبایل های مختلف برنامه رو تست میکنم برنامه رو هر گوشی یا تبلت انداره اش متفاوته مثلا رو یه گوشی اندازه اش کوچکه و یا رو یه گوشی دیگه اندازه اش بزرگه منم اندازه خود صفحه رو رو 480 در 800 گداشتم
ممنون میشم راهنماییم کنید .

Fanous

Well-Known Member
سلام
من میخام با ایر یه برنامه برای اندروید بسازم اما نمی دونم چرا وقتی رو موبایل های مختلف برنامه رو تست میکنم برنامه رو هر گوشی یا تبلت انداره اش متفاوته مثلا رو یه گوشی اندازه اش کوچکه و یا رو یه گوشی دیگه اندازه اش بزرگه منم اندازه خود صفحه رو رو 480 در 800 گداشتم
ممنون میشم راهنماییم کنید .

کافیه تو تب جنرال تیک فول اسکرین رو بزنی :)

سلام
شما نباید برنامه تون رو طوری طراحی کنین که فقط واسه یه نسبت ابعاد صفحه بخوبی نمایش داده بشه
مثلا شما کارتون رو روی نسبت 800:480 بستین و اگر هم تیک فول اسکرین رو بزنین فقط توی صفخاتی بخوبی نمایش داده میشه که همین نسبت کار شمارو داشته باشه ، مثلا 1600:960 و توی صفخاتی که نسبت 16:9 یا 4:3 دارن کامل نشون داده نمیشه
شما باید ابعاد صفحه کاربر رو تشخیص بدین و المانهای برنامه رو بر اساس اون چیدمان کنین
برای اینکار شما کدهای زیر رو اول برنامه باید بنویسین:
کد:
stage.displayState = StageDisplayState.FULL_SCREEN_INTERACTIVE;
stage.scaleMode = StageScaleMode.NO_SCALE;
stage.align = StageAlign.TOP_LEFT;
خط اول باعث میشه برنامه شما فول اسکرین بشه
خط دوم کاری میکنه که شما به مقیاس و نسبت ابعاد صفحه دیگه وابسته نباشین
خط سوم هم مبدا مختصات رو به گوشه بالا سمت چپ منتقل می کنه

حالا دیگه باید ادامه برنامه تون رو بنویسین
برای تشخیص ابعاد صفحه نمایش از کدهای زیر استفاده کنین
کد:
var screen_height:Number = Capabilities.screenResolutionY;
var screen_width:Number = Capabilities.screenResolutionX;

حالا اگه قراره المانی وسط صفحه کاربر باشه کافیه مختصات اون رو به این شکل بنویسین
کد:
my_movieclip.x=screen_width/2;
my_movieclip.y=screen_height/2;

آخرین ویرایش:

sardara ali

New Member
ممون از راهنمایتون عالی بود
یک سوال دیگه داشتم چه طور می تونم با فلش ایر اندروید اسکرول متن بسازم
ممنون میشم راهنماییم کنید :green:

sardara ali

New Member
خب حالا الان من اندازه صفحه رو چه قدر کنم که رو همه ی گوشی ها خوب کار کنه ؟

Fanous

Well-Known Member
خب حالا الان من اندازه صفحه رو چه قدر کنم که رو همه ی گوشی ها خوب کار کنه ؟

مهم نیست
شما رو هر عددی دوست داری بذار مثلا 400:800
ولی باید المانهات رو طوری مختصات دهی بکنی که خودشون رو با صفحه نمایش کاربر مچ بکنه

sardara ali

New Member
ببخشید که زیاد سوال میکنم
من یه مشکله دیگه دارم اینه که وقتی یه عکس رو تو فلش میارم اما اگه یه ذره اندازه عکس تغییر داده بشه کیفیت عکس بد میشه و این فقط مخصوص عکسه ینی نوشته ها وچیز های دیگه که مال خوده فلشه این جور نمیشه چکار کنم ؟
ممنون میشم کمکم کنید

hiwa_heja

New Member
سلام به یک کمک فوری نیاز دارم خواهش میکنم کمک کنید

مشکل من اینه که وقتی در CS5 یک تیکست باکس از نوع editable می سازم و خروجی با فرمت exe یاswf میگیرم درحالت نرمال مشکلی ندارم اما در حالت full

hiwa_heja

New Member
درخواست کمک

با سلام به دوستان خوبم
مشکل من اینه که با cs5 یک فایل swf ساخته ام که در ن یک تکست باکس از نوع Input text وجود دارد که در حالت نرمال مشکلی ندارد اما در حالت fullScreen هیچ متنی قبول نمیکند (نمی توان در آن چیزی نوشت) لطفا راهنمایی کنید

Fanous

Well-Known Member
با سلام به دوستان خوبم
مشکل من اینه که با cs5 یک فایل swf ساخته ام که در ن یک تکست باکس از نوع Input text وجود دارد که در حالت نرمال مشکلی ندارد اما در حالت fullScreen هیچ متنی قبول نمیکند (نمی توان در آن چیزی نوشت) لطفا راهنمایی کنید

سلام
ابتدای کدها این کد رو اضافه کنین:
کد:
stage.displayState = StageDisplayState.FULL_SCREEN_INTERACTIVE;

Fanous

Well-Known Member
ببخشید که زیاد سوال میکنم
من یه مشکله دیگه دارم اینه که وقتی یه عکس رو تو فلش میارم اما اگه یه ذره اندازه عکس تغییر داده بشه کیفیت عکس بد میشه و این فقط مخصوص عکسه ینی نوشته ها وچیز های دیگه که مال خوده فلشه این جور نمیشه چکار کنم ؟
ممنون میشم کمکم کنید

سلام
خب این خاصیت عکس های پیکسلیه
پیشنهاد می کنم از عکسهایی با سایز بالا استفاده کنین
نوشته ها و شکلهایی که با خود فلش ایجاد می کنین پیکسلی نیستن و وکتوری هستن
بخاطر همینه که با تغییر سایز کیفیتشون کم نمیشه

جدیدترین ارسال ها

بالا