ساخت ماسک از روی فایل ایلستریتور در برنامه ی افتر افکتز

سلام دوستان
من یک فایل ایلستریتور دارم می خواستم بدونم میشه از روی اون توی برنامه ی افتر افکتز به صورت یک ماسک استفاده کرد
اگر میشود چگونه؟
ممنونم از دوستان گلم

morteza3

Member
سلام. منظورتون این هست که از شکل خارجی وکتورتون واسه اینکه لایه مد نظر داخل اون شکل بیفته و یا برعکس همه جاش ظاهر باشه به غیر از شکل وکتور هست؟ اگه همینطوره کافیه فایل وکتور رو بالای لایه مورد نظر ببرید. بعد روی لایه مد نظرتون کلیک کنید و از قسمت track matte گزینه alpha channel و یا بالعکس invert alpha channel رو انتخاب کنید. این گزینه ها درست کنار گزینه های blend mode و مقابل اسم لایه تون وجود داره. اگه نیست کافیه f4 رو بزنید تا ظاهر بشه.
این کار در نهایت همون حالت ماسک رو براتون ایجاد میکنه.

آخرین ویرایش:

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
دوست عزیز شما براحتی میتونی با کپی و پیست کردن اون روی یه سالید به این نتیجه برسی

دوست عزیز دستت درد نکنه
فقط یه مشکلی دارم این هست که من می خوام 1 ماسک داشته باشم توی illustrator مسیر ها رو گروه کردم ولی بازم موقع پیست کردن چند تا ماسک به وجود میاد در حالی که من می خوام کل پدم یک ماسک باشه.چی کار می تونم بکنم؟

دوست عزیز یک سوال دیگه من می خوام اپتیکال فلیر روی این پد ها حرکت کنه ولی هنگامی که ماسک رو انتخاب می کنم دقیق از شکل ماسک پیروی نمی کنه.problem.jpg

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
در مورد OF شما یبار هم هم path ازش کپی بیگر بیار روی Position x y تو پلاگین OF پیست کن بعد میبینی که کلی کیفریم ساخته میشه همه رو سلکت کن وAlt رو بگیر میتونی حالا زمانش رو کم و زیاد کنی

جدیدترین ارسال ها

بالا