ساخت بازي 3d

mghhgm

Member
سلام.اگر تصميم داشته باشيم بازي 3D بسازيم ، كه با كيفيت باشه ، به نظر شما از چه زبان برنامه نويسي اي و يا چه نرم افزاري استفاده كنم ، كم دردسر تر و آسون تر به نتيجه ميرسم؟
فلش ؟ نرم افزار Game Maker؟ يا ...

ممنون

Mehrdad155

کاربر فعال
سلام بر شما
برنامه های فلش و گیم میکر بر اساس دو بعدی ساخته شدن.و هر دوشون به طور کامل این نوع بازی ها را به خوبی ساپورت میدن.تفاوت این دو اینه که فلش برداری عمل می کنه ولی گیم میکر بیت مپ.و صد البته ساختن بازی تو گیم میکر ساده تره ولی اگه به فلش مسلط بشی طوری که بتونی باهاش بازی بسازی از گیم میکر به مراتب جلوتری. چون انعطاف پذیری بالاتری داری. با به اصطلاح flexibility بیشتر .می تونی شبیه سازی سه بعدی هم توشون داشته باشی ولی انتظار نداشته باش بازی فول سه بعدی و با کیفیت بالا بدست بیاری.

نمی دونم چقدر به برنامه نویسی آشنایی و چه نوع بازی هایی را دوست داری بسازی (مثلا اکشن یا ادونچر و...)ولی برنامه پیشنهادی من به تو برای ساخت یه بازی با کیفیت عالی استفاده از برنامه Unity است .موتور های زیاد دیگری هم وجود داره که اگه خواستی معرفی می کنم ولی این یکی هم ساده است هم بسیار با کیفیت.طوری که اونو با بهترین موتور دنیا Unreal(فعلا) مقایسه می کنن.
اینم لینک برنامه :
http://unity3d.com/
یه سیاحتی بکن. بازم سوال داشتی اگه بلد بودم در خدمتم.
موفق باشی - مهرداد

mghhgm

Member
من بازي هايي دوست دارم در حد گرافيك بازي تلويزيوني (2 راهي) از شبكه 2 سيما.مثل اينا.خيلي گرافيكي شديد نمي خوام.ممنونم

Mehrdad155

کاربر فعال
من این مسابقه را ندیدم.دوبعدیه؟ سه بعدیه؟میشه یه کم توضیح بدی؟
کامل بگو تا موتور پیشنهادی را بهت بگم.
در ضمن میزان آشناییت با زبان های برنامه نویسی را بگو.

مهرداد.

آخرین ویرایش:

mghhgm

Member
من این مسابقه را ندیدم.دوبعدیه؟ سه بعدیه؟میشه یه کم توضیح بدی؟
کامل بگو تا موتور پیشنهادی را بهت بگم.
در ضمن میزان آشناییت با زبان های برنامه نویسی را بگو.

مهرداد.

سلام.اين مسابقه 3 بعدي هست.يك شنبه ها تا 5 شنبه ها ساعت 2:30 از شبكه 2 سيما اجرا ميشه
بازي طوري هست كه ميشه براي قسمت هايي از بازي سوال نمايش داد و گزينه قرار داد.منظورم اين هست كه ميشه به بازي سوال و ... هر بار اضافه كرد.بازي هاي ديگه اي هم داره.فردا ظهر يه نگاهي بندازيد بد نيست

من با اين زبان ها آشنايي دارم اما برنامه خيلي سنگين نميتونم باهاشون بسازم:
[LTR]Delphi , C++ , pascal[/LTR]

ممنون

Mehrdad155

کاربر فعال
با سلام خدمت شما
از اینکه به 2 زبان بسیار خوب یعنی c و Delphi آشنایی دارید کلی جلو هستید.ببین عزیزم, برنامه ها و موتور های بسیار زیادی برای ساخت بازی وجود داره که شما می تونید بسته به سلیقتون و راحتی کار با اون و نوع زبان به کار رفته در برنامه انتخابش کنید. من یه لینک براتون گذاشتم که تقریبا همه موتور های سه بعدی را نشون داده و نوع زبان کد نویسی توی برنامه هم کنار لیست هست. (با توجه به آشنایی تون با زبان ها خصوصاC )امیدوارم براتون مفید باشه:

http://gpwiki.org/index.php/Game_Engines

کماکان پیشنهاد من کار با Unity3d است .سادگی, قدرت بالا, خروجی برای بیش از 7 پلتفرم و انواع کنسول های بازیWii,mac ... ,همه نوع راهنما, و فیلم و Tutorial....

موفق باشی - مهرداد

آخرین ویرایش:

mghhgm

Member
سلام.ممنونم آيا با نرم افزار Unity3d ميشه بازي هايي ساخت كه دايناميك باشه؟منظورم اين هست كه آيا ميشه بازي رو ساخت و يك قسمت "محيط مديريت بازي" قرار داد تا بشه به به قسمتهايي ازش سوال اضافه كرد و ...
راستي يك سوال ديگه.آيا اين نرم افزار فارسي ساپورت ميكنه؟
يكم ميشه در مورد كار اين نرم افزار توضيح بديد؟

ممنونم از توجه و راهنمايي هاتون

:wink:

Mehrdad155

کاربر فعال
با سلام
البته که می تونی این کار را بکنی .این یکی از هزاران پارامتر خوب این نرم افزار است. می تونی مثل همون مسابقه که گفتی براش یه بخش مدیریت بسازی که هر کاربری بتونه متغیر های جدید به اون اضافه کنه یا کم کنه. البته یادت نره باید به نرم افزار مسلط بشی تا فوت وفن اون را یاد بگیری. خلاصه اینکه نرم افزاریه با آینده ای بسیار خوب که اگه وقتت رو روش بزاری ضرر نمی کنی.نسخه 3 اون هم که قراره بیاد محشره.برو تو سایتش و feature اونو بخون.

نه. فارسی را ساپورت نمی کنه .و تو برای اینکار باید از لیبل گرافیکی از قبل تعریف شده استفاده کنی .خیلی خیلی کم انجین بازی ساز می تونی پیدا کنی که فارسی را ساپورت بده. من که تا حالا ندیدم.
یه بخشی ایرانیها برای این منظور تو سایت اصلی باز کردن که نسخه 3 برنامه ,فارسی را ساپورت بده ولی باید رای بیاره. اگه دوس داری تو هم برو رای بده این هم لینکش :
http://feedback.unity3d.com/pages/1...support-for-right-to-left-languages?ref=title

برای آشنایی هر چه بیشتر با این برنامه, هیچ جا بهتر از خود سایت برنامه نیست .(امیدوارم انگلیسیت خوب باشه که حتما همینطوره)می تونی تو گوگل اسم اونو به فارسی هم تایپ کنی و کلی اطلاعات و راهنما بگیری یه کتاب برات پیدا کردم (البته خودم دانلودش نکردم) که فکر کنم راهنمای خوبی برات باشه از سایت زیر بگیرش:

http://www.multiupload.com/PSAJEN8TCQ

با احترامات فراوان - مهرداد

++Hadi++

Active Member
سلام
از مهرداد ممنونم
آره این انجین فوق العاده خفنی است .
برنامه نویسی اون به زبان جاوا اسکریپت ، C# و زبان بو (Boo) هست . این انجین بر پایه C++ طراحی شده و پرفرمنس کار و سرعت رندر و گستره اون خیلی بالاست . اینکه web player هم داره که دیگه یکی از بهترین نقطه های قدرت اونه و قدرت اینو داره که به دیتا بیسهایی مثل oracle , sql server هم وصل بشه و بازیهای multiplayer رو داشته باشه . تصور کنید که چیزی شبیه به call of duty رو در وب بازی کنید .
از قابلیت های خیلی مهم اون اینست که شما می تونین به صورت ران تایم رندر بگیرین .
در هر صورت این انجین قدرتمندی هست و مخصوصا برای ما فلش کارا خیلی آسونتر و ملموس تر هست . مثلا در این انجین ، چیزی به اسم prefabs هست که دقیقا مثل مووی کلیپ در فلش هست و در اون ، اسکریپتها ، صدا ، تصویر ، مدل 3 بعدی قرار و کنترل می شه ...
در مورد بازی 3 بعدی در فلش هم بهترین کلاسهایی که با flex نوشته شدند و مخصوصا در مورد فلش پلیر 10 خیلی سرعت بالایی داره ، می شه به کلاسهای alternativa3d اشاره کرد و پرفرمنس عالی داره و روسی هست .
www.alternativaplatform.com
یه بازی تانک هست که در پلتفرم فلش هست و با همین انجین طراحی شده ، و به یکی از قدرتمند ترین بازیهای 3 بعدی سطح وب در اومده ولی این پلتفرم فلش در مقابل یونیتی ...:sad:
بای...
بای...

mghhgm

Member
با سلام
البته که می تونی این کار را بکنی .این یکی از هزاران پارامتر خوب این نرم افزار است. می تونی مثل همون مسابقه که گفتی براش یه بخش مدیریت بسازی که هر کاربری بتونه متغیر های جدید به اون اضافه کنه یا کم کنه. البته یادت نره باید به نرم افزار مسلط بشی تا فوت وفن اون را یاد بگیری. خلاصه اینکه نرم افزاریه با آینده ای بسیار خوب که اگه وقتت رو روش بزاری ضرر نمی کنی.نسخه 3 اون هم که قراره بیاد محشره.برو تو سایتش و feature اونو بخون.

نه. فارسی را ساپورت نمی کنه .و تو برای اینکار باید از لیبل گرافیکی از قبل تعریف شده استفاده کنی .خیلی خیلی کم انجین بازی ساز می تونی پیدا کنی که فارسی را ساپورت بده. من که تا حالا ندیدم.
یه بخشی ایرانیها برای این منظور تو سایت اصلی باز کردن که نسخه 3 برنامه ,فارسی را ساپورت بده ولی باید رای بیاره. اگه دوس داری تو هم برو رای بده این هم لینکش :
http://feedback.unity3d.com/pages/1...support-for-right-to-left-languages?ref=title

برای آشنایی هر چه بیشتر با این برنامه, هیچ جا بهتر از خود سایت برنامه نیست .(امیدوارم انگلیسیت خوب باشه که حتما همینطوره)می تونی تو گوگل اسم اونو به فارسی هم تایپ کنی و کلی اطلاعات و راهنما بگیری یه کتاب برات پیدا کردم (البته خودم دانلودش نکردم) که فکر کنم راهنمای خوبی برات باشه از سایت زیر بگیرش:

http://www.multiupload.com/psajen8tcq

با احترامات فراوان - مهرداد

واقعا از كمك ها و راهنمايي هاتون ممنونم
خيلي خيلي لطف كرديد

فعلا دارم دنبال لينك دانلود نرم افزار ميگردم كه كرك هم داشته باشه + اينكه ورژن جديد باشه
:)

جدیدترین ارسال ها

بالا