ساختن پلیر تحت پلتفرم ایر برای پخش انواع ریپهای مختلف در فیلمها

hemedani

New Member
سلام رفقا;
عرض کنم خدمتتون که می خواستم ببنیم می شه تحت پلتفرم ایر یه پلیر نوشت که باهاش مثلا بتونی فیلمهای DVDRip رو پخش کنی یا فرمت mkv ؟;

یا اینکه می شه کاری کرد که این پلیر زیرنویسهای SRT رو هم پشتیبانی کنه و کنار فیلم پخش کنه؟;

اگه ممکنه و اگه کسی راجع به کدک ریپ های مختلف برای نوشتن یه پلیر؛ سورس یا منبع داره، می شه بهم معرفی کنه؟;

ممنون

++Hadi++

Active Member
باید به bytearray مسلط شین و نیز ساختار داخلی این فرمت ها... اونوقت می تونین سواد bytearray رو در راستای parse کردن این نوع فرمت ها(البته با داشتن علم در مورد ساختار این فایل ها) قرار بدین و با صرف شاید چندین ماه یا سال، این کار رو انجام بدین. شاید بهتر باشه کلاسهای parse کردن این فرمت ها رو به C++ پیدا کنید و معادل اکشن اسکریپتشو بنویسین. البته شاید کسی هم نوشته باشه بهتره تو گوگل سرچ کنین :
as3 vob parse یا ...
ولی فک نکنم کسی نوشته باشه. و می تونین از این سایت هم کمک بگیرید :
bytearray.org
بای...

hemedani

New Member
خیلی ممنون...

من دنبال راحت تر ین و سریع ترین راهم

آقا هادی بزرگوار خیلی از پلیرها هست که اوپن سورسند میشه از کدک های اونها برای این کار کمک گرفت یا اصلا چیزی پیدا می شه که مثلا کد های سی شارپ رو به اکشن اسکریپت تبدیل کنه؟؟

یا نه میشه از یه موتور دیگه برای پخش فیلمها کمک گرفت؛ مثل k-light codec که روی ویدوز مدیا پلیر سوار میشه؟!

++Hadi++

Active Member
والا من خیلی air رو دنبال نکردم.پاش نشده دنبال کنم ولی حتما می شه . باید تو سایتای خارجی دنبالش باشین.

mohammad.sub7

کاربر فعال
من 1 نمونه پلیر ایر دارم. به زودی سورسش رو قرار میدم. اما تست نکردم که چه فرمت هایی رو میتونه play کنه

benyamin_pc

Well-Known Member
اولین و راحت ترین پلیری که با ایر میشه ساخت که البته با خود swf هم میشه ساخت فرمت های زیرو باز میکنه
swf
flv
mp4
اگر بخاین avi یا فرمت های دیگرو باز کنه اگر دیکودر آمادش با فلش یا ایر نوشته نشده باشه باید دیکودرشو بنویسین اما آقای مهرداد صحبتی مطرح کردن که اینطور که ایشون میگفتن انگار میشه از دیکودرهای آماده VLC که بسیار هم حرفه ای هستن استفاده کرد که اگر واقعا اینطور باشه دیگه نیاز به نوشتن دیکودر نیست و آمادش هست

آخرین ویرایش:

mehdadoo

Member
ببینید، این جا همون حایی که flash vs others مفهوم داره. هر چیزی برای کاری ساخته شده. از AIR در پروژه شما فقط باید برای Front end یا UI استفاده کرد. با توجه به نیاز پروژه شما، چرا از QT یا .Net یا Native C++ application استفاده نمیکنید؟

در neko desktop application(با استفاده از Haxe) شما میتونید dll با استفاده از تکنولوژی های دیگه بنویسید، که فقط در اون صورت میتونید یک برنامه کامل رو با flash platform بنویسید، در غیر این صورت Adobe AIR Runtime برای چنین کاری طراحی نشده. ByteArray راهی کامل، اما خیلی غیر منطقیه.

پس از AIR فقط میشه برای محیط کاربری در پروژه شما استفاده کرد و برای codec چه خوبه از پروژه هایی مثل vlc استفاده کرد و با NativeProcessAPI در AdobeAirRuntime اون رو کنترل کرد.

leebrimelow dot com راهنمای خوبی برای شروع به کار در NativeProcessAPI هست. همین طور videolan dot org جمعیت برنامه نویسی خوبی برای کمک به پروژت داره

hemedani

New Member
یه مقدار این پست طولانیه ولی فکر می کنم ارزش خوندن داشته باشه؛

رفقا من یه گرافیستم در واقع یه مدته فقط تدریس می کنم: فتوشاپ، ایلسترایتور، افترافکت و... .
همیشه دلم می خواست برنامه نویسی یاد بگیرم ولی جور نشد، که تازگیا شروع کردم اکشن اسکریپت کار کردن، واقعا برام عالی بوده! این رو گفتم که یه نکته خدمتتون عرض کنم : به نظر بنده یکی از ایرادهای فلش کارها، حرفه ای نبودن تو گرافیکه؛ نمی دونید برخورد افترافکت با فلش چه انفجاری درست می کنه...! مسئله بعدی هم اینه که بنده همونطور که تا حالا لب به قلیان نزدم سراغ هیچ برنامه نویسیِ دیگه ای هم نرفتم!(ولی این روزها خیلی دارم اکشن اسکریپت کار می کنم) به همین خاطر زیاد متوجه حرفای آقا مهرداد نشدم، رفیق می تونی راجع به AirRuntime بیشتر توضیح بدی یا اینکه منبع معرفی کنی برم مطالعه کنم، بسیار بسیار ممنون؛ بگذریم نکته اصلی ای که می خوام تو این تاپیک بگم رو این پائین توضیح می دم :

(فقط لطفاً ایده دزدی نکنید!)(شوخی می کنم)
رفقا من می خوام یه پلیر برای آموزش زبان بنویسم حالا چطوری : در واقع روشی که خودم ازش برای یاد گرفتن انگلیسی استفاده کردم رو می خوام براش یه مسیر بسازم با یه پلیر که این ویژگی ها رو داشته باشه :
1) عقب و جلو بردن فیلم هم با TimeLine هم با دیالوگ های موجود تو زیرنویس
2) پخش چندتا زیرنویس همزمان و جابجا کردنشون با درگ موس.
3) عقب و جلو انداختن زیرنویس یا صدای فیلم به شکل گرافیکی.
4) گذاشتن افکت های خاص روی زیرنویس ها؛ مثل برجسته و نامرئی کردنشون.
5) ایجاد ارتباط بین زیرنویس ها : مثلاً اگه دو تا زیرنویس با هم هماهنگ نبود بشه رو هم قفلشون کرد تا با هم برند و بیاند.
6) درس کردن همزمان زیرنویس؛ یعنی بتونی یه زیرنویس انگلیسی رو لود کنی بعد یه کادر خالی درست کنی و بعد همون رو ترجمه کنی و بعد با همان زمان بندی خروجی بگیری.
7) دسترسی خود نرم افزار به سایت های معروفی که با زیرنویس سر و کار دارند برای آپلود و دانلود اون.
8) هماهنگ کردن اتوماتیک زیرنویس با هر مدلی از ریپ های فیلم، یعنی اگه ما زیرنویس یه فیلم رو هماهنگ با نسخه مثلا 720P HDTV,Dvix داشتیم پلیر بتونه خودش این زیرنویس رو با نسخه DVDRip.x264-BoB ایش هماهنگ کنه.
9) دسترسی به سایت ترجمه مثله گوگل ترانسلیت.
و چند تا مورد دیگه که بگذریم؛ این یه توضیح مختصر راجع به طرحی بود که تو ذهنمه اگه خدا بخواد پیادش کنم همگی کاملش رو میبینید، اما اگه کسی مایل به کمک کردن تو این زمینه است من عاشق کارهای گروهی ام. در ضمن دنبال فروش این پلیر هم هستم مثلا با قیمت 5 تومن، به نظرتون فروش می ره؟

نکته ای که احتمالا خیلی ها می خوان بگند اینه که فلان پلیر مثلا مورد 2 رو انجام می ده! بله کاملا درسته یه سری از این کارها رو بعضی پلیر ها مثل KM انجام می دن، اما هم خیلی ضعیف هم خیلی ناقص.

یه توضیح مختصر هم راجع به روشی که خودم زبان رو یاد گرفتم عرض کنم خدمتتون شما هم نظر بدید تا کاملش کنیم :
بنده یه چند ماه با KM یکی دو تا سریال امریکایی رو با 2 تا زیرنویس، یعنی زیرنویس فارسی پائین کادر فیلم و زیرنویس انگلیسی بالای کادر فیلم نگاه کردم. حالا اگر زبان رو به گرامر و لیسینینگ و اسپیکینگ و وکابلاری تقسیم کنیم این کار باعث شد بنده هم وکابلاری هم لیسینینگ هم اسپیکینگم خوب بشه... بعد یه مدت با نرم افزار تل می مور برای یاد گرفتن گرامر کار کردم بعد هم یه فیلم استرالیایی آموزش آی الس رو نگاه کردم.
به نظر خودم روش خیلی سریعی ای برای یاد گرفتن زبان انگلیسی باشه.
منتظر نظراتتون هستم

++Hadi++

Active Member
من دارم یه پلیر تصویری واسه فرمت های ارائه شده تو فلش رو می نویسم ولی خوبیش به اینه که دستتون تو خیلی مسایل حلله چون همه چیزش open source هست و می تونی به صورت پویا هر بلایی رو سرش بیاریم مثلا زیر نویس ها رو به صورت ارایه بهش پاس بدیم و بازه زمانی تعریف کنیم که بیاد و اونا رو پخش کنه و تو زمانش هم از بین ببره. انشاءال... به زودی آپ می شه ولی در مورد اجرای فرمت های دیگه من یکی نه وقت و نه حوصله اش رو دارم...

benyamin_pc

Well-Known Member
یه نکته خدمتتون عرض کنم : به نظر بنده یکی از ایرادهای فلش کارها، حرفه ای نبودن تو گرافیکه؛ نمی دونید برخورد افترافکت با فلش چه انفجاری درست می کنه...!
ی نکته هم بنده خدمتتون عرض میکنم که اگه میخاینن برنامه نویس شین به کارتون میاد . یکی دیگه از ایرادهائی که نه تنها فلش کارها بلکه خیلی از برنامه نویس های تو ایران دارن اینه که تصورشون از برنامه نویسی اینه که مثل پازل کدهارو کنار هم بذارن میشه برنامه نویسی . اما برنامه نویس شدن هم مثل هر علمی نیاز به یادگیریه تخصصی داره و فقط نوشتن چنتا کد نیست. ران تایم یعنی زمان اجرا و اینکه چه فرقی با زمانهای دیگه ی برنامه داره به خیلی چیزا مثل داشتن vm ها و ... بستگی داره
پیشنهاد من به شما اینه که اگه حرفتون گرافیکه و تو همون زمینه بخاین حرفه ای شین خیلی بهتره تا چنتا کد تو ای اس هم بتونین بنویسین و همون افتر افکت یا فتوشاپ و ... برنامه های گرافیکی و افکتی و جلوه ویژه و انیمیشنی خودشون به قدری زمینه حرفه ای شدن دارن که به این سادگی ها نیستن اما اگه میخاین برنامه نویس بشین راه طولانی دارین و با این شیوه , از کد نویسی شروع کردن شمارو برنامه نویس مطمئنا نمیکنه

آخرین ویرایش:

benyamin_pc

Well-Known Member
ببینید، این جا همون حایی که flash vs others مفهوم داره. هر چیزی برای کاری ساخته شده. از AIR در پروژه شما فقط باید برای Front end یا UI استفاده کرد. با توجه به نیاز پروژه شما، چرا از QT یا .Net یا Native C++ application استفاده نمیکنید؟

در neko desktop application(با استفاده از Haxe) شما میتونید dll با استفاده از تکنولوژی های دیگه بنویسید، که فقط در اون صورت میتونید یک برنامه کامل رو با flash platform بنویسید، در غیر این صورت Adobe AIR Runtime برای چنین کاری طراحی نشده. ByteArray راهی کامل، اما خیلی غیر منطقیه.

پس از AIR فقط میشه برای محیط کاربری در پروژه شما استفاده کرد و برای codec چه خوبه از پروژه هایی مثل vlc استفاده کرد و با NativeProcessAPI در AdobeAirRuntime اون رو کنترل کرد.

leebrimelow dot com راهنمای خوبی برای شروع به کار در NativeProcessAPI هست. همین طور videolan dot org جمعیت برنامه نویسی خوبی برای کمک به پروژت داره

تو تاپیک http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=177149 هم برای کار با vlc از طریق نیتیو پروسس منظورتون بود؟ اینجوری زیاد جالب نیست , مثل این میمونه که ی ام پی تری پلیر درست کنیم که روی ی ipod چنتا دکمه خودمون بچسبونیمو بگیم ام پی تری پلیر ساختیم اما کدک نوشتن مثل ساختن اون آی پادس و استفاده ای پی آیی از کلاس کدک آماده اقلا مثل اینه که ipod گذاشتیم تو ی قوطی که خودمون به شکل دلخواه ساختیمش و رو قوطیه دکمه چسبوندیم! این روش اقلا قابل قبوله و روش وسطی هم همیشه حرفه ای ترین گزینه اما آخرین روش اقتصادی ترین راهه و روش اول زیاد جالب نیست

جدیدترین ارسال ها

بالا