ساختن يك كاغذ كه گوشه ي آن لوله شده

samane_r

Member
سلام به همه
من مي خواستم يه عكس طراحي كنم كه گوشه ي اون مثل كاغذي كه لوله شده به سمت بالا باشه
ممكنه راهنمايي كنيد

soheil_v

Member
با برنامه ulead Photo impact XL
انجام بده خيلي راحته در قسمت effect galery برنامه هست

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
با فیلترهای فتوشاپ هم می شه این کار رو انجام داد

دو تا فیلتر به اسمهای Kai's Power Tools 3.0 و AV Bros.Page Curl V2.0

البته اگه از فتوشاپ CS2 استفاده می کنی این قابلیت توی خود برنامه وجود داره و یه ابزار واسه این کار گذاشته شده که کار باهاش خیلی راحته

samane_r

Member
ممنون
ulead Photo impact رو مي دونم كه به صورت آماده داره
اما من مراحل طراحي اونو در فتوشاپ مي خواستم ...
در Cs2 كدوم ابزار؟

آخرین ویرایش:

Parham

Well-Known Member
در برنامه Corel هم می‌شه اگر نیاز داشتی‌ بگو برات توضیح بدم ...

Parham

Well-Known Member
ابتدا عکسی‌ که میخواهی‌ تغییر کنه در محیط این برنامه باز کن و به عبارت دیگه در محیط import کن و پس از اینکار ، عکس را به حالت انتخاب در بیار و سپساز نوار ابزار بالا گزینه Page Curl را با توجه به عکس زیر انتخاب کن ،

در پنجره باز شده میتونی‌ تنظیمات مختلفی‌ مانند رنگ ایجاد شده و رنگ پس زمینه پس از ایجاد افکت و همچنین طول و عرض تحت تاثیر افکت و همچنین قسمتی‌ از کار که بر روی اون اثر می‌کنه و سایر قسمت ها را تنظیم کنی‌ ...

Parham

Well-Known Member
و اما در برنامه Adobe Photoshop CS2 امکانی‌ اضافه شده که این کار را در این برنامه راحتر از قبل کرده و میتونید *فقط* در این نسخه از برنامه این کار را انجام بدید که در بعضی‌ از قسمت ها بسیار قویتر از کرل هستش ، از مقدمه که بگذریم میریم سراغ آموزش ... ابتدا عکسی‌ که می‌خواهی باز کن

curve1.gif

و سپس گزینه Warp را از قسمت Edit > Transform > Warp انتخاب کن ، این امکان بهت کمک می‌کنه تا دستت در ویرایش عکس از این لحاظ باز باشه و بتونی‌ منحنی‌ های گوناگونی‌ ایجاد کنی‌

curve2.gif

پس از اجرا کردن این فرمان عکس شما به حالت زیر در میاد و در اون میتونی‌ از قسمت هایی‌ که کشیدم در کارت تغییر ایجاد کنی‌ و یک نکته ای که هستش نسبت به برنامه کرل قادر هستش در یک زمان تغییرات زیادی ایجاد کنی‌ ، پس در این ابزار محدودیت نداری ...

curve3.gif

در اینجا بسته به سلیقه خودت با کلیک کردن و نگه داشتن دکمه ماوس در یکی‌ از گوشه ها میتونی‌ تغییر ایجاد کنی‌ ، اما دقت کن که پیش از حد نکشی‌ تا مشکلی‌ مثل عکس زیر برات ایجاد بشه ...

curve4.gif
curve5.gif

اگرچه که همونجور که در عکس بالا میبینی‌ وقتی تغییر ایجاد میکنی‌ عکس مثل یک آینه عمل می‌کنه و در قسمت پشت هم همون تغییر ایجاد می‌شه ، میتونی‌ این قسمت را تغییر بدی که حالتی‌ مثل ورق یا ... داشته باشه ، برای این کار به وسیله ابزار Pen Tools و در یک لایه جدید در زیر کار اصلی‌ یک مسیر ایجاد کن و دلیل اون هستش که بتونی‌ راحت ببینی‌

curve6.gif

در مرحله بعد میتونی‌ افکت های دیگه مثل سایه زیر کار یا دسم به کار خودت بدی یا اینکه رنگ پشت کار خودت را تقیر بدی و کار های مختلفی‌ که با یکم تمرین میتونی‌ به راحتی‌ انجام بدی

curve7.gif

این هم یک نمونه دیگه از این کار !

curve8.gif

امیدوارم که تونسته باشم برات توضیح بدم ،

پ.ن : مصطفی‌ این تاپیک را به بخش مقالات آموزشی‌ منتقل کن که دیگه من یک تاپیک دیگه ایجاد نکنم ...

Parham

Well-Known Member
خواهش می‌کنم دوست عزیز ، خوشحالم که تونستم کمکی‌ کنم ... باز هم اگر مشکلی‌ داشتی‌ بپرس ، اگر بدونم یا بتونم حتما کمکت می‌کنم ...

جدیدترین ارسال ها

بالا