سئول در مورد select

meysamz

Member
من می خوام یک select تو جدول کاربران بزنم.
بعد تاریخ تولد یک فرد را بهش بدیم و بعد بگوییم که تاریخ تولد کسانیکه که 4 سال کوچکتر یا 4 سال بزرگتر یا هم سن باشد را پیدا کند.
یعنی یک یوزر 7 سالشه، از جدول بگرده و افرادی که 3 ساله و 7 ساله و 11 ساله و 15 ساله و .... را پیدا کنه

meysamz

Member
هنوز چیزی ذخیره نکردم و کار را شروع نکردم اما چون قبل از شروع این قسمتش را نمی دانم چطور بنویسم کار را شروع نکردم.
تازه هم در ماه و هم در سال برای افرادی که select می شوند باید به همون شیوه توضیح داده شده بالا انتخاب شوند

Masoud1365

مدیر انجمن
تاریخ رو به صورت timestamp ذخیره کنید برای فهمیدن چند سال قبل و بعد هم به شیوه زیر عمل کنید
PHP:
$now = mktime();
$yekSal = 365*24*60*60;
$NextYear = $yekSal + $now;
$2salGhabl = $now - ( 2 * $yekSal );
// va haminjoor be tartib har sali ro ke mikhae be dast miyari

greencat

Member
سلام
همون طوری که دوست عزیزمون گفتم تاریخ رو به صورت timestamp ذخیره کنید و بعدش از کوئری زیر استفاده کنید:
کد:
select * from users where birthday between $from and $to;
دو متغییر $from‎ و $to دو زمانی هستش که باید کم بشه، فرض کنید فردی در تاریخ 1384/01/01 متولد شده است و در دیتابیس ذخیره شده تاریخ تولد این فرد به صورت timestamp و حالا شما توسط کوئری گفته شده میخوایید افرادی که تا 4 سال بزرگتر و یا کوچیکتر از فرد مورد نظر هستند رو به دست بیارید که 4 سال را به تاریخ فوق اضافه و کم کنید و سپس توی کوئری قرار دهید.
موفق باشید.

Anisi

Member
سلام
همون طوری که دوست عزیزمون گفتم تاریخ رو به صورت timestamp ذخیره کنید و بعدش از کوئری زیر استفاده کنید:
کد:
select * from users where birthday between $from and $to;
دو متغییر $from‎ و $to دو زمانی هستش که باید کم بشه، فرض کنید فردی در تاریخ 1384/01/01 متولد شده است و در دیتابیس ذخیره شده تاریخ تولد این فرد به صورت timestamp و حالا شما توسط کوئری گفته شده میخوایید افرادی که تا 4 سال بزرگتر و یا کوچیکتر از فرد مورد نظر هستند رو به دست بیارید که 4 سال را به تاریخ فوق اضافه و کم کنید و سپس توی کوئری قرار دهید.
موفق باشید.

ولی فکر کنم این کد بازه ای کوئری می گیره در صورتی که دوستمنون فقط 4 سال بزرگتر یا 4 سال کوچیکتر رو می خوان.
درسته؟!

Anisi

Member
بازه خواستن!
پس عذرخواهی می کنم. من سوال رو اشتباه متوجه شدم.

meysamz

Member
دوستان ممنون از راهنماییتون ولی کلا فکر کنم هنوز کسی متوجه نشده من دقیقا چطور می خواهم
متن اصلی مستند انجام پروژه را اینجا قرار می دهم :
[font=&quot]فردی که برای یک نفر پیدا می می شود،
هم در ماه تولد و هم در سال، باید در مضرب 4 از فرد بزرگتر یا کوچکتر یا هم سن باشد.
مثلا اگر شما متولد بهمن 52 هستید، با خرداد و مهر و بهمن سازگارید.
(این 3 ماه با هم چهار عدد اختلاف دارند) و سال تولدش هم …40و 44 و 48 و 52 و 56 و 60 و 64 و… باشد. (مضرب 4)[/font]​
[font=&quot](فروردین – مرداد – آذر؛ چهار ماه) (اردیبهشت – شهریور – دی؛ چهار ماه) (خرداد – مهر – بهمن؛ چهار ماه) و (تیر- آبان – اسفند؛ چهار ماه) با هم اختلاف دارند.[/font]​
[font=&quot]علاوه بر 2 نفر که باید با هم سازگار باشند، والدینشان هم باید با هم سازگار باشند. البته فقط در ماه تولد. و نه در سال. اگر پدر شما متولد فروردین است، پدر طرف مقابلتان باید فروردین – مرداد- آذر باشه و اگر مادر شما اردیبهشت است، مادر طرف مقابلتان باید اردیبهشت – شهریور – دی باشد.[/font]​

جدیدترین ارسال ها

بالا