سئوال : کی می دونه کد فرستادن ایمیل در جاوا اسکریپت چیه؟

ARG

New Member
سلام به همه دوستان
من تازه عضو انحمن شدم به نظرم من این انجمنها بسیار مفید و عالیست چون هم سطح علمی اعضا بالا میرود و هم باعث دوستیها میشود.
من مدتی است دنبال کد جاوا اسکریپت مربوط به فرستادن ایمیل میگردم اگر کسی از دوستان جواب را می داند لطف کند و این تابع را همراه با پارامتر ها بنویسد
متشکرم :)

omidak

Active Member
سلام:
به جمع دوستان خوش آمديد. :wink:

اين كار بر رويه Client غیر ممکنه. :wink:

ARG

New Member
خیلی از شما ممنونم امید جان
ولی من میدونم یک تابع در این زمینه هست مدتیست که دنبالشم اگر پیداش کردم برای همه می نویسم

omidak

Active Member
سلام:
خواهش ميكنم.
من هم مطمعن ام كه اين كار در Client به دلایل امنیتی غیرممکنه. :wink:

picasso

New Member
با سلام
خدمت دوستان عزيز عرض كنم اين كار ممكنه.مثلا در سايت زير شما آدرس ايميل خود و دوست خود را مي نويسيد و اين سايت براي دوست شما به صورت ايميل فرستاده مي شود.
http://www.iritn.com
پس شما هم مي توانيد با تعريف يك text box متن داخل آن را به دوست خود ايميل بزنيد.
با تشكر

omidak

Active Member
سلام:
ببخشيد اون فرستادن Mail تحت سرور انجام میشه نه تحت Client 8O

a_mollaei

Member
omidak گفت:
سلام:
ببخشيد اون فرستادن Mail تحت سرور انجام میشه نه تحت Client 8O

كاملا درسته. ارسال ايميل از طريق client كاملا غير ممكنه.

علاوه بر دلايل امنيتي كه آقا اميد بهش اشاره كرد، دليل بسيار محكمي وجود داره كه ارسال ميل رو از طريق Client غير ممكن مي كنه. و اون نحوه ارسال ميله.

براي ارسال ميل، سرورهاي مبدا و مقصد بايد همديگرو ببينن. يعني سرور مبدا با اتصال به سرور مقصد، اجازه ارسال اطلاعات رو دريافت مي كنه. بعد اطلاعات رو روي اون كپي مي كنه. گاهي اوقات اجازه كپي كردن اطلاعات داده نمي شه و ميل شما برگشت مي خوره. يا سرور مقصد پيدا نميشه. مثلا وقتي يه آدرس الكي تايپ مي كنيد. در هر حال شما فقط با داشتن اجازه از سرور مقصد مي تونين روي اون اطلاعاتي كپي كنيد. كه اين اجازه هم بسيار سخت داده مي شه. مثلا فكر مي كنيد چرا web master ها اجاره ارسال تعداد بالاي ميل رو نمي دن؟
به خاطر اينكه كافيه سرور مقصد بفهمه كه اين كار انجام شده. سريع Access سرور شما رو قطع مي كنه و ديگه تمام نامه هاي شما به مثلا yahoo برگشت مي خوره.

ارسال ميل با كلاينت مثل اينه كه شما بخواي يه نامه رو با پرتاب كردن به يه آدرس توي كانادا بفرستي.

شما هم احتمالا منظورت ارسال ميل با JSP هست. چون JSP يه زبان بسيار قدرتمند سمت سرور است كه معمولا با JavaScript و JScript اشتباه مي شه.

.:.امير مولايي.:.

SA_EB

Member
سلام:
البته من چند تا كد فرستادن ايميل تحت جاوا دارم
(حقير)

pedramza

Member
دوست عزيز سلام:
به نظر من هم اين كار (فرستادن نامه از طريق كلاينت سايد) غير ممكنه !!!
ولي اگر با ASP و يا ASP.Net كار مي كنيد يه سر به اين تاپيك بزنيد. در آنجا به طور كامل اين موضوع بررسي شده و فرم و كد مربوط به آن را پيدا مي كنيد ...
http://forum.majidonline.com/viewtopic.php?t=13215

موفق و پيروز باشيد ...

جدیدترین ارسال ها

بالا