سؤال در مورد میکروفون و هدست؟؟

GLORY DAYS

Member
1-میخواستم بدونم که از کجا میشه فهمید که پورت مناسب برای اتصال میکروفون و هدست کدوم پورتها هستند؟(منظورم پشت کیس هست)

2-بعد از اتصال میکروفون و هدست به ترتیب برای هرکدوم چه تنظیماتی باید در ویندوز ایکس پی انجام بشه که این وسایل به خوبی کاربکنند؟

3- بهترین مارک میکروفون و هدست رو هم میخواستم.
متشکرم:rose:

(( در این مورد نیاز به راهنمایی فوری دارم.))

EMIRATES

Active Member
با سلام

1- برای معرفی بهتر پورت ها من یکی از خفن ترین نمونه های کارت صدا رو نشونتون میدم که روش توضیح داره که اگه پورت اضافی دیدن بدونین چیه:

sound_sound_card.jpg

2- اگه نرم افزار مربوط به کارت صدا ( که بیشتر حا ها AC99 هست و آنبورد هست وبرنامشم نصبه و اگه نصب نبود سی دی درایور جامع Gigabyte رو که بزارین توش داره ) نصب باشه به محض زدن یکی از کابل ها پنجره مربوطه باز میشه و خودش تنظیمات معمولی رو انتخاب میکنه که فقط باید Ok کنید. و میتونید از همون صفحه تنظیماتی مثل نوع صدا و.... رو مشخص کنید .

3- بهترین مارک الان Sony هست.

با تشکر.

saeedasg

Member
بهترین مارک ها creative و sony و logitech هستند .
برای نصب و تنظیمات هم لازم نیست کار خاصی انجام بشه .

GLORY DAYS

Member
شش فیش پشت کیس هست که میخواستم بدونم کاربرد هرکدومشون چی هستش؟شما در تصویر مشخص کدید ولی اگه امکان داشته باشه بفرمایید که مثلاً به هرکدوم از این ورودیها چه دستگاهی رو میشه متصل کرد؟
1- فیش سبز رنگ که بالاش نوشته شده:front
2-فیش صورتی که بالاش نوشته شده :Mic in
3- فیش آبی که بالاش نوشته:Line in
4 -فیش نارنجی که بالاش نوشته: CTR BASS
5- فیش سیاه که بالاش نوشته شده SIDE SPK
6- فیش طوسی که بالاش نوشته شده :Rear SPK

البته تا همین حدمیدونم که اسپیکر رو به فیش سبز و هدست میکروفون رو هم به فیش سبز و صورتی وصل میکنم.
یک سؤال دیگه هم دارم دوتا فیش جلوی کیس هست که سبز و صورتی رنگ هستند اما بالاشون چیزی نوشته نشده و فکر کردم شاید مربوط به اسپیکر و هدست باشه که یک وروردی دیگه جلوی کیس براشون گذاشته ولی بعد از اینکه وصلشون کردم هیچ صدایی نیومد میخواستک بدونم که این دو فیش هم بریا چه وسیله ای هستند کنار این دوفیش ورودی دربین هست.
یک سؤال دیگه هم اینکه برای اتصال تلویزیون به کامپیوتر برای اینکه ویدئوهای روی هارد یا سی دی داخل سی دی رام از تلویزیون پخش بشه چکار باید بکنم؟

:rose:با سپاس از شما دوستان خوبم :rose:

saeedasg

Member
سلام دوست عزیز
کارت صدای ما دارای 6 خروجی می باشد و می تواند صدا ها را به صورت تفکیک شده از هر خروجی به شما بدهد . البته شما می تونید هر 6 خروجی را به صورت دلخوان تغییر بدید ولی بصورتن پیش فرض fron جهت اتصال سوکت اصلی اسپیکر برای اسپیکر های تک خروجی و اسپیکر مرکزی برای اسپیکر های چند خروجی یا چند تیکه mic in جهت اتصال میکروفن lin in ورودی صدا که به عنوان مثال اگه کارت تی وی داشته باشید از خروجی صدای تی وی به این پورت کابل را وصل کرده و صدا رو توسط اسپیکر میشنوید . ctr bass برای اسپیکر های چند تیکه جهت اتصال buss یا همون bombet - و side spk جهت اتصال باند های کناری که باز هم در اسپیکرهای چند تیکه کاربرد داره و rear spk که جهت اتصال فیش اسپیکر کناری هست که برای اسپیکر های چند تیکه هست . البته تمام این پورت ها رو میتونید به دلخواه تغییر بدید .

GLORY DAYS

Member
اسپیکر من سه قطعه هستش یعنی یک بزرگ و دوتا کوچک ولی فقط با یک فیش به ورودی سبز رنگیعنی FRONT وصل میشه !

یعنی میتونم اون دوتا کوچیکه رو به کیس وصل بکنم؟

متشکرم دوست خوبم:rose:

EMIRATES

Active Member
با سلام

دوست عزیز ربطی به تعداد تیکه های بلندگو نداره - بلندگویی هم داریم که 6 تکه باشه ولی همش 1 فیش.

اسپیکر شما یک فیش که ازش میاد دارای دو سیگنال Left & Right ( Sterio ) هست و اون تیکه گنده هه Sub Woofer هست .

Bass ئه صدا و یکسری تقویت صدا رو انجام میده.

با تشکر.

saeedasg

Member
سلام دوست عزیز مهم تیکه های اسپیکر نیست مهم اینکه اسپیکر شما چند ورودی هست . که این پشت آمپلی فایر یا همون ساب مشخص میشه اگه دقت کنی پشت اسپیکرت فقط نوشته line in یا input یعنی اسپیکر شما تک ورودی هست . پس در این صورت فقط می تونی اسپیکر رو به یک فیش وصل کنی .
اگه باز هم سولی بود من در خدمتم .

GLORY DAYS

Member
سلام دوست عزیز
کارت صدای ما دارای 6 خروجی می باشد و می تواند صدا ها را به صورت تفکیک شده از هر خروجی به شما بدهد . البته شما می تونید هر 6 خروجی را به صورت دلخوان تغییر بدید ولی بصورتن پیش فرض fron جهت اتصال سوکت اصلی اسپیکر برای اسپیکر های تک خروجی و اسپیکر مرکزی برای اسپیکر های چند خروجی یا چند تیکه mic in جهت اتصال میکروفن lin in ورودی صدا که به عنوان مثال اگه کارت تی وی داشته باشید از خروجی صدای تی وی به این پورت کابل را وصل کرده و صدا رو توسط اسپیکر میشنوید . ctr bass برای اسپیکر های چند تیکه جهت اتصال buss یا همون bombet - و side spk جهت اتصال باند های کناری که باز هم در اسپیکرهای چند تیکه کاربرد داره و rear spk که جهت اتصال فیش اسپیکر کناری هست که برای اسپیکر های چند تیکه هست . البته تمام این پورت ها رو میتونید به دلخواه تغییر بدید .

1- دوست عزیزم، برای تغییر پورتها به دلخواه چکار باید بکنم؟

2- اگه امکانش هست ، یک مشکل دیگه های دارم و اون هم اینکه نمیدونم پشت کیس دوربین فیلمبرداری و عکاسی و موبایل و وبکم رو به کدام پورتها باید وصل بکنم؟ میشه این مورد رو هم با عکس به من نشون بدید یا از هرارهی که به نظرتون میرسه؟

:rose:با سپاس از زحمات و لطف شما دوستان گرامی:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا