زمان مناسب برای نمایش تعداد اعضای آنلاین

i-php-i

Active Member
من می خوام تعداد اعضای آنلاین وب سایتم رو توی آمار نمایش بدم.

الان به این صورت عمل می کنم که زمان بازدید از هر صفحه رو توی دیتابیس ذخیره می کنم.

توی بخش آمار هم بر حسب هر 15 دقیقه یه درخواست ایجکس می فرستم و تعداد اعضایی که در 15 دقیقه اخیر از وب سایت دیدن کردن رو بدست می یارم و به عنوان اعضای آنلاین نمایش می دم. حالا ممکنه توی این 15 دقیقه بعضی از کاربرها از سایت خارج شده باشن !

دوتا سوال:
1- آیا این روش من برای نمایش تعداد اعضای آنلاین درسته؟
2- زمان 15 دقیقه زمان مناسبی هست یا نه؟

Domanjiri

Well-Known Member
سلام
1- آیا این روش من برای نمایش تعداد اعضای آنلاین درسته؟
بله، البته با این فرض که منظور شما از جمله:
الان به این صورت عمل می کنم که زمان بازدید از هر صفحه رو توی دیتابیس ذخیره می کنم.
آپدیت کردن فیلد زمان برای هر کاربر باشه

2- زمان 15 دقیقه زمان مناسبی هست یا نه؟
معمولن همین 15 دقیقه کافیه.

شاد باشـ ید

i-php-i

Active Member
بله، البته با این فرض که منظور شما از جمله: آپدیت کردن فیلد زمان برای هر کاربر باشه
بله منظورم همین هست.

معمولن همین 15 دقیقه کافیه.
فرض کنید کاربر 10 دقیقه قبل وارد وب سایت شده، و بلافاصله صفحه رو بسته و از وب سایت خارج شده.

در این صورت درست هست که این کاربر رو توی آمار افراد آنلاین نشون بدیم؟

Domanjiri

Well-Known Member
همونـ طور که گفتـ ین، این 15 مین یعنی اینـ که ما تشخیص میـ دیم کاربری که یک ربع ساعت از فعالیتـ ش میگذره، بدون زدن دکمه خروج، از سایت بیرون رفته.

تشخیص کم و زیاد شدن این زمان هم با برنامه نویس هست، برای نمونه 15 مین برای یه سایت بازی زمان زیادی هست، یعنی کسی نمیاد وسط بازی 15 دقیقه سیستم رو رها کنه بره...اما اینکه کاربر سایت مجیدآنلاین 15 دقیقه توی یه صفحه باشه(حالا مشغول تایپ یا کار دیگه) چیز دور از ذهنی نیست.

کلن اینجوریـ ئه که نـ میشه به عدد دقیق کاربرای آنلاین رسید، ولی با توجه به نوع فعالیت سایت و کم و زیاد کردن پارامتر ها میشه خطا رو کاهش داد.

جدیدترین ارسال ها

بالا