[سوال] ریکاوری ویندوز ارجینال از طریق درایو ریکاوری

Saeed2vfx

Member
امروز رفتم دی وی دی‌های بکاپ لپتاپمو از شرکت گرفتم،

۲۰ هزار تومن ناقابل تقدیم کردیم بابت‌ش... !

دعا کنید مشکلی‌ پیش نیاد !!!

آخرین ویرایش:

Saeed2vfx

Member
پیغام خطا :
میگه فضای هاردت کافی‌ نیست ! :|

به نظرتون سر به کدوم بیابون بذارم ؟؟؟

shen197

New Member
پیغام خطا :
میگه فضای هاردت کافی‌ نیست ! :|

به نظرتون سر به کدوم بیابون بذارم ؟؟؟

میدونی همیشه یه راه دیگه هست ! اگه روی برچسب لپ تابت که در مورد ویندوز اطلاعات داده نگاه کنی یه کد برای ویندوز داده فقط کافیه بری توی بازار و از همون مدل ویندوز که اورجیینال بوده بخری و به جای کد روی کارتن از کد رو ی بدنه ی لبتاپ استفاده کنی . اگه ورژن ویندوز همون نباشه کد شما باگ میشه:green:
البته راهش جدید نبود ولی قدیما که کار میکرد این جوری:) جدیدا نمیدونم :-?

puryahaj

New Member
سلام...
دوستان میتونید راهنمایی کنید....
این مطالب آقا سعید رو خوندم...
ویندوز بنده هم اورجینال 7 بوده و آپدیت کرده بودم به 10....بدلیل اینکه درایورها اصلا موجود نیست یا خوب کار نمیکنه برنامه ها.... اشتباه کردم ویندوز 7 رو به 10 آپدیت کردم.!!!
ومیخوام توسط درایو مخفی ریکاوری ویندوز 7 رو دوباره بصورت اورجینال نصب کنم...
لطفا میشه راهنمایی کنید از چه طریقی میشه سیستم رو بوت کرد که درایو ریکاوری بالا بیاد و نصب انجام بشه؟ f8 یا f11یا ctr+f11 هم زدم.. چندین دفعه ولی همچنان نمیتونم نصب کنم...

و یک سوال دیگه ایا از طریق فایل ایمیج که در درایو ریکاوری که کازخونه از بدو ایجاد کرده،، روی فلش مموری بوت ایبل کنم و از اون طریق نصب کنم ویندوز اورجینال رو یا خیر؟؟
ممنونم اگه پاسخ بدید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام...
دوستان میتونید راهنمایی کنید....
این مطالب آقا سعید رو خوندم...
ویندوز بنده هم اورجینال 7 بوده و آپدیت کرده بودم به 10....بدلیل اینکه درایورها اصلا موجود نیست یا خوب کار نمیکنه برنامه ها.... اشتباه کردم ویندوز 7 رو به 10 آپدیت کردم.!!!
ومیخوام توسط درایو مخفی ریکاوری ویندوز 7 رو دوباره بصورت اورجینال نصب کنم...
لطفا میشه راهنمایی کنید از چه طریقی میشه سیستم رو بوت کرد که درایو ریکاوری بالا بیاد و نصب انجام بشه؟ f8 یا f11یا ctr+f11 هم زدم.. چندین دفعه ولی همچنان نمیتونم نصب کنم...

و یک سوال دیگه ایا از طریق فایل ایمیج که در درایو ریکاوری که کازخونه از بدو ایجاد کرده،، روی فلش مموری بوت ایبل کنم و از اون طریق نصب کنم ویندوز اورجینال رو یا خیر؟؟
ممنونم اگه پاسخ بدید
اطلاعات مهمی در هارد دیسک ندارید؟ در نظر گرفته اید که معمولا موقع بازیابی از اون پارتیشن، هارد دیسک مجددا پارتیشن بندی میشه و همه اطلاعات قبلی روی هارد دیسک از دست میره؟
امیدوارم در حین نصب ویندوز 10 سیستم بوت اون پارتیشن بازیابی رو تخریب نکرده باشید.
اگر برای نصب ویندوز سیستم بوت رو در تنظیمات BIOS رو به UEFI تغییر داده باشید، برگردونیدش به حالت Legacy چون احتمال داره که عدم بوت اون پارتیشن به همین خاطر باشه که اساسا برای حالت Legacy طراحی شده و ممکنه در حالت UEFI شناسایی نشه. کلیدی که برای بوت اش لازمه فشار بدید هم در هر سیستمی متفاوت ئه.
معمولا روتین بازیابی بصورتی نیست که بتوانید روی چیزی بجز همون هارد دیسک کپی و اجراش کنید و باید روی همون پارتیشن بوت بشه.
اگر احیانا هم موفق به اجراش نشدید با نصب یک ویندوز 7 کرک شده که بدون مشکل آپدیت هم میشه، چیز خاصی از دست نمی دهید. درایور ها رو هم که از سایت سازنده میتوانید دانلود کنید.
اساس ویندوز 7 کرک شده با اون ویندوز اورجینال تفاوت خاصی نداره. صرفا موقع آپدیت کردن اگه در موارد پیشنهادی برای آپدیت KB971033 بود، اون رو نادیده بگیرید و نصب نکنید.

puryahaj

New Member
بله ممنون.از پاسختون. ادمین گرامی.
نصب کردم... ویندوز 7 اورجینال رو از رو بک آپ که اولین روز خریده بودم لپ تاپ رو.
یک سوال ویندوز 10 که قبلا آپدیت کرده بودم از روی همین ویندوز 7 اورجینال و خراب شد ویندوز 10 ام. ... الان رو سیستم هست و پیام ریپیرینگ میاد وقتی بوت میشه و هرگز نتوانستم ریپریش کنم و موند و ویندوز 7 نصب کردم)
چگونه میتونم پاکش کنم...؟ اول بوت شدن دو تا ویندوز نمایش داده میشه...

the_king

مدیرکل انجمن
بله ممنون.از پاسختون. ادمین گرامی.
نصب کردم... ویندوز 7 اورجینال رو از رو بک آپ که اولین روز خریده بودم لپ تاپ رو.
یک سوال ویندوز 10 که قبلا آپدیت کرده بودم از روی همین ویندوز 7 اورجینال و خراب شد ویندوز 10 ام. ... الان رو سیستم هست و پیام ریپیرینگ میاد وقتی بوت میشه و هرگز نتوانستم ریپریش کنم و موند و ویندوز 7 نصب کردم)
چگونه میتونم پاکش کنم...؟ اول بوت شدن دو تا ویندوز نمایش داده میشه...
احتمالا با برنامه EasyBCD می توانید منوی بوت رو به راحتی ویرایش کنید.
برنامه EasyBCD رو نصب کنید، در سایت های دانلود ایرانی پیدا میشه. در برنامه اش منوی ویندوز هایی که بوت می شوند رو باز کنید و Windows 10 رو حذف نمایید.

puryahaj

New Member
بله ممنون
خوشبختانه قبلا یک بک پک از ویندوز اورجینال 7 داشتم نصب کردم فایل های هارد هم با ویندوز لایو برداشتم...

و مشکل بعدی اینکه متاسفانه هنگام ویندوز اورجینال 7،، در بخش نصب یک درایو ریکاوری درایو' ایجاد شده،،، بعد تحقیق و جستجو فهمیدم ویندوز 10 هنگام نصب، یک ریکاوری درایو' ایجاد میکنه.... هنگام نصب ویندوز 7 ترسیدم و دست نزدم بهش،،، و ویندوز 7 رو نصب کردم.....

الان نصب کردم ویندوز 7، سوال اینکه اولا ویندوز 7 هوم، هم همچین درایوی ایجاد میکنه،،؟ و اگر نه.. آیا میتونم این درایو رو از طریق دیسک منیجمنت دیلیت کنم یا خیر؟
و مشکل بوت ویندوز 10 هم در ابتدای بالا آمدن رفع بشه؟

البته خللی هم در ویندوز 7 ام ایجاد نکنه.؟
ممنون از دوستان راهنمایی کنن.

puryahaj

New Member
بله ممنون
خوشبختانه قبلا یک بک پک از ویندوز اورجینال 7 داشتم نصب کردم فایل های هارد هم با ویندوز لایو برداشتم...

و مشکل بعدی اینکه متاسفانه هنگام ویندوز اورجینال 7،، در بخش نصب یک درایو ریکاوری درایو' ایجاد شده،،، بعد تحقیق و جستجو فهمیدم ویندوز 10 هنگام نصب، یک ریکاوری درایو' ایجاد میکنه.... هنگام نصب ویندوز 7 ترسیدم و دست نزدم بهش،،، و ویندوز 7 رو نصب کردم.....

الان نصب کردم ویندوز 7، سوال اینکه اولا ویندوز 7 هوم، هم همچین درایوی ایجاد میکنه،،؟ و اگر نه.. آیا میتونم این درایو رو از طریق دیسک منیجمنت دیلیت کنم یا خیر؟
و مشکل بوت ویندوز 10 هم در ابتدای بالا آمدن رفع بشه؟

البته خللی هم در ویندوز 7 ام ایجاد نکنه.؟
ممنون از دوستان راهنمایی کنن.

دوستان گرامی یا ادمین عزیز اگر بلد هستن لطف کنن مورد و مشکل بالا، رو راهنمایی بفرمایند....
خیلی ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا