[سوال] ریکاوری ویندوز ارجینال از طریق درایو ریکاوری

Saeed2vfx

Member
سلام.

لپتاپ من Dell XPS L502x هست که حدوداً یکسال پیش خریدم. همون روزای ویندوزشو پاک کردم و یه ویندوز 7 دیگه نصب کردم.
هیچ بک آپی از ویندوز ارجینالش نگرفتم ولی تا حالا به درایو ریکاوری دست نزدم.
الان تصمیم دارم ویندوز ارجینالش رو برگردونم ولی هیچ ایده ای ندارم :-?

میتونم از درایو ریکاوری استفاده کنم یا باید از DVD بکآپ لپتاپهای دیگه (همین مدل) استفاده کنم؟

X-EAGLE

Member
دوست عزیز اگر دانش کافی در این ضمینه رو نداری حتما از اطلاعات روی لپ تاپ بک آپ بگیر، چون اگر یک کلیک اشتباه انجام بدی بجای ریکاوری کردن درایو c تمام هارد رو برات ریکاوری می کنه و تمام اطلاعات روی لپ تاپ رو از دست خواهی داد.
موفق باشی

the_king

مدیرکل انجمن
سلام.

لپتاپ من Dell XPS L502x هست که حدوداً یکسال پیش خریدم. همون روزای ویندوزشو پاک کردم و یه ویندوز 7 دیگه نصب کردم.
هیچ بک آپی از ویندوز ارجینالش نگرفتم ولی تا حالا به درایو ریکاوری دست نزدم.
الان تصمیم دارم ویندوز ارجینالش رو برگردونم ولی هیچ ایده ای ندارم :-?

میتونم از درایو ریکاوری استفاده کنم یا باید از DVD بکآپ لپتاپهای دیگه (همین مدل) استفاده کنم؟

احتمال داره موقع Recovery هیچ گزینه ای برای نگه داشتن اطلاعات بخشی از هارد دیسک نداشته باشه و جدول پارتیشن ها رو بازنویسی کنه.
اگه منظورتون از Recovery فقط تعویض ویندوز ئه و نمی خواهید که کل اطلاعات هارد دیسک پاک بشه امتحانش نکنید، به ریسکش نمی ارزه.
ویندوز Original اش عبارت است از یک ویندوزی که به احتمال زیاد Ultimate نیست و حجم زیادی آپدیت هم برایش لازمه + درایور های از قبل نصب شده لپ تاپ +
یکسری نرم افزار ناقص و قدیمی و تبلیغاتی و Trial بدرد نخور. شما اگه مثل همون روال قبلی تون یک ویندوز کرک شده و درایور های لپ تاپ رو نصب کنید
چیزی کمتر از اون نسخه Recovery نیست.

موقعی که لپ تاپ رو روشن می کنید همون ابتدا که صفحه اولیه BIOS برای چند لحظه نشون داده میشه می نویسه که کلید فلان برای Recovery ئه.
بعد از پیغام هشدار و ... اطلاعات هارد دیسک رو بازنویسی می کنه.

Saeed2vfx

Member
ممنونم از پاسخهاتون دوستان....

احتمال داره موقع Recovery هیچ گزینه ای برای نگه داشتن اطلاعات بخشی از هارد دیسک نداشته باشه و جدول پارتیشن ها رو بازنویسی کنه.
اگه منظورتون از Recovery فقط تعویض ویندوز ئه و نمی خواهید که کل اطلاعات هارد دیسک پاک بشه امتحانش نکنید، به ریسکش نمی ارزه.
ویندوز Original اش عبارت است از یک ویندوزی که به احتمال زیاد Ultimate نیست و حجم زیادی آپدیت هم برایش لازمه + درایور های از قبل نصب شده لپ تاپ +
یکسری نرم افزار ناقص و قدیمی و تبلیغاتی و Trial بدرد نخور. شما اگه مثل همون روال قبلی تون یک ویندوز کرک شده و درایور های لپ تاپ رو نصب کنید
چیزی کمتر از اون نسخه Recovery نیست.

موقعی که لپ تاپ رو روشن می کنید همون ابتدا که صفحه اولیه BIOS برای چند لحظه نشون داده میشه می نویسه که کلید فلان برای Recovery ئه.
بعد از پیغام هشدار و ... اطلاعات هارد دیسک رو بازنویسی می کنه.

والا من فقط میخوام ویندوز رو برگردونم، اونم بخاطر اینکه توی نصب درایورها به مشکل برخوردم.
حتی ورژن جدید درایورهارو از سایت Dell دانلود کردم ولی بازهم درایورها به خوبی شناخته نمیشن.

و مشکل اصلیم هم در استفاده از پورت Sata III هست.
به تازگی یک عدد هارد SSD خریدم که نمیتونم از نهایت سرعتش استفاده بکنم و احتمال 99% مشکل از درایورهاست.

توی مراحل بالا اومدن سیستم، به گزینه ای که میفرمایید تابحال برخورد نکردم. اینبار بیشتر دقت میکنم...
راه دیگه ای وجود نداره که اطلاعاتمم از بین نره؟؟؟؟؟؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنونم از پاسخهاتون دوستان....

والا من فقط میخوام ویندوز رو برگردونم، اونم بخاطر اینکه توی نصب درایورها به مشکل برخوردم.
حتی ورژن جدید درایورهارو از سایت Dell دانلود کردم ولی بازهم درایورها به خوبی شناخته نمیشن.

و مشکل اصلیم هم در استفاده از پورت Sata III هست.
به تازگی یک عدد هارد SSD خریدم که نمیتونم از نهایت سرعتش استفاده بکنم و احتمال 99% مشکل از درایورهاست.

توی مراحل بالا اومدن سیستم، به گزینه ای که میفرمایید تابحال برخورد نکردم. اینبار بیشتر دقت میکنم...
راه دیگه ای وجود نداره که اطلاعاتمم از بین نره؟؟؟؟؟؟
معمولا ابتدایی ترین شیوه Recovery رو دارند، بخش ابتدایی هارد دیسک رو سکتور به سکتور بازنویسی می کنند بدون توجه به اینکه قبلا چی رویش بوده.
اگه بخواهید این قابلیت Recovery رو امتحان کنید حتما باید اطلاعات ضروری تون رو روی رسانه دیگری کپی کنید، به ندرت لپ تاپی پیدا میشه که Recovery اش
اونقدر پیشرفته باشه که برای نگه داشتن اطلاعات قبلی لپ تاپ قابلیت داشته باشه، فقط بعضی نرم افزار های پیشرفته Image گیری از Hard Disk همچین
قابلیتی دارند که اونها هم با این نسخه Recovery همراه لپ تاپ سازگار نیستند.

اگه این لپ تاپ از ابتدا همراه یک درایو SSD نبوده احتمال داره اصلا برای Recovery کردنش روی SSD به مشکل برخورید.

Saeed2vfx

Member
با این اوصاف من به این نتیجه رسیدم که ریکاوری کردن با تمام زحمت هایی که داره ، در نهایت به درد بخور نیست !

خب حالا سوال :
من از کجا میتونم dvd های بکآپ مخصوص لپتاپ خودم (حداقل حدوداً همین کانفیگی که من دارم) پیدا کنم؟؟
روی اینترنت هست برای دانلود کردن یا باید دست به دامن فروشنده های لپتاپ بشم؟

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
با این اوصاف من به این نتیجه رسیدم که ریکاوری کردن با تمام زحمت هایی که داره ، در نهایت به درد بخور نیست !

خب حالا سوال :
من از کجا میتونم dvd های بکآپ مخصوص لپتاپ خودم (حداقل حدوداً همین کانفیگی که من دارم) پیدا کنم؟؟
روی اینترنت هست برای دانلود کردن یا باید دست به دامن فروشنده های لپتاپ بشم؟

لپ تاپ دو جور DVD داره، یا DVD درایور و نرم افزار های جانبی و Trial ئه یا DVD های Recovery که لپ تاپ رو به وضعیت کارخونه ای بر می گردونند.
نمی دونم منظورتون از DVD ئه Backup چیه، اما اگه مدل لپ تاپ مرسومی باشه DVD هاش رو فروشنده های لپ تاپ دارند. درایور ها و نرم افزار های جانبی اش
هم که همیشه در سایت سازنده لپ تاپ هست که معمولا نسخه های جدیدتر از اونهایی است که روی DVD همراه لپ تاپ پیدا میشه.

Saeed2vfx

Member
لپ تاپ دو جور dvd داره، یا dvd درایور و نرم افزار های جانبی و trial ئه یا dvd های recovery که لپ تاپ رو به وضعیت کارخونه ای بر می گردونند.
نمی دونم منظورتون از dvd ئه backup چیه، اما اگه مدل لپ تاپ مرسومی باشه dvd هاش رو فروشنده های لپ تاپ دارند. درایور ها و نرم افزار های جانبی اش
هم که همیشه در سایت سازنده لپ تاپ هست که معمولا نسخه های جدیدتر از اونهایی است که روی dvd همراه لپ تاپ پیدا میشه.

سلام
بله ، منظورم dvd های ریکاوری بود.

حالا یک فروشنده لوازم کامپیوتری ادعا کرده که میتونه با استفاده از سیستمی‌ موسوم به پارتیشن ریکاوری، لپ‌تاپم رو برگردونه به حالت کارخونه.
میگه بخاطر اینکه پرتیشنش رو تغییر ندادی، می‌شه اینکارو کرد، حتی تستش هم کرد و گفت به صورت تضمینی این کارو انجام میده، ولی‌ قیمت بالایی‌ برای انجامش گفت که برام به صرف نیست.

حالا سوال :
این نرم افزاری که ایشون می‌خواد ازش استفاده کنه ، چه نرم افزاریه ؟!
نمی‌شه خودم دانلود کنم!؟

(اطلاعات مهمم رو بکاپ گرفتم)

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
بله ، منظورم dvd های ریکاوری بود.

حالا یک فروشنده لوازم کامپیوتری ادعا کرده که میتونه با استفاده از سیستمی‌ موسوم به پارتیشن ریکاوری، لپ‌تاپم رو برگردونه به حالت کارخونه.
میگه بخاطر اینکه پرتیشنش رو تغییر ندادی، می‌شه اینکارو کرد، حتی تستش هم کرد و گفت به صورت تضمینی این کارو انجام میده، ولی‌ قیمت بالایی‌ برای انجامش گفت که برام به صرف نیست.

حالا سوال :
این نرم افزاری که ایشون می‌خواد ازش استفاده کنه ، چه نرم افزاریه ؟!
نمی‌شه خودم دانلود کنم!؟

(اطلاعات مهمم رو بکاپ گرفتم)
ایشون قراره خیلی زحمت بکشند، حلال شون باشه. اون پارتیشن Recovery یک پارتیشن قابل بوت ئه. چند گیگابایت از هارد دیسک ئه
که از ابتدا برای این منظور رزور شده، الان مخفی ئه و توسط ویندوز فعلی شما استفاده نمیشه. نرم افزار لازم نداره.
قراره کامپیوتر تون رو روشن کنند، کلید فلان رو در صفحه کلید فشار دهند، یکی دو پیغام هشدار دهنده رو تایید کنند و
بعد کار Recovery خودش شروع میشه و وقتی تموم شد لپ تاپ Restart میشه و ویندوز ئه آماده استفاده است.

Saeed2vfx

Member
ایشون قراره خیلی زحمت بکشند، حلال شون باشه. اون پارتیشن Recovery یک پارتیشن قابل بوت ئه. چند گیگابایت از هارد دیسک ئه
که از ابتدا برای این منظور رزور شده، الان مخفی ئه و توسط ویندوز فعلی شما استفاده نمیشه. نرم افزار لازم نداره.
قراره کامپیوتر تون رو روشن کنند، کلید فلان رو در صفحه کلید فشار دهند، یکی دو پیغام هشدار دهنده رو تایید کنند و
بعد کار Recovery خودش شروع میشه و وقتی تموم شد لپ تاپ Restart میشه و ویندوز ئه آماده استفاده است.

نمی‌شه اون کلید رو بفرمائید که خودم زحمت فشار دادنش رو بکشم؟؟؟!

اون آقا یک سی‌دی توی درایو لپتاپ گذشت و گفت می‌شه ولی‌ چون اون موقع اطلاعات مهم داشتم، گفتم دست نگه دارید تا اطلاعاتم رو بکاپ بگیرم.

وقتی‌ هم که لپتاپ رو بردم خونه ، دیگه ویندوزش بالا نیومد! :cry: ( منظورم همون ویندوز غیر اورجیناله که روش نصب بود )

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
نمی‌شه اون کلید رو بفرمائید که خودم زحمت فشار دادنش رو بکشم؟؟؟!

اون آقا یک سی‌دی توی درایو لپتاپ گذشت و گفت می‌شه ولی‌ چون اون موقع اطلاعات مهم داشتم، گفتم دست نگه دارید تا اطلاعاتم رو بکاپ بگیرم.

وقتی‌ هم که لپتاپ رو بردم خونه ، دیگه ویندوزش بالا نیومد! :cry: ( منظورم همون ویندوز غیر اورجیناله که روش نصب بود )
کلید رو موقع روشن شدن لپ تاپ می نویسه، من که پای لپ تاپ شما نیستم که ببینم روی صفحه نمایش اش چی می نویسه،
شما باید ببینید موقعی که روشن میشه کدوم کلید ها رو نوشته. البته اگه اون بنده خدا منوی بوت لپ تاپ تون رو خرابش نکرده باشه.

Saeed2vfx

Member
کلید رو موقع روشن شدن لپ تاپ می نویسه، من که پای لپ تاپ شما نیستم که ببینم روی صفحه نمایش اش چی می نویسه،
شما باید ببینید موقعی که روشن میشه کدوم کلید ها رو نوشته. البته اگه اون بنده خدا منوی بوت لپ تاپ تون رو خرابش نکرده باشه.

نه، خدارو شکر بجز ترکوندن ویندوز، کار دیگیی‌ نکرده.

موقع بالا اومدن لپ‌تاپ پایین صفحه نوشته F2 , F12 برای Quick Boot

بعدش هم که میره داخل ویندوز (اگر سالم باشه!)

-------------------------------------------------------------------------

یکی‌ از دوستان میگفت که یک پارتیشن مخفی‌ وجود داره که اطلاعات اولی‌ (همون تنظیمات کارخونه و ویندوز اورجینال) روش هست. که توی لپ‌تاپ‌های سونی با یک کلید خاصی‌ که روی صفحه کلید تعبیه شده، می‌شه مستقیما رفت سراغش و.....

حالا سوال اینجاس که این درایو یا پرتیشن مخفی‌ که روی هارد لپ‌تاپ منم هست، چجوری می‌شه ازش استفاده کرد؟؟؟؟
توی فروم‌های خارجی‌ هم فقط راجعبه لپ‌تاپ‌های سونی بحث شده ! :-?

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
نه، خدارو شکر بجز ترکوندن ویندوز، کار دیگیی‌ نکرده.

موقع بالا اومدن لپ‌تاپ پایین صفحه نوشته F2 , F12 برای Quick Boot

بعدش هم که میره داخل ویندوز (اگر سالم باشه!)

-------------------------------------------------------------------------

یکی‌ از دوستان میگفت که یک پارتیشن مخفی‌ وجود داره که اطلاعات اولی‌ (همون تنظیمات کارخونه و ویندوز اورجینال) روش هست. که توی لپ‌تاپ‌های سونی با یک کلید خاصی‌ که روی صفحه کلید تعبیه شده، می‌شه مستقیما رفت سراغش و.....

حالا سوال اینجاس که این درایو یا پرتیشن مخفی‌ که روی هارد لپ‌تاپ منم هست، چجوری می‌شه ازش استفاده کرد؟؟؟؟
توی فروم‌های خارجی‌ هم فقط راجعبه لپ‌تاپ‌های سونی بحث شده ! :-?

نه فقط سونی، همه لپ تاپ هایی که اون پارتیشن رو دارند روال Recovery شون همونه. اون پارتیشن قابل بوت شدنه و موقعی که بوت بشه برنامه Recovery ئه که اجرا میشه.
فقط مهم اینه که بوت بشه. طوری ساختنش که اگه ویندوزی نصب شد و طبیعتا سیستم بوت و پارتیشن فعال برای بوت شدن تغییر کرد، همچنان از طریق BIOS بشه اون پارتیشن خاص رو بوت کرد.
توی BIOS پیش بینی شده که برای بوت شدن اون پارتیشن کدوم کلید فشار داده خواهد شد.
بهتره از موقعی که لپ تاپ تازه روشن شد شروع کنید به فشار دادن پی در پی کلید. یکبار کلید F8 رو امتحان کنید و اگر جواب نداد دفعه بعدی ترکیب دو کلید Ctrl + F11 رو امتحان کنید.

Saeed2vfx

Member
نه فقط سونی، همه لپ تاپ هایی که اون پارتیشن رو دارند روال Recovery شون همونه. اون پارتیشن قابل بوت شدنه و موقعی که بوت بشه برنامه Recovery ئه که اجرا میشه.
فقط مهم اینه که بوت بشه. طوری ساختنش که اگه ویندوزی نصب شد و طبیعتا سیستم بوت و پارتیشن فعال برای بوت شدن تغییر کرد، همچنان از طریق BIOS بشه اون پارتیشن خاص رو بوت کرد.
توی BIOS پیش بینی شده که برای بوت شدن اون پارتیشن کدوم کلید فشار داده خواهد شد.
بهتره از موقعی که لپ تاپ تازه روشن شد شروع کنید به فشار دادن پی در پی کلید. یکبار کلید F8 رو امتحان کنید و اگر جواب نداد دفعه بعدی ترکیب دو کلید Ctrl + F11 رو امتحان کنید.

توی سایت Dell هم تاکید کرده که از کلید F8 باید استفاده بشه، حتی به عنوانه نکته گفته اگر جواب نداد، دوباره ریست کنید و F8 بزنید !

ولی‌ من میترسم بیشتر از این اینکارو تکرار کنم، چون احساس می‌کنم کلید ف‌‌۸ لپتاپم داره کنده می‌شه!!

سعی‌ کردم از طریق یک دستور عمل دیگه که اینجا نوشته پیش برم، اما آخرای کار پیغام خطا میده.

همهٔ فایل‌ها توی درایو ویندوز کپی‌ میشن، ولی‌ ویندوز بالا نمیاد !
( کلی‌ ذوق کردم وقتی‌ فایل‌های ویندوز Original دیدم از طریق فرمان DIR )

= - = - = - = - = - = -= - = - = -= - = - = -= - = - = -= - = - = -= - = - = -= - = - = -= - = - = -

راهی‌ نیست که بتونم به تنظیمات بایوس دسترسی‌ پیدا کنم؟

می‌خوام ببینم چه کلید ترکیبی‌ رو باید استفاده کنم

Saeed2vfx

Member
پیغام خطایی که بعد از اتمام ریکاوری میده اینه :

کد:
[ 100% ] applyin progress
[ ERROR ] d:\windows\ehome\ehres.dll <error = 1812>

Error restoring image.

the specified image file did not contain a resource section.

the_king

مدیرکل انجمن
پیغام خطایی که بعد از اتمام ریکاوری میده اینه :

کد:
[ 100% ] applyin progress
[ ERROR ] d:\windows\ehome\ehres.dll <error = 1812>

Error restoring image.

the specified image file did not contain a resource section.

شاید پارتیشن Recovery آسیب دیده، مطمئن نیستم. توصیه می کنم این Recovery کردن رو بیخیال شوید.

X-EAGLE

Member
دوست عزیز داستان چقدر طولانی شده
یک چیز می گم شاید مشکل شما و اطلاعات رو حل کنه، اگر از پکیج های نرم افزاری، چیزی شبیه گردو، لرد و بقیه این پکیچ ها که تو بازار هست دمه دست داشته باشید، یک کاری رو می شه به راحتی انجام داد که بدون پاک کردن چیزی دست شما به اطلاعاتتون برسه و بتونید اونها رو روی یک هارد اکسترنال یا یک فلش کپی کنید(البته نمی دونم حجم اطلاعات شما چقدر هست)
این پکیج ها که شامل چند ده تا DVD بوت هستند، همیشه یکی از این DVD با بوت نرم افزاری به نام Hirence (اگر درست نوشته باشم (هایرنس)) وجود دارد که یک ویندوز مجازی هست که مجزا از سیستم عامل نصب شده روی سیستم اجرا می شود، فقط کافی است DVD هایرنس رو گیر بیاری بزاری تو دستگاه و کلید F2 که بوت منو هست رو همزمان با روشن کردن لپ تاپ اینقدر فشار بدی تا یک پنجره باز بشه و از اونجا DVD درایو رو انتخاب کنی تا به جای اینکه سیستم ابتدا از هارد شروع کنه از دی وی دی شروع کنه برا بالا اومدن، از اینجا به بعدش راحت هست ( چون باره اولت هست یک چند باری مجبور می شی سیستم رو ریست کنی و از اول شروع کنی تا موفق بشی وبندوز مجازی رو بالا بیاری هیچ مشکلی پیش نمیاره شاید هم باره اول موفق شدی) به احتمال زیاد ظاهری شبیه به ویندوز XP داره و یک نکته قبل از اینکه ویندوز مجازی بالا بیاد قبلش باید فلش یا هارد اکسترنالت رو به لپ تاپ وصل کنی تا تو ویندوز مجازی اونها رو بتونی ببینی ، خیلی راحت هست.
بعد از اینکه اطلاعات رو به سلامتی از تو دستگاه خارج کردی هر بلایی خواستی سرش بیار پول زیادی هم نمی خواد بدی ، یا هایرنس رو از دوستهات بگیر، یا بپر اولین خدمات کامپیوتری که رسیدی بگو برات روی دی وی دی رایت کنن ،
امیدوارم موفق بشی و داستان کش دار تر از این نشه

the_king

مدیرکل انجمن
دوست عزیز داستان چقدر طولانی شده
یک چیز می گم شاید مشکل شما و اطلاعات رو حل کنه، اگر از پکیج های نرم افزاری، چیزی شبیه گردو، لرد و بقیه این پکیچ ها که تو بازار هست دمه دست داشته باشید، یک کاری رو می شه به راحتی انجام داد که بدون پاک کردن چیزی دست شما به اطلاعاتتون برسه و بتونید اونها رو روی یک هارد اکسترنال یا یک فلش کپی کنید(البته نمی دونم حجم اطلاعات شما چقدر هست)
این پکیج ها که شامل چند ده تا DVD بوت هستند، همیشه یکی از این DVD با بوت نرم افزاری به نام Hirence (اگر درست نوشته باشم (هایرنس)) وجود دارد که یک ویندوز مجازی هست که مجزا از سیستم عامل نصب شده روی سیستم اجرا می شود، فقط کافی است DVD هایرنس رو گیر بیاری بزاری تو دستگاه و کلید F2 که بوت منو هست رو همزمان با روشن کردن لپ تاپ اینقدر فشار بدی تا یک پنجره باز بشه و از اونجا DVD درایو رو انتخاب کنی تا به جای اینکه سیستم ابتدا از هارد شروع کنه از دی وی دی شروع کنه برا بالا اومدن، از اینجا به بعدش راحت هست ( چون باره اولت هست یک چند باری مجبور می شی سیستم رو ریست کنی و از اول شروع کنی تا موفق بشی وبندوز مجازی رو بالا بیاری هیچ مشکلی پیش نمیاره شاید هم باره اول موفق شدی) به احتمال زیاد ظاهری شبیه به ویندوز XP داره و یک نکته قبل از اینکه ویندوز مجازی بالا بیاد قبلش باید فلش یا هارد اکسترنالت رو به لپ تاپ وصل کنی تا تو ویندوز مجازی اونها رو بتونی ببینی ، خیلی راحت هست.
بعد از اینکه اطلاعات رو به سلامتی از تو دستگاه خارج کردی هر بلایی خواستی سرش بیار پول زیادی هم نمی خواد بدی ، یا هایرنس رو از دوستهات بگیر، یا بپر اولین خدمات کامپیوتری که رسیدی بگو برات روی دی وی دی رایت کنن ،
امیدوارم موفق بشی و داستان کش دار تر از این نشه

در پست 8 ام گفته اند که اطلاعات مهم شون رو قبلا برداشته اند، الان مشکل شون فقط Recovery ویندوز اصلی لپ تاپ ئه.

Saeed2vfx

Member
بله متاسفانه الان مشکل فقط ریکاوری هست که باعث شده از دیشب خواب به چشم نیاد !
شاید برای شما یک قصه کش‌دار باشد، ولی‌ برای من یک هفته از کارو زندگی‌ افتادن و خوابو خوراک نداشتن است !

----------------------------------

از سلامت فایل ریکاوری که اطمینان ۱۰۰% ندارم ولی‌ میدونم تا حالا آسیبی بهش نزدم ! اصلا تا امروز نمیدونستم چنین فایلی روی سیستمم هست !

پی‌ نوشت :

با شرکتی که لپتاپو ازشون خریدم تماس گرفتم ، پشتیبانی‌ میگه باید از کلید f8 استفاده کنید.

به نظرتون چرا کلید f8 کار نمی‌کنه؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا