روش های تسریع ساخت انیمیشن و موشن گرافیک در افتر افکت

awx0ne

New Member
با سلام

قصد دارم در افتر افکت انیمیشن بسازم.
ولی سرعت کار در این نرم افزار پایین است.
میگویند که انیمه استودیو سرعت عمل بالاتری دارد، آیا درست است؟
من افتر افکت را بلدم، با این حال توصیه میکنید به انیمه استودیو بروم؟

در هر نرم افزاری ترفند هایی وجود دارد که باعث میشود کار ها سریعتر انجام شوند و مدام چرخ را از اول اختراع نکنیم.
مثلا در فتوشاپ میشود برای کار های ساده اکشن ساخت و یا برای عناوین مختلف پی اس دی های متفاوتی ساخت و در هارد ذخیره کرد.

الان به نظر شما برای ساخت انیمیشن دو بعدی و موشن گرافیک چه کارهایی باید انجام بدهم که روند انجام کارها به بالاترین حد خود برسد؟

منتظر پاسخ شما خواهم ماند
با تشکر

animationir

Member
سلام
نرم افزار افتر افکت برای ساخت موشن گرافیک مناسبتره ، چون افکتهای حرکتی متنوعی رو داره.
اما انیمیه استدیو افکتهای آماده حرکتی نداره و باید خودت همه اجزاشو با خلاقیت خودت حرکت بدی ، انیمه استدیو جهت متحرک سازی کاراکتر قوی تر از افتر افکته.

mohammad moeini

Active Member
با سلام

قصد دارم در افتر افکت انیمیشن بسازم.
ولی سرعت کار در این نرم افزار پایین است.
میگویند که انیمه استودیو سرعت عمل بالاتری دارد، آیا درست است؟
من افتر افکت را بلدم، با این حال توصیه میکنید به انیمه استودیو بروم؟

در هر نرم افزاری ترفند هایی وجود دارد که باعث میشود کار ها سریعتر انجام شوند و مدام چرخ را از اول اختراع نکنیم.
مثلا در فتوشاپ میشود برای کار های ساده اکشن ساخت و یا برای عناوین مختلف پی اس دی های متفاوتی ساخت و در هارد ذخیره کرد.

الان به نظر شما برای ساخت انیمیشن دو بعدی و موشن گرافیک چه کارهایی باید انجام بدهم که روند انجام کارها به بالاترین حد خود برسد؟

منتظر پاسخ شما خواهم ماند
با تشکر

سلام دوست عزیز

خب افتر افکت برای تولید موشن گرافیک خیلی عالیه

راهکارهایی که برای تسریع در کار هست شامل موارد ذیل می باشد:

**اگر مشکلی در بودجه ندارید، پیشنهادم در اولین وهله: ارتقاء سیستم PC هست(شعار من: کار حرفه ای نیازمند ابزارهای حرفه ای ست :wink:)

در وهله دوم موارد زیر رو شامل میشه:

1- استفاده از ظرفیت رم بالا، حداقل از رم 8 گیگ و یا 16 گیگ استفاده کنید(اگر هم بودجه دارید از رم 32 گیگ استفاده کنید)

2-بطور مداوم از منوی Edit=> Purge=> Delete All Memory & disk cash رو اجرا کنید تا کش سیستم خالی بشه و راحتر بشه کار کرد

3- از هاردهای سرعت بالا استفاده کنید، ترجیحا اگر بودجه کافی دارید از هاردهای SSD استفاده کنید تا سرعت اجرایی بیشتری رو شاهد باشید

4- از حالتهای پیش نمایش auto استفاده کنید تا با سرعت بالایی پیش نمایش کار خودتون رو ببینید

5- و راههای دیگری که در این مقال جای صحبت نیست و باید در پست جداگانه ای بحث بشه

awx0ne

New Member
تشکر بابت پاسختون

درسته که سیستم قوی لازمه ولی من به شخصه مانیتور بزرگتر و با رزولوشن بالا رو واجب تر تشخیص دادم در این لحظه برای کار خودم.
در ضمن بنده منظورم روش های افزایش سرعت سیستم نبود بلکه منظورم بالا بردن سرعت انجام کار بود.
مثل کارهایی که در تولید سری انجام میشه.
وقتی دارید یه صندلی درست میکنید، یه جور دیگه درست میکنید.
مثلا ممکنه شابلونش رو دور بندازید.
ولی وقتی میخواید از همون مدام درست کنید، شابلون رو که نگه میدارید هیچ.
توی ابعاد هم دقت میکنید که بیشترین استفاده رو از چوبتون ببرید و جوری کار رو پیش ببرید که هم سرعت بالا باشه و هم ارزون تموم بشه.
من در حال حاظر افتر افکت رو بلدم، به نظرتون افزایش سرعت در انیمه استودیو این قدر هست که ارزش داشته باشه برم سراغ انیمه استودیو؟؟؟
البته افتر افکت خیلی آموزش های متنوع تری داره و به نظرم آینده دار تر از انیمه استودیو باشه.
در ضمن آیا راهی میشناسید که بشه مثل نرم افزار character animator از طریق وب کم لیپ سینکینگ رو انجام داد؟؟؟
در کل اگر راهی میشناسید که لیپ سینکینگ رو در افتر افکت سرعت ببخشه لطفا اون رو معرفی کنید.
البته به جز اون دسته از پلاگینایی که یه دهن واسه خودشون درست میکنن.
من از طریق تایم ریمپینگ دهن ها رو تغییر میدم - آیا راهی برای بالا بردن سرعت اینکار سراغ دارید؟؟؟
چون وقتی از طریق شنیدن صدایی که مدام قطع و وصل میشه میخوام لیپ سینکینگ رو انجام بدم خیلی سخته و باز هم اون چیزی که میخوام نمیشه.

در ضمن اگر ممکنه بگید کدوم یکی از کارتون های ساده ایرانی رو با انیمه استودیو و کدوم رو با افتر افکت ساختن.

با تشکر فراوان از مجید آنلاین (امیدوارم دوباره آفلاین نشه)

Mohammad.983

Active Member
سرعت انجام کار به مرور دستتون میاد اینکه از چه روش هایی استفاده کنید.
چیزی نیست که بشه به عنوان تریک معرفی کرد و توضیحش داد. ولی من به شخصه اولین کاری که میکنم مراحل انجام کارم رو روی یک برگه بزرگ شبیه نرم افزارهای نود بیس میکشم. یعنی هر وقت اینکار رو نکردم سرعتم نصف شده. اینطوری میدونم دقیقا ازهمون کامپ اولی که می سازم قراره بکجا برسم.

درضمن تو بحث سرعت سیستم از ssd غافل نشید که از همه مهمتر هست و یه گرافیک با کودای بالا (توی سایت به مقاله در زمینه کودا نوشتم).

آخرین ویرایش:

awx0ne

New Member
با تشکر از شماتو این چند وقت سرچ هایی انجام دادم و با نصب پاپت تولز 3 تونستم سرعت کارها (در مورد انیمیت کاراکتر) رو بالاتر ببرم.با توجه به پیشنهاد شما سعی میکنم از این به بعد برای انجام کارهام برنامه ریزی دقیق تری داشته باشم.مجددا تشکر

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا