روشن شدن کیس و بالا نیامدن سیستم

jafar1374

Active Member
سلام

الان یه ماهی میشه که 4 یا 5 بار دچار این مشکل میشم ، کامپیوتر رو روشن می کنم کیس روشن میشه اما چیزی بالا میاد البته من طبق معمول صدای فن ها رو می شنوم - مجبور میشم چند بار روشن و خاموش کنم تا دوباره راه بیفته.

سیستم هم یه سال و نیم کمتره که گرفتم.:sad:

به نظر شما چه علتی می تونه داشته باشه؟:-?

ALI_TAKHTI

Active Member
1-کابل تصویر رو چک کن.2-کارت گرافیک.3-مادربورد. اما محتمل ترین حالت نیمسوز بودن کارت گرافیک هست

jafar1374

Active Member
تشکر از دوستان

بله حدس می زدم که از کارت گرافیک باشه اما با راهنمایی شما مطمئن شدم .:rose:

jafar1374

Active Member
سلام

آقا کارت گرافیک عوض کردم نشد

الان می خوام ویندوز عوض کنم بعد از کپی کردن فایلها این اررور میاد و دیگه ویندوز ادامه ش نصب نمیشه !!!

پیوست ها

• DSC00017.JPG
    DSC00017.JPG
    718.2 کیلوبایت · بازدیدها: 14

nimatasty

New Member
طبق گفته های قبلی شما این ایراد میتونه از مادربرد باشه ، در کیس رو باز کنید ببینید خازن های مادربردتون در چه وضعیته احتمال داره که چند تاییش دارای برامدگی باشه و یا به گفته دوستمون ای سی های مادربردتون باشه
ایراد بعدی هم میتونه از رم سیستم شما باشه

iLove

Active Member
اگه دو تا رم دارین.
اول با یکی امتحان کنید و اگر جواب نداد دومی رو امتحان کنید.
تگه اونم جواب نداد مطمئن باشید که مشکل از مادربورد است!

jafar1374

Active Member
سلام دوستان

مشکل من حل شد ، حالا دلیلش رو پیدا کنید ::rose:

من هر چی XP نصب کردم نشد اما ویندوز7 نصب کردم و به راحتی نصب و بالا اومد:cool:

حالا به نظر شما دلیلش کجا بوده ؟:-?

Roya pf

New Member
اگه به مشکلی برخوردید همین جا بگین!

سلام ببخشید منم همین مشکلو دارم سیستم به روال عادی کار میکنه خاموشم نمیشه کارت گرافیکشم سالمه فقط تصویر نمیاد و کیبوردو موسو روشن نمیکنه ولی فن روال عادی کار میکنه
میشه کمکم کنید لطفا؟

FOR8D

New Member
بادرود
مراحل زیر را انجام بدید
کابل ها و اتصالات سیستم خود را چک کنید.
اگر از عملکرد مادربرد و گرافیک سیستم مطمئن هستید ایراد میتونه از رم باشه .
ابتدا سیستم را خاموش و اتصالات برق را جدا کنید در کیس را باز کنید رم را خارج و پایه های ان را با پارچه ای خشک تمیز کنید و مجددا در جای خود قرار بدهید .

پ ن : بر اساس قوانین سایت بالا اوردن تاپیک های قدیمی تخلف محسوب می شود.
احتمالا هر دوی ما اخطار دریافت کنیم :)

abolfazl1378

New Member
سلام
من 6 سال هست که کامپیوتر خریدم
امروز صبح روشن کردم یه دوسه ساعتی هم استفاده کردم ولی عصر همون روز رفتم سیستم رو روشن کردم دیدم اصلا بالا نمیاره
روشن میشه صدای فن ها هم شنیده میشه اما بعد از 3ثانیه خاموش میشه و بعدش مجددا روشن میشه و همین کار تکرار میشه تازمانی که دکمه مشکی پشت کیس رو نزنی همین کار ادامه پیدا میکنه
لطفا راهنمایی کنید

abolfazl1378

New Member
سلام
امروز صبح روشن کردم یه دوسه ساعتی هم استفاده کردم ولی عصر همون روز رفتم سیستم رو روشن کردم دیدم اصلا بالا نمیاره
روشن میشه صدای فن ها هم شنیده میشه اما بعد از 3ثانیه خاموش میشه و بعدش مجددا روشن میشه و همین کار تکرار میشه تازمانی که دکمه مشکی پشت کیس رو نزنی همین کار ادامه پیدا میکنه
لطفا راهنمایی کنید

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
لطفا راهنمایی کنید
چون بیش از یک فن وجود داره نمی توانید صرفا از روی صدا تشخیص بدید که همه فن ها کار می کنند یا نه. پردازنده CPU و کارت گرافیکی به سرعت داغ می شوند، به همین جهت سریع نسبت به کار نکردن فن شون واکنش نشون میدن.
باید پیچ های کیس کامپیوتر رو باز کنید و موقع روشن شدن وضعیت فن ای که روی پردازنده (CPU) سوار شده ببینید. باید از لحظه روشن شدن شروع به چرخیدن کنه و فقط یک تکون کوچک کافی نیست.
اگر فن روی CPU بدون مشکل میچرخه پس ایراد از فن نیست. CPU خودش خیلی به ندرت خراب میشه و معمولا میتونه مشکل از منبع تغذیه (Power) باشه یا مادربورد که برای چک کردن شون باید کیس رو به تعمیرکار نشون بدید. خیلی سریع موقتا یک Power دیگه رو روی کیس تون تست می کنند که اگر کار کرد معلوم میشه که مشکل از Power ئه.

Ebrahim7000

New Member
سلام من از وقتی ویندوز 10 نصب کردم وقتی کامپیوتر رو روشن میکنم به محض اینکه صفحه ویندوز رو نشون میده سیستم خاموش میشه و فقط لامپ دکمه پاور روشن میمونه و باید دوباره دکمه پاور رو بزنم تا کامپیوتر روشن بشه و ویندوز بالا بیاد یعنی روشن شدن همیشه دو مرحله ای ایه چطوری میتونم درستش کنم البته میدونم به خاطر درایورهاست ولی چون سیستمم خیلی جدید نیست نسخه جدید براشون نمیاد

04hakan

New Member
سلام من تو حالت عادی کامپیوترو روشن میکنم اولش فن روشن میشه و کم کم صداش میخابه ولی بعضی وقتا ک روشن میکنم صفحش نمیاد صدای فن هم کم نمیشه همونجوری میمونه خاموش روشن میکنم هم درست نمیشه بازم همونجوریه ولی توی کیس یه باتری کوچیک هس اونو در میارم باز جا میندازم درست میشه یه مدت دیگه بازم همونجوری میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا