روابط عمومی آموزش Access

ghoghnuse

Member
سلام .
دوست من ، با احترام از زحمات شما در تدريس نرم افزار براي كاربراني كه تازه اين نرم افزار را براي يادگيري شروع كرده اند روش شما كمي گيج كننده است . دلايل آن از نظر من كه سابقه اي ( هر چند اندك در مقابل شما دوستان )در تدريس اين نرم افزار دارم به شرح زير است :
در ابتداي مبحث تعاريف بانك اطلاعاتي ، انواع آن براي كاربران مشخص نشده است و يكراست به سراغ ايجاد database رفته ايد .
روش اجراي نرم افزار را اشاره نكرده ايد .
بهتر بود كه قبل از ايجاد بانك اطلاعاتي ، با يك مثال كار را آغاز كرده و تعاريفي از قبيل موجوديت ها و خصوصيات آنها و مشخص كردن دليل استفاده نكردن از برخي خصوصيات را توضيح دهيد .
بصورت خلاصه فرمهال نرمال جداول را توضيح داده و مثال بزنيد .
بجاي استفاده از نماي table براي ايجاد جداول )create table by entering data
) بهتر است كه از نماي طراحي design استفاده نماييد .
قوانين نامگذاري نام فيلدها و بايدها و نبايدهاي آنرا شرح دهيد
primary key يا كليد اوليه را چيست و دلايل استفاده از آنرا توضيح دهيد .
انواع داده هاي ورودي و مواقع استفاده از هركدام ( data type (
خصوصيات فيلد از قبيل field size, input mask; validation; index
توضيح نام design و datasheet
البته اين موارد فقط براي قسمت ايجاد جداول به نظر من رسيد و قطعا اساتيد موارد بيشتري را در نظر دارند .
موفق و شاد باشيد . بدرود

saalek110

Well-Known Member
help me

سلام. فرموديد روش من اشكال دارد. خوب.
سرفصلها را هم گفتيد.
منتظر كمك هاي بيشتر شما هستيم.
.

آخرین ویرایش:

western

Member
سلام

با توجه به اين نكته كه اين تاپيك به منظور آموزش ايجاد شده و نبايد پستهايي از اين دست فرستاده شود اما لازم ديدم كه چند نكته را يادآوري كنم

1- به نظر بنده ايراداتي را كه جناب ققنوس به نحوه آموزش سالك جان گرفته بودند وارد نيست
2- روش آموزش نيز به جز مواردي بسيار جزيي كه براحتي قابل چشم پوشي است قابل قبول است
3- آموزش مواردي مثل تعريف primary key يا تنظيم خصوصيات فيلدها يا جداول و ... دقيقا بايد بعد از آموزش هايي قرار بگيرد كه تابحال توضيح داده شده است

لازم ميدانم از زحمات جناب سالك تشكر كنم كه با صبر و حوصله مثال زدني بخش هاي آموزش مصور را اداره ميكند

اميدوارم جناب ققنوس هم از بنده دلگير نشده باشند
از اينكه زياد نوشتم از همه دوستان عذرخواهي ميكنم

موفق باشيد - محمد

saalek110

Well-Known Member
همكاري

با تشكر از جناب وسترن.
شما لطف داريد.

جناب ققنوس قبول زحمت كردند كه در آموزش اكسس ما را ياري كنند.
كمال تشكر را از ايشان دارم.

من هم حالا مي تونم بيشتر به تاپيك ويژوال بيسيك برسم و ايراداتشو برطرف كنم و ادامه مطلب را پي بگيريم.

با تشكر از همه اساتيد كه باعث مي شوند زمينه آموزش فراهم شود.
.

msdn

New Member
تشكر از ايجاد اين تاپيك.
اين كار باعث ميشود خواننده راحت ادامه آموزش را دنبال كند و لابلاي مكالمات گم نشود.
.

MnavidM

Active Member
msdn گفت:
تشكر از ايجاد اين تاپيك.
اين كار باعث ميشود خواننده راحت ادامه آموزش را دنبال كند و لابلاي مكالمات گم نشود.
.
سلام.

قابل شما رو نداشت.

شرمنده اگه من تو آموزش کمک نمیکنم , یه مدتی هست سرم خیلی شلوغه ....

موفق باشید.
نوید.

saalek110

Well-Known Member
هماهنگي

ققنوس جان اگر پستهاي من مزاحمه و ميخواي با سيستم خود شروع كني ....آنها را پاك مي كنيم.
شما راحت باش. هماهنگ ميكنيم هر وقت شما شروع كردي و پستها تكراري شد پستهاي من پاك ميشه.
.

سلام
از اينكه اينجا همه با هم خوبن خوشحالم
ادامه بده سالك جان از ققنوس هم كمك بگير
در ضمن من مي‌خوام Data base ام EXE بشه مثل فرم هاي ويژوال بيسيك. نه از خود Access كه منوي آن را برداري يه فرم EXE كه يه كاربر معمولي معمولي هم بتونه data وارد كنه .
موفق باشيد.

saalek110

Well-Known Member
HAMED SEIFI گفت:
در ضمن من مي‌خوام Data base ام EXE بشه مثل فرم هاي ويژوال بيسيك. نه از خود Access كه منو آن را برداري يه فرم EXE كه يه كاربر معمولي معمولي هم بتونه data وارد كنه .
موفق باشيد.
اين سئوال من هم هست. چطور فايل اگزه مي سازند در اكسس؟
.

MnavidM

Active Member
سلام.

فایل Access رو نمیشه exe کرد , اصلا وقتی فایل بانک exe بشه دیگه چرا بهش میگین Database !!!؟؟؟

میشه فایل Access رو تبدیل به فقط خواندنی کرد , اما exe نه .

موفق باشید.
نوید.

mazoolagh

Active Member

نقل قول:
HAMED SEIFI نوشته اصلي ارسال شده توسط
در ضمن من مي‌خوام Data base ام EXE بشه مثل فرم هاي ويژوال بيسيك. نه از خود Access كه منو آن را برداري يه فرم EXE كه يه كاربر معمولي معمولي هم بتونه data وارد كنه .
موفق باشيد.

اين سئوال من هم هست. چطور فايل اگزه مي سازند در اكسس؟

اگر هدف فقط ساختن فایل exe باشه (بهر دلیل) که شدنی هست. کانورترهای مخصوص اینکار هست (البته گرانقیمت) که تمامی فرمها و گزارشات و کویری ها و ماژولها رو به کدهای VB تبدیل میکنه که قابل کامپایل شدن هست. حتي كنترلهاي اختصاصي اكسس رو هم داره!

ولی اگر هدف اینه که موارد اضافی از منوها حذف بشه که اینکار هم براحتی شدنیه و ميشه منوي customized گذاشت.

ضمنا اكسس يك ورژن ويژه داره بعنوان runtime كه نيازي به نصب access روي كامپيوتر كاربر نداره و رايگان هم هست.

MnavidM

Active Member
ممون mazoolagh جان.

درسته امکانش به اون صورت هست .

اما به صرف نیست ؟ چون هم هزینش ممکنه زیاد بشه و هم سرعتش کم هست.

چون اون سرعتی که اطلاعات در فایل های بانک ذخیره میشه اصلا قابل مقایسه با ذخیره و ... در فایل exe نیست .

راستی mazoolagh نمونه از این نوع برنامه ها داری ؟ آدرس سایتی چیزی ؟

ممنون.
نوید.

saalek110

Well-Known Member
Doste گفت:
سلام.

فایل Access رو نمیشه exe کرد , اصلا وقتی فایل بانک exe بشه دیگه چرا بهش میگین Database !!!؟؟؟

میشه فایل Access رو تبدیل به فقط خواندنی کرد , اما exe نه .

موفق باشید.
نوید.
نكته جالبي بود. قابل تامل است.
.
تشكر.
.

mazoolagh

Active Member
Doste گفت:
ممون mazoolagh جان.

درسته امکانش به اون صورت هست .

اما به صرف نیست ؟ چون هم هزینش ممکنه زیاد بشه و هم سرعتش کم هست.

چون اون سرعتی که اطلاعات در فایل های بانک ذخیره میشه اصلا قابل مقایسه با ذخیره و ... در فایل exe نیست .

راستی mazoolagh نمونه از این نوع برنامه ها داری ؟ آدرس سایتی چیزی ؟

ممنون.
نوید.

برنامه هاي متنوعي هست ولي هيچكدوم رايگان نيست. اون قديمها براي access 2 كه تحت ويندوز 3.1 كار ميكرد چند نمونه اش رو ديده بودم كه همگي با فارسي مشكل داشتن!
http://www.google.com/search?num=100&hl=en&lr=&newwindow=1&q=access+vb+converter&btnG=Search

ضمنا فرمايش شما كاملا درسته و خود ديتابيس كه مطلقا تبديل به exe نمشه و همون mdb باقي ميمونه. فقط فرمها و ماژولها و گزارشها و ... به كد vb تبديل ميشه.

اگر قرار باشه كه شما از ديتابيس access استفاده كنين بهترين و سريعترين راه همون محيط access هست. هم فوق العاده optimize شده و هم كار كردن و تغيرات در اون (طراح و توسعه و نگهداري)اش كم هزينه و سريع هست.

جدیدترین ارسال ها

بالا