رنگ rgb

-Mitra

Member
سلام دوستان گلم خوبید :wink:

من میخواهم یک کاری رو طراحی کنم برای چاپ و مسول مربوطه گفته از عکس های که استفاده میکنی نباید RGB بشه
این یعنی چی تو ؟؟؟ خوب مگه همه عکس ها rgb نیستن یک نمونه از عکس ها رو میزارم بیبینید ممنون میشم یه توضح کامل بدید

پیوست ها

• 091009-coffee-splashing-from-white-coffee-cup2.jpg
    091009-coffee-splashing-from-white-coffee-cup2.jpg
    320.4 کیلوبایت · بازدیدها: 16
سلام دوست عزیز
اگه میشه بگین دستگاه چاپش چیه؟ احتمالاcmykهست.
در فتو شاپ بخش Image بعد mode رنگ کارت رو از RGB به CMYK تغییر بده

-Mitra

Member
ممنون یه سوال دیگه در مورد این......صاحب کار گفته اندازه کاغذ 35*50 باشه....من باید از وقتی برنامه رو باز میکنم قسمت page را انتخاب کنم ؟ ؟
برای کار چاپ از کدوم قسمت استفاده میشه

moslancer2

Member
ممنون یه سوال دیگه در مورد این......صاحب کار گفته اندازه کاغذ 35*50 باشه....من باید از وقتی برنامه رو باز میکنم قسمت page را انتخاب کنم ؟ ؟
برای کار چاپ از کدوم قسمت استفاده میشه
سلام دوست عزیز... میشه یکم واضح تر بیان کنید؟؟:rose:
اگر منظور شما اندازه تصویری که باید تحویل بدین باید 50*35 cm باشه... باید بعد از وارد کردن تصویر به فتوشاپ از دو طریق میتونید عمل کنید... توجه کنید کارهایی که برای چاپ برده میشن indoor و یا افست سایزهای زیر 1 متر dpi باید 300 باشه....
1) اگر میخواید که تصویر در صفحه ای به اندازه گفته شده باشه و حاشیه اندازه کل کار اینه میتونید از canvas استفاده کنید.
2) اما اگر تصویر باید اون سایز بشه میتونید از image size و یا کلیدهای ترکیبی ctr+alt+i استفاده کنید... بعد اندازه مورد نظر رو وارد کنید تا تصویر به اون نسبت بزرگ بشه... اما نکته قابل توجه در این بین این هست که اگر dpi تصویر شما 72 باشه و این اعمال سایز رو انجام بدین بشدت افت کیفیت خواهید داشت...
هر دو این موارد در منوی image هستن...:paint:

-Mitra

Member
بیبین دوست عزیز یه کاری هست مه رو یه برگ کاغذ به ابعاد 35*50 باید به عرض ان 8 تا تصویر به ابعاد 6 دز 8.3 جا بدم در 4 ردیف

moslancer2

Member
بیبین دوست عزیز یه کاری هست مه رو یه برگ کاغذ به ابعاد 35*50 باید به عرض ان 8 تا تصویر به ابعاد 6 دز 8.3 جا بدم در 4 ردیف
خوب برای راحتی کار میتونم این پیشنهاد رو بدم:
1) ابتدا وارد فتوشاپ بشین (اگر با این برنامه کار میکنید) بعد از ورود ctrl+n رو برای باز کردن یک صفحه جدید بزنید و تنظیمات زیر رو انجام بدین. (مثل تصویر)

2) بعد تصویر زمینه مورد نظر خودتون رو وارد صفحه کنید و بعد با زدن کلید های ctrl+t اون رو به ابعاد صفحه در بیارید(اینکار در واقع همون re-size کردن با image size هست)

3) بعد ساخت زمینه نوبت به تصاویر هست که اون هارو هم میتونید به همین شیوه های بالا اندازه هاشون رو درست کنید بعد از انجام اینکارا میتونید تصاویر رو به صفحه مورد نظر ببرید برای تنظیم ردیف ها و باقی کارها

امیدوارم کمک کرده باشه اگر نه بگید تا بیشتر توضیح بدم و یا اگر منظورت کلا چیز دیگری بود هم بگید تا من اگر اشتباه کردم درست کنم...:paint:

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    28.9 کیلوبایت · بازدیدها: 3

moslancer2

Member
من با اجازتون تصویری که اول داده بودین رو ذخیره کردم الان dpi رو دیدم 300 هست و با تغییر اندازه ای که خواسته بودین تست کردم افت کیفیت نداشت... اگر باقی تصاویر هم اینطور باشن نگران افت کیفیت نباشید...:)

-Mitra

Member
میشه به زبون ساده بگین من متوجه نمیشم یه جوری بگید کار این خراب نشه

moslancer2

Member
قدم دوم:
عکس مورد نظر برای زمینه کار رو وارد کنید اگر نداره که میریم قدم بعدی، ولی اگر داره طبق گفته تصویر وارد شده ctrl+t رو بزنید تا کادر دور تصویر رو ببینید...

پیوست ها

• 2.jpg
    2.jpg
    30.8 کیلوبایت · بازدیدها: 4

moslancer2

Member
قدم سوم:
بوسیله دستگیره های اطراف کادر (همون مربع های کوچیک) تصویر رو بکشید تا اندازه صفحه بشه...(با دایره قرمز مشخص کردم)

پیوست ها

• 3.jpg
    3.jpg
    36.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1

moslancer2

Member
خوب تا اینجای کار شما تصویر زمینه با اندازه گفته شده دارید...
میریم سراغ تصاویر کوچک...:paint:

moslancer2

Member
قدم چهارم:
اینبار برای عکس های کوچک به شیوه دیگه میگم...
خوب تصویر مورد نظر رو در فتوشاپ باز کنید... بعد به منوی Image و image size برید تنظیمات رو انجام بدین بعد Ok کنید...

پیوست ها

• 4.jpg
    4.jpg
    65 کیلوبایت · بازدیدها: 3

moslancer2

Member
قدم پنجم:
بعد از انجام قدم چهارم برای آوردن تصویر آماده شده به صفحه مورد نظر این کار هارو انجام میدیم:
1) کلیدهای ctrl+a و یا از منوی select گزینه select all رو انتخاب میکنیم تا تصویر کامل انتخاب شود...(ناحیه قرمز کشیدم تا بعد از انتخاب شدن درک بشه)(تصویر 5)
2) بعد از انتخاب تصویر آن را کپی میکنیم از کلیدهای ctrl+c استفاده میکنیم و یا از منوی edit گزینه copy رو میزنیم...(تصویر 6)

پیوست ها

• 6.jpg
    6.jpg
    53.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 5.jpg
    5.jpg
    42 کیلوبایت · بازدیدها: 1

moslancer2

Member
قدم آخر:
بعد از کپی شدن تصویر به صفحه مورد نظر رفته و آنرا paste میکنیم ctrl+v و یا منوی edit و گزینه paste (تصویر 7)
بعد این کار رو برای تصاویر دیگه انجام میدیم و به همین طریق وارد کار مکنیم و غیره...(تصویر 8)
البته با این ابعادی که گفته فقط 6 تا در عرض جاشد... میشه با تغییر اندازه در همین صفحه لایه هارو درست کرد...
البته خیلی راه برای انجام این مراحل هست اما ساده ترین راهی الان میشد بگم همین بود...

پیوست ها

• 7.jpg
    7.jpg
    61.7 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 8.jpg
    8.jpg
    39.5 کیلوبایت · بازدیدها: 2

-Mitra

Member
ممنون moslancer2 جان یه مشکل دیگه دارم وثتی رو یه عکس مینویسم وقتی میخواهم سیو کنم چون لایه دار شده نمیشه با فرمت jpg سیو کنم همش یه کادر میاد میگه با پسوند psd بیاد سیو کنی

-Mitra

Member
بیبین باید 3 میل از بالا ول کنم و 1.5 سانت از پایین صحبت کردم اشکال نداره سایز رو 50 *30 میدم

moslancer2

Member
سلام دوست عزیز شرمنده اگر دیر دارم پیام میدم حقیقت من شاغلم برای همین دیشب نشد ادامه بدم... الان مبحث رو دیدم...:rose:
خوب درباره ذخیره کردن شما این کارهارو انجام بده البته برای چاپی که CMYK هست بهترین پسوند TIFF هست که من این رو میگم اول:
1) گزینه save as رو از منوی file انتخاب کن طبق عکس...(تصویر 1-2)
2) حالا در این پنجره از لیست قسمت پسوندها TIFF (بعد jpg هم میگم) رو انتخاب کنید...(تصویر 2-2)
3) تنظیمات رو طبق عکس انجام بدین (تصویر 3-2)

این تنظیمات برای ذخیره با نام و پسوند دلخواه یک روش داره ولی شما میتونید از لیست پسوندها هر نوع که مایل بودین رو انتخاب کنید:
معمولا بیشتر این پسوندها رایج هست:
TIFF (بعلت دارا بودن نگهداری اطلاعات فایل بصورت قوی و کد رنگ CMYK برای امور چاپی بیشتر افست و outdoor و indoor)
JPEG (برای معمولا امور چاپ دیجیتال و کارهای ساده بیشتر هم کد رنگ RGB مد نظره)
BMP
PNG
این دومورد زیاد در چاپ کاربرد نداره

تنها کاری که برای ذخیره JPEG باید انجام بدی شما اگر میخوای با این پسوند کار کنی اینه که بعد از انتخاب از لیست (تصویر 2-2) بجای tiff پسوند jpeg (ویا هر پسوند دلخواه...) رو انتخاب کنی... اینبار که پنجره تنظیمات اومد طبق عکس (4-2) برای jpeg عمل کنید...
--------------
برای اضافه کردن چند میل یا چند سانت به کار هم از گزینه canvas در منوی image استفاده کنید...

پیوست ها

• 2-1.jpg
    2-1.jpg
    61 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 2-2.jpg
    2-2.jpg
    37.3 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 2-3.jpg
    2-3.jpg
    30.2 کیلوبایت · بازدیدها: 1
  • 2-4.jpg
    2-4.jpg