رنگ مشكي در فتوشاپ

HAMDIKHAN

New Member
سلام دوستان عزيزم

اگر من يك فايل تك لايه داشته باشم و اين فايل داراي چند رنگ باشد كه يكي از اين رنگها مشكي باشه اما اگر بخواهم اين رنگ مشكلي توي چاپ كاملاً‌ مشكي باشد چطور مي‌توان مي‌توان اين كار را انجام دهم؟ :shock:

hamid

Well-Known Member
تو چاپ رنگ مشکی اصولا مشکلی نداره خوب چاپ میشه
ولی میتونی تستش کنی مدش رو روی CMYK بزار ابزار آیدروپر رو بردار یه نمونه رنگ ازش انتخاب کن بعد تو پالت color نگاه کن اگه یه علامت تعجب اومد کار رنگ یعنی این رنگ مشکل داره که باید مشکلش حل شه و لی زیاد مشکلی نداره اینا ایرادا بنی اسرائیلی هست
وقتی که علامت تعجب رو دیدی به مسیر view بعد Gamut Warning رو انتخاب کن تا رنگایی که تشخیص چاپشون مشکل داره با رنگ خاکستری مشخص شه بعد به مسیر Edit >> Preferences >>Transparency&Gamut بعد رو اون نمونه رنگ پایین کلیک کن و رنگی که میخوای انتخاب کن بعد اون قسمتی که با رنگ خاکستری مشخص شده با اون رنگ پر میشه بعد دوباره Gamut Warning رو انتخاب کن تا پیش نمایش رنگ لغو شه بعد خود فتوشاپ بصورت اتوماتیک این رنگارو به صورت photoshop.eps ذخیره میکنه این فرمت تصویر RGB رو به CMYK تبدیل میکنه و رنگا RGB رو بر حسب نیاز به CMYK بعد دیگه تموم میشه و کار شما برای چاپ بصورت رنگا اصلی آماده میشه
بعد اگه آیدروپر رو برداری یه نمون رنگ بگیری دیگه اون عامت تعجبه نیست که نشون میده دیگه رنگا مشکلی ندارن

HAMDIKHAN

New Member
عزيزم از راهنمايت متشكرم. اما مثل اينكه شما درست متوجه نشديد. رنگ من علامت سوال نداره اما موقعه چاپ مشكي من كاملاً مشكي نيست بلكه يه مقدار بوره. ميخوام كاملاً مشكي خالص باشه.

HAMDIKHAN

New Member
در هر صورت اگر كسي به من بگه چطور اين مشكل را رفع كنم ممنون مي‌شم

جدیدترین ارسال ها

بالا