رندر تک فرم توسط چند کامپیوتر!

hosienmax100

3D Artist
دم شما گرم کجا شرایط ایران اجازه بررسی رو نمیده
تو این موارد ایران بهشته کره زمینه
عین زبل خان دستمونو که دراز کنیم مایای 8 ملیونی میاد دستمون
اون یکی دستمونو دراز کنیم دی وی دی های آموزشی صد هزار تومنی رو می گیریم دو هزار تومان
خوب با این همه نعمت چطور نمیشه انتخاب کرد
واقعا عجیبه اینو باید اونوریها بگن نه ما

از این نظر بله

توی خارج از کشور که وقتی میری میگی من cg کار هستم و این تخصص رو دارم یه کار توی همون تخصص بهت میدن

با حقوق و مزایای واقعی نه مثله اینجا طرف میاد میگه به مکس مسلطی ؟خوبه ماهی 200000هزار تا خوبه بدون بیمه سیستم

از خودت :wink:

حالا در حین کار روزبه روز از حرفه ای اصلیت دور میشی تا حدی زیر صفر میری ........................

اما اونور با تکنیک های روز دنیا آشنات میکنن برات اهمیت قائل میشن ..................

از این مسائل زیاده شاید چون وضعیت شما خوبه حرف ما رو نتونی درک کنی بگذریم

من خودم یه مدت طولانی هست که در حال فکرکردنم که چرا عمرم رو بی خود واسه هیچی تو این حرفه بگذرونم

همون مسافر کشی به قول شرلوک برام مفید تره :razz:

Sherlock_Holmes

Active Member
توی کار گرفتن 80% از انرژی طراح صرف بازاریابی و سر و کله زدن با کارفرما میشه و این نتیجه ی خوبی نداره.
همین دیگه... 80% انرژی و چقدر از وقت و عمر و ... چیکارش میشه کرد؟

آره... شرایط ماها شرایط پیچیده تریه نسبت به اونطرف...
قبلا هم بحثش شد... مثلا بحث مزایا و معایب نبود قانون کپی رایت و ...
البته چنان هم هدر دادن عمر نیست حسین... بحث علاقمندی هم هست... من از این کار به عنوان حرفه اصلی تقریبا جدا شدم و فعلا از روی علاقمندی بیشتر کار میکنم... و همون 80% که محمد گفت رو حس کردم آزاد شد... هرچند اینجوری روند یادگیری به خاطر نبودن در پروژه های مختلف کند میشه اما دیگه مجبور نیستی با موجوداتی که هیچ تخصصی ندارن سر حرفه ت جنگ کنی... این فقط نظر شخصیه منه و البته خیلیها هستند که ترجیح میدن در همین شرایط ادامه بدن یا مثلا مبارزه کنند...! اما من لزومی برای مبارزه نمیبینم ترجیح دادم از چند استعداد باقیماندم یا حتی کار یدی در آمد کسب کنم که در حال حاظر هم موفق تر بودم هم کمتر با موجوداتی که همگی باهاشون روبرو شدیم رویرو شدم... هرکی یه سری چیزا براش اولویته... من درآمد به هر قیمتی برام اولویت نبود...
در ثانی اینکارو نکنی چیکار کنی؟! اینجا یه جور دیگه عمرت هدر میره... :neutral:
.
از موضوع دور شدیم... ببخشید...
محمد جان من از توضیحات روان و بدون تعصب و کاملا آزادت بینهایت استفاده کردم... بدون که من همیشه دوستت دارم
30upn9j.gif

hosienmax100

3D Artist
شرلوک جان حرف هات کاملا درست اگه علاقه مندی نبود تا حالا صد دفعه رفته بودم سراغ taxi بازی .....در هر صورت عمر ما هدر میره چه اینجا چه اونجا ........

اون موجودات خطرناک که همه با هاشون سروکار داریم بعضی وقتا گاز هم میگیرن ............

موفق باشی

roohollah

Banned
شرلوک جان, دیگه به این نتیجه رسیدم که با شما در این مورد بحث نکنم!
یک کلمه میگم تا تهش رو بخون! ببینم, میدونی چرا سینمایی ها طرف انیمیشن نمیان؟
میگن انیماتور ها دروغگواند! (اسم نخواه, نمیگم که چون حتما میشناسین, و راضی هم نیستند...)
میدونی چرا این رو میگن, چون دیدن انیماتور ها همیشه نظر میدن! چون نظر میدن و کار نمیکنن!(خودمم انیماتور هستم ها)
تو فضای حرفه ای فقط احمق ها هستند که بیشتر از حد نظر میدن!اشتباه نکنید: البته منظورم اینجا نیست ها, این جا ماله نظر دادن و تبادل عقایده و برای همین هم دوستش دارم, ولی نباید اشتباه کرد و فکر کرد که ما در محیط کار هم میتونین نظر بدیم! چون باعث میشه کار به سرانجام نرسه(یا این که فرد خاطی اخراج بشه)!ببینید آقا ارشاد درباره هور چطور حرف میزنه:)
حفظ گروه مهمترین چیزه...:)
============================2
یا مثلا میدونی چرا یکهو, و در حالی که شرکت ما حتی ثبت هم نشده بود, چرا این همه پیشنهاد جورواجور ریخته سرمون؟:neutral:
چون دیدن ما داریم با قوانین اسلامی و در فضایی حرفه ای کار میکنیم!( از خودم تعریف نمیکنم ها، فضا رو کس دیگه ای به وجود اورده, اساسا کار من نیست)؛ البته خوش سابقه بودن بازار یاب شرکت ما هم بود, بازاریاب هم بازاریاب بود, نه انیماتور!:wink:
============================================متن:
مکس تو همه ی اینها میتونه پاسخگوی شما باشه اما بسیار زمان بر هستش.
کاملا موافقام! مشکل اصلی زمانبر بودنه و باگها و هماهنگ نبودن پلاگینها؛ در کار گروهی، مشکل اولی حل میشه، ولی دومی پدر درمیاره:-?

mamali132002

Active Member
شرلوک جان, دیگه به این نتیجه رسیدم که با شما در این مورد بحث نکنم!
یک کلمه میگم تا تهش رو بخون! ببینم, میدونی چرا سینمایی ها طرف انیمیشن نمیان؟
میگن انیماتور ها دروغگواند! (اسم نخواه, نمیگم که چون حتما میشناسین, و راضی هم نیستند...)
میدونی چرا این رو میگن, چون دیدن انیماتور ها همیشه نظر میدن! چون نظر میدن و کار نمیکنن!(خودمم انیماتور هستم ها)
تو فضای حرفه ای فقط احمق ها هستند که بیشتر از حد نظر میدن!اشتباه نکنید: البته منظورم اینجا نیست ها, این جا ماله نظر دادن و تبادل عقایده و برای همین هم دوستش دارم, ولی نباید اشتباه کرد و فکر کرد که ما در محیط کار هم میتونین نظر بدیم! چون باعث میشه کار به سرانجام نرسه(یا این که فرد خاطی اخراج بشه)!ببینید آقا ارشاد درباره هور چطور حرف میزنه:)
حفظ گروه مهمترین چیزه...:)
============================2
یا مثلا میدونی چرا یکهو, و در حالی که شرکت ما حتی ثبت هم نشده بود, چرا این همه پیشنهاد جورواجور ریخته سرمون؟:neutral:
چون دیدن ما داریم با قوانین اسلامی و در فضایی حرفه ای کار میکنیم!( از خودم تعریف نمیکنم ها، فضا رو کس دیگه ای به وجود اورده, اساسا کار من نیست)؛ البته خوش سابقه بودن بازار یاب شرکت ما هم بود, بازاریاب هم بازاریاب بود, نه انیماتور!:wink:
============================================متن:

کاملا موافقام! مشکل اصلی زمانبر بودنه و باگها و هماهنگ نبودن پلاگینها؛ در کار گروهی، مشکل اولی حل میشه، ولی دومی پدر درمیاره:-?

روح الله جان من چند تا سوال برام پیش اومد:
1- قوانین اسلامی چیه که باید رعایت کرد ؟! منظور قوانین جمهوری اسلامی ایران هستش ؟! این قوانین شامل تابلو آقایون و ... هستش ؟
یا اینکه افراد باید یه سری باید و نباید های الکی رو رعایت کنن (جدای از حرفه ای که دارن)؟
این قوانین چی هستن که بقیه رعایت نکردن که شما دارید رعایت میکنید ؟ (خواهشن بیشتر توضیح بدید.)
2- فضای حرفه ای که دارید آیا کار حرفه ای هم ازش بیرون میاد ؟(خواهشن نمونه کارهای انمیشنتون رو بزارید)

در مورد اولین چیزی هم که گفتید من نفهمیدم که دروغگو کی هستش ؟ انیماتور ؟ کارفرما ؟ واسطه ها ؟(اینم لطفا بیشتر توضیح بدید.
من با جاهایی میخواستم کار کنم و همه چی آماده کار بود که چیزهایی ازشون دیدم که واقعا برای اسلام نگران شدم:(دوستان اگر اجازه بدید اسم نمیبرم که بعدا دردسر درست نشه)
یک پروژه multimedia سفارش داده شده بود. قیمت 20 میلیون... 10 میلیون برای فیلم بردار(نوش جونش چون کارش 20 بود)... 10 میلون باقی مونده بود. 9 میلیون و 200 هزار تومان این وسط فقط برای اسم ها نوشته شده بود که وقتی توضیح خواستم یه مشت چرت و پرت تحویل گرفتم.
کسی که کار رو میخواد بسازه باید 800 هزار تومان بگیره !!!! کمتر از همه ی اون اسمایی که نوشته شده بود.
من مشکلی ندارم که بازاریاب چقدر بر میداره و ... چون تعرفه خودش رو داره 13 تا 25 درصد. ولی مگه چند تا بازاریاب هستش ؟

جالب اینه که بدونید همه ی این پول ها از جایی خورده میشد که خودش رو حافظ بیت المال ملت میدونه...

این یک مثال خیل کوچیک بودش که باعث شد با شرکت های دولتی اصلا کار نکنم... و یا شرایط خیلی خاصی رو براشون بزارم... که بعد از اون ماجراها فقط شرکت طراحی و ساختمانی نفت با من قرارداد بست و بقیه ...
من همیشه تو قیمت دادن منصفانه کار میکنم... اصلا دروغ نمیگم... چون به پول حلال اعتقاد دارم.

اینو هم بگم که همه جای دنیا آشنا بازی و از این کارا هستش ... اما ما همه چی رو داریم به اسم اسلام تموم میکنیم.
خواهش میکنم از شما دوست عزیز که از این به بعد اسلام رو وارد کار نکنید... همه ادیان الهی احترام دارن و بزرگ هستن ... من فکر میکنم با این کارها به اونا توهین میکنیم و دین ها رو کوچیک می شماریم... خواهشن مورد فصای اسلامی رو از این به بعد مطرح نکنید... چون اصلا نمیشه گفت چه فصایی اسلامی هست یا نیست.
از همه ی بچه ها معذرت میخوام که این بحث به اینجا کشید.

roohollah

Banned
این قوانین چی هستن که بقیه رعایت نکردن که شما دارید رعایت میکنید ؟ (خواهشن بیشتر توضیح بدید.)
ها
ببخشید سوء تفاهم نشه! من اصلا همچین منظوری نداشتم! منضورم چیز دیگست:
چون ما توی ایرانیم و مسلمونیم و کلا خیلی با همدیگه مهربانانه و برادرانه و کلا سمیمیتر از خارجی جماعت رفتار میکنیم، بعضی فکر میکنن که همین رفاقت و بخشش و سمیمیت رو میشه توی محل کار هم داشت! نمیشه! اصلا و بنیانا و شرعا غلطه که در وظایف خود و یا زیر دستان مهربانانه رفتار کرد! اگر مسئله ای به حقوق مردم یا افراد دیگه گروه یا خود گروه مربوط بشه، باید جدی بود! حقوق مردم و بیت المال شوخی سرش نمیشه! گروه هم شوخی سرش نمیشه!ما وظیفه کار کردن داریم(مکلفیم به کار)و اصلا دست ما نیست که بزنیم یکهو همه چیز رو بریزیم به هم!
کاری که در محل کار انجام شد این بود که در حالی که شئن افراد رو کاملا حفظ شد, ولی اجازه صدمه زدن به گروه به و شل گرفتن وظایف به کسی داده نشد.
با مثال راحتتره:
مثلا اگر بخشی از کار به فردی واگزار میشه، باید انجامش بده! حتی اگر نزدیکانش هم فوت کنن(همه جای دنیای این شکلیه), ولی ما دست فرد رو بازتر کردیم و گفتیم که شما به دلیل X و Y میتونید کارتون رو N % با کیفیت کمتر و I روز دیرتر انجام بدید، و انقدر هم کسری میخورید....
در همین حال اگر کسی مشکل مالی چیدا میکرد، بچه ها یک تیکه از کار رو به اون واگزار میکردن و خیلی طبیعی(استلاح مشهدیه: طبیعی کردن) دوبله حساب میکردیم...
یا خیلی موارد دیگه, طوری عمل میشد که نه کار و نه گروه و نه فرد مشکل دار, تو درد سر نیفته...
درحال که تو مثلا سینما: یکی اگر وسط فیلمبرداری مادرش فوت کنه، باید کارش رو تموم کنه! والا .... و .... و..........!
و تو مثلا ارگان X : اگر یکی مادرش فوت کنه, اون بخش تا یک سال تعطیل میشه!!!
تو محل کار ما: اگر خداییییییی نکرده، کسی چنین مشکلی پیدا کنه، همه با هم تمام کارهاش رو راه میندازیم و کلی هم کمکش میکنیم و اون هم کارش رو تموم میکنه! چطوریش رو هم به شیوه مدریت آقای مدیرعامل(تهرونیه!) مربوطه...
فضای حرفه ای که دارید آیا کار حرفه ای هم ازش بیرون میاد ؟(خواهشن نمونه کارهای انمیشنتون رو بزارید)
اجازه بگیرم و کدکش کنم چشم, البته باید قول بدید فکتون رو قبلش ببندید که نیفته گم و گور شه!:D(شوخی کردم ها)
کار ما که انیمیشنش کم بود، بیشتر Engine بود که اونم به اطلاعات وابستست، ولی سعی میکنم یک عکسی چیزی ازش بزارم, اگر هم اجازه بدن، میگم اصلا بیس خودش رو بزارن رو سایت(سه بعدی و برای شهید برونسی)
راستی خوب شد گفتید, یکی از پروژه هامون رو که انشاءالله از سال دیگه ساخت سه بعدیش شروع میشه رو میخوام هماهنگ کنم، طی مراحل ساخت, روی سایت بزارم, باحال میشه:D
در مورد اولین چیزی هم که گفتید من نفهمیدم که دروغگو کی هستش ؟
با چند تا کارگردان و تهیه کننده که صحبت میکردم چیزهای مشابهی رو گفتن، حتی به طور غیر مستقیم این جمله که نوشتم رو گفتن: با انیماتورها کار نمیشه کرد چون دروغگو هستند!
البته ایشون که لطف دارن! ولی خوب دیدم از جهاتی هم راست میگن، انیماتورها خیلیهاشون هنوز کار به صورت حرفه ای رو نفهمیدن! هممون هم جور این مسائل رو کشیدیم! همون که یکی از دوستان گفت:آخر کار هم 70 درصد کار رو یک نفر باید انجام بده...(فکر کنم آقا احسان بود، اگر اشتباه نکنم،اگر اشتباه نکنم!!!)
من مشکلی ندارم که بازاریاب چقدر بر میداره و ... چون تعرفه خودش رو داره 13 تا 25 درصد. ولی مگه چند تا بازاریاب هستش ؟
اینم شمال همون اسلامی کار کردنی که گفتم میشه!
جالب اینه که بدونید همه ی این پول ها از جایی خورده میشد که خودش رو حافظ بیت المال ملت میدونه...
محتاتتر صحبت کنیم بهتره!(تا در آخرت پدرمون در نیاد!)
اما ما همه چی رو داریم به اسم اسلام تموم میکنیم.
تند نروییییییییییید
از این به بعد اسلام رو وارد کار نکنید.
ببخشید؟ پس رو شعله زرد بنویسم؟؟؟:lol: یا مثلا تو محرم ساعت طلام رو دستم نکنم!!!:lol:
چون اصلا نمیشه گفت چه فصایی اسلامی هست یا نیست.
OK ولی نصبی گرایی مشکل داره ها!
من هم که نگفتم ماها هممون وحی منضلیم که!(من بودم و تنی چند از فرشتگان که ...:lol:) ما هم اشکالات داریم فراوان! ولی حداقل سعی در حل کردنش میکنیم:wink:
چاکرییییییییییییییییییییم:D
از همه ی بچه ها معذرت میخوام که این بحث به اینجا کشید.

iranimation

Member
آقا روح اله اطلاعات رو که گفتی من پایه ام
می دونی چرا
آخه هر شرکتی که تازه کاره یا شخصی که نمونه کار خاصی نداره و ادعای حرفه ای بودن رو می کنه بهش می گی نمونه کارهاتون کو
می گن واسه وزارت اطلاعات کار کردیم امنیته فوق سریه محرمانس گفتن دست بچه ها ندیم امنیت ملی به خطر می افته
من خودم چند بار این موضوع برام پیش اومده
حتی تو یه شرکت سه ماه کار می کردم تازه بعد از سه ماه فهمیدم که ای دل غافل وزارت اطلاعات که سهله واسه رضای خدا پنج دقیقه هم کار نزدن
وزارت اطلاعات تنها ارگانیه که حامیه انیماتوراست:D
حالا حکایت شماست البته من مطمئنم که شما از اون دسته اشخاص نیستی
ولی وقتی اون مطلب شمارو خوندم یاد این قضیه افتادم

einollahia

Well-Known Member
اینکه دروغگو هستند بیشتر شرکت ها هستند و اینو خیلی خیلی خیلی خیلی تعیید می کنم.

مثلا شرکته دوربین زغالی داره بعد میگه با 2k کار کردیم.( اینو که خودم شاهد بودم )

این دروغگویی ها از سوی شرکت ها زیاده.

البته کارگردانها هم جای خودشونو دارن.فکر نکنم یدونه کارگردان درست حسابی داشته باشیم.تو هر فیلم n تا مشکل وجود دکه نگو و نپرس.

من که می گم خود کارگردانها هم از آنجا که کاراشون به آب بنده مسائل vfx رو هم به آب می بنده که مجبور نشه ثانیه ای 200،300 تومن خرج کنه.

mamali132002

Active Member
روح الله جان این چیزایی که میگی اصول اولیه ی هر شرکتی هست که باید داشته باشه... اگه نداشته باشه اصلا چرا شرکت زده شده ؟
تو 80% شرکت ها این چیزایی که شما میگی رعایت میشه. این چیزها توی انیمیشن به نظرم ملاک حرفه ای بودن نیست.
از نظرم خودم حرفه ای بودن 3 تا چیز هستش:
1 - امکانات سخت افزاری مخصوص کارهایی که شرکت انجام میده. که شامل سرعت رندر و افزایش کارایی نرم افزارها میشه.(این یک حالت)
یا مثلا اگر VFX کار میکنه مثلا دوربین HD داشته باشه . این کمترین چیز و مهمترین مسئله برای شروع این کاره. باور کنید یه کاری گرفتم که فیلم کیفیت pal 720 *576 داشت که موقع camera tracking خیلی عذاب کشیدم. مخصوصا صحنه هایی که باز بود و detail صحنه کم و یا با فاصله ی زیاد از دوربین بود.(حتی علامت های مخصوص tracking هم نذاشته بودن..."حتی یه دونه !!! )
2-بتونن از امکانات سخت افزاری شون به نحو احسنت استفاده کنن... مثلا شرکت حور یا صبا از امکاناتش افتزاح استفاده میکنه. پس دوزار نمیارزه... توهین نمیکنم ولی فقط بلدند اسباب بازی رو دستگاهاشون بریزن و تقلید حرفه ای بودن رو بکنن. کارهاشون 20% هم به پوستر هایی که وصل میکنن از نظر کیفیت نمیرسه.(اگه میتونن کارای خودشون رو بچسپونن تو دیوارشون)
3- توانایی گرفتن کار .. این یه دونه اگر نباشه دوتای بالا بعد از مدتی مصادره میشه و اعلام ورشکستگی باید کرد.

روح الله جان فرهنگ و مرام ایرانیاست که باعث میشه تو موقع مشکلات همه به هم کمک کنن... این رو فقط گروه شما نداره این مسئله توی ایران زیاد اتفاق میفته و به نظرم تنها امیدی که هنوزم خیلی ها رو نا امید نکرده همین مورد هستش. وگرنه با این شرایط تا حالا باید از افغانستان هم بدبخت تر میشدیم.(هرچند که متاسفانه همین دو چیز هم روز به روز کمرنگ تر میشه تو کشورمون)

در مورد محتات تر صحبت کردن من اصلا نمیترسم. چون خیلی از عزیزان جونشون رو تو این راه گذاشتن و به هر نحوی الان در بین ما نیستن ..پس ما هم مسئولیم.(همون طوری که امام حسین گفت زیر بار ظلم نریم.)
چون چند بار جانب داری رو از طرفتون دیدم اینو میگم.... نمیدونم توی شهرتون چقدر آدم هایی رو دیدید که از شدت فقر حتی پول نون خریدن برا زن و بچشون رو ندارن و شرمنده به خونشون میرن ؟
در حالی که مرتبا برای پاچه خواری دولت مردان جمهوری اسلامی به کشورهای دیگه (از جمله عراق که بیچارمون کرد) کمک های بلاعوض میکنن.
اینجا جای صحبت سیاسی نیست و من از احسان و بقیه دوستان که میدونم ناراحت شدن معذرت میخوام ... ولی اگه کسی جانب داری بکنه عمرا کوتاه نمیام.اگر هم دوست دارید میتونید user منو حذف کنید. (از هیچ کس هم ناراحت نمیشم)

آخرین ویرایش:

mamali132002

Active Member
فقط 1 سوال دیگه:
این چیزهایی که گفتید رو کارفرما چند سال روی گروهتون تحقیق کرد تا فهمید ؟
ببخشید سوء تفاهم نشه! من اصلا همچین منظوری نداشتم! منضورم چیز دیگست:
چون ما توی ایرانیم و مسلمونیم و کلا خیلی با همدیگه مهربانانه و برادرانه و کلا سمیمیتر از خارجی جماعت رفتار میکنیم، بعضی فکر میکنن که همین رفاقت و بخشش و سمیمیت رو میشه توی محل کار هم داشت! نمیشه! اصلا و بنیانا و شرعا غلطه که در وظایف خود و یا زیر دستان مهربانانه رفتار کرد! اگر مسئله ای به حقوق مردم یا افراد دیگه گروه یا خود گروه مربوط بشه، باید جدی بود! حقوق مردم و بیت المال شوخی سرش نمیشه! گروه هم شوخی سرش نمیشه!ما وظیفه کار کردن داریم(مکلفیم به کار)و اصلا دست ما نیست که بزنیم یکهو همه چیز رو بریزیم به هم!
کاری که در محل کار انجام شد این بود که در حالی که شئن افراد رو کاملا حفظ شد, ولی اجازه صدمه زدن به گروه به و شل گرفتن وظایف به کسی داده نشد.
با مثال راحتتره:
مثلا اگر بخشی از کار به فردی واگزار میشه، باید انجامش بده! حتی اگر نزدیکانش هم فوت کنن(همه جای دنیای این شکلیه), ولی ما دست فرد رو بازتر کردیم و گفتیم که شما به دلیل X و Y میتونید کارتون رو N % با کیفیت کمتر و I روز دیرتر انجام بدید، و انقدر هم کسری میخورید....
در همین حال اگر کسی مشکل مالی چیدا میکرد، بچه ها یک تیکه از کار رو به اون واگزار میکردن و خیلی طبیعی(استلاح مشهدیه: طبیعی کردن) دوبله حساب میکردیم...
یا خیلی موارد دیگه, طوری عمل میشد که نه کار و نه گروه و نه فرد مشکل دار, تو درد سر نیفته...
درحال که تو مثلا سینما: یکی اگر وسط فیلمبرداری مادرش فوت کنه، باید کارش رو تموم کنه! والا .... و .... و..........!
و تو مثلا ارگان X : اگر یکی مادرش فوت کنه, اون بخش تا یک سال تعطیل میشه!!!
تو محل کار ما: اگر خداییییییی نکرده، کسی چنین مشکلی پیدا کنه، همه با هم تمام کارهاش رو راه میندازیم و کلی هم کمکش میکنیم و اون هم کارش رو تموم میکنه! چطوریش رو هم به شیوه مدریت آقای مدیرعامل(تهرونیه!) مربوطه...

چون شما گفتید که دیدن ما تو فضای اسلامی و کاملا حرفه ای هستیم.

آخرین ویرایش:

ehsan_3dmax

Active Member
مدتيه اون جو دوستانه ي سابق در اين بخش به دست فراموشي سپرده شده و جاي اون رو يكسري بحث و جدل هاي بي فايده پر كرده. لطفا اجازه بديد حداقل تو اين دنياي مجازي دقدقه هاي روزانه ي خودمون رو اضافه نكنيم والا مجبورم طبق قوانين با فرد خاطي برخورد كنم.
موفق باشيد.

iranimation

Member
موسی به دین خویش عیسی به دین خویش
بابا ول کنید
آقا محمد یه سوال فنی (این واسه اینه که از بحث قبلی خارج شیم)
من با mental ray satlite مشکل دارم یعنی هر کاری که می کنم به صورت شبکه رندر نمی کنه اینم بگم که همه کارهارو انجام دادم از نصب بگیر تا ساختن فایل rayhost و غیره
می شه یه توضیح مختصر بدید ممنون می شم
راستی من stand alone رو هم نصب کردم بازم نشد

iranimation

Member
آقا محمد چی شد پس
باز که شما قهر کردی برادر
من هوز با منتال مشکل دارم (رندر شبکه)

iranimation

Member
بابا چی گفتم مگه
مشکل من اینه که با smile ها کار نمی کنم وگرنه هیچ قصد و غرضی ندارم
یا اینکه بخوام به کسی توهین کنم
اون پست رو دادم که آقا محمد دوباره افتخار بدن و به جمع دوستاشون برگردند
همین

Sherlock_Holmes

Active Member
منم نگفتم منظوری دارید...:)
یه نگاه به تاریخ عضویتها بکنید... و تعداد پستهای مفید... بعضیها از بدو وجود این سایت اینجا فعالیت کردند... و در سه بعدی سازی هم بسیار چیره دست هستند... خیلیها منظورمه نه فقط محمد... به نظر شخص من جالب نیست یهویی بگیم قهر نکن!!
از شکلکها هم که استفاده نمیکنی دیگه هیچی... :)
شاید کار داشته باشه یکی نتونه زود سر بزنه....
مشکل رو بلندتر بگو شاید کس دیگه ای بتونه کمک کنه...

farzee22

New Member
سلام .اگه در مورد open GLاطلاعات دارید ممنون می شم .بزارید.در مرد RENDER با چند کامپیوتر هم نحوشو اموزش بدید.ممنون

آخرین ویرایش:
سیستم خوبیه و قویه اما تو viewport مکس نشون داده نمیشه و باید simulate بشه و حتی preview هم تو یه پنجره دیگه نشون داده میشه. ولی در اکثر نرم افزارها مثل maya یا XSI یا Cinema4D به صورت مستقیم در خود viewport محاسبه و preview میده..
با سلام خدمت mamali132002 و سایر دوستان.
باید عرض کنم که کاملا با صحبت های مملی (به منم گاهی مملی میگن!) موافقم یعنی تا اون حد که اگه بنا بود بنویسم همین ها را می نوشتم (البته در زمینه مقایسه نرم افزارها و نه کاری) چون هنوز وارد اون مرحله نشدم:-?. میدونم که مهم نیست اما برای اینکه نگید این دیگه کیه میگم که 3 ماه دیگه جشن هفت سالگی من با 3ds max است!! :oops: البته به جز XSI با بقیه نرم افزارها هم کار کردم و خوشحال شدم که دوستانی هستند که اطلاعات کافی و جامعی دارند نه مثه برخی از اونایی که آگهی می سازنن خیال می کنی 1 ماه بیشتر نیست وارد دنیای 3d شدن . چندتا اشکال کوچولوهم بود مثالا اونی که تو نقل قول ذکر کردم که اگه درست فهمیده باشم با یه تیک کچیک حل می شه!
چیزی هم بیشتر کفر:mad: منا در میاره این خریدن پلاگین های مختلف توسط مکسه بدون اینکه بخواد ارتباطشون را دست کنه میندازه تو خودشه!
بای

جدیدترین ارسال ها

بالا