رم برای کار با 3d max پیشنهاد بدین

delfoon

Member
دوستان گلم یه سیستم دارم cor i5 2500k با مادر برد MSI Z77A-G43
فعلا میخوام رم 4G یا 8G بندازم بعدا خواستم ارتقا بدم
رم مناسب از لحاظ : باس ،تعداد ماژول (2 یا 1) ،برند مناسب... پیشنهاد بدین لطفا :rose:

یه جایی شنیدم که در مکس باس بالا زیاد مهم نیست ،هزینه علکیه .... نظر بدین

گرون نباشه

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
من خودم kingstone hyperX 2×8gig 800 استفاده میکنم مشکلی نداشته تا حالا

delfoon

Member
یعنی دو تا ماژول در کنار هم بهتر عمل می کنند تا یه ماژول و همینطور باس بالاتر بهتره؟
البته اون بنده خدایی که میگفت باس بالا تر تاثیر نداره فک کنم منظورش تو رندر بوده و زیاد از مکس چیزی نمیدونه ولی احتمالا باس بالاتر در ویوپرت بهتر عمل کنه

اون وقت یه چیز دیگه اگه بجای دو ماژول چهار ماژول در کنار هم باشن چی باز عملکرد بهتر میشه

Mehran coyote

Well-Known Member
اره اگه هر چهار ماژول رو پر کنید بهترین نتیجه را خواهید گرفت
باس تو prepass رندر تاثیر داره یعنی زمانی که قرار آبجکت های ما روی رم لود بشه و وقتی وارد رندر میشه همه کا رو cpu انجام میده (موتور رندرهای unbase)
---------------------------------------------------------------------------------------------
تایماز جان مشکل که نبایدم پیش بیاد :د باید به سرعت و کیفیت رم هم توجه داشت

اگر با هزینه مشکلی ندارید
4*4 بخرین و اگر میخواین 32 گیگ داشته باشین 8*4 بخرین از همون برندی که تو پست دو معرفی کردم چون از بهترین های رم تو بازار هست

داداش فعلا 2 ماژول 4 گیگ با باس 1600 کفایت میکنه. 2*4GB
باس بالاتر تاثیر زیادی در تایم رندر نداره.من در رندر تک فریم ویری تست کردم و در2 حالت 800 و 1600 مقایسه کردم. تفاوت بسیار ناچیز بود.
در ضمن 2500k اصولا با باس 1333 بالا میاد. در کل پیشنهاد میکنم باس 1600 رو تهیه کنی.

delfoon

Member
داداش فعلا 2 ماژول 4 گیگ با باس 1600 کفایت میکنه. 2*4GB
باس بالاتر تاثیر زیادی در تایم رندر نداره.من در رندر تک فریم ویری تست کردم و در2 حالت 800 و 1600 مقایسه کردم. تفاوت بسیار ناچیز بود.
در ضمن 2500k اصولا با باس 1333 بالا میاد. در کل پیشنهاد میکنم باس 1600 رو تهیه کنی.
آها همین رو میخواستم بدونم ،آیا علاوه بر اینکه مادربرد مقدار باس رم رو باید ساپورت کنه همچنین سی پی یو هم باید ساپورت کنه؟
بعد دوست عزیز وقتی که سی پی یو با باس 1333 بالا میاد چرا 1600 پیشنهاد دادین؟

آخرین ویرایش:
آها همین رو میخواستم بدونم ،آیا علاوه بر اینکه مادربرد مقدار باس رم رو باید ساپورت کنه همچنین سی پی یو هم باید ساپورت کنه؟
بعد دوست عزیز وقتی که سی پی یو با باس 1333 بالا میاد چرا 1600 پیشنهاد دادین؟

بله باید ساپورت کنه و مادربرد شما مشکلی نداره. سی پی یو هم ساپورت میکنه. اما کارایی 2500k در باس های بالاتر از 1333 ، آنچنان پیشرفتی نمیکنه.
باس 1600 رو به این جهت سفارش دادم که هم الان تو بازار تنوع دارن و در آینده برای افزایش آن مشکل کمتری داشته باشید. رم باس 1333 تو بازار کمیاب هست.
شما با خرید 1600 میتونین از داخل بایوس مادربرد، باس پیش فرض رو از 1333 به 1600 تغییر بدین و از حداکثر توان رم تون استفاده کنین.

Mehran coyote

Well-Known Member
من باس زیره 2000 رو پیشنهاد نمیدم حالا اگر ثانیه ای هم تو رندر تاثییر داشته باشه این هم تو نظر داشته باشی که تو کارای روزمره ای که با کامپیوتر هم انجام میدید سرعت بهتری رو خواهید داشت
اگر 1600 تهیه کردین شاید بعدا برای افزایش در آینده نتونید از همون باس برای ارتقا رمتون پیدا کنید

دیگه هر جور مایلی خرید کن
من پیشنهادم رو دادم

تو کارهای روزمره میشه بفرمایی که چقدر تفاوت مشاهده میکنی؟ مدرک ارائه بفرمایید.
قیمت رم های باس 2000 به بالا خیلی بالا هستن. در کل بقول دوستمون انتخاب با شما.
اما بخاطر تنوع بالای رم ها ی 1600 مطمئن باشید، در آینده بیشتر از باقی باس ها در دسترس خواهند بود.
در ضمن با عرضه رم های ddr4 و جایگزینی آنها با رم های باس بالای ddr3 ، صرفه خرید رم های 2000 به بالا کاهش پیدا میکنه و بطبع از چرخه تولید خارج خواهند شد.

Mehran coyote

Well-Known Member
اه متنم پرید
خلاصه میگم
کاری به ddr4 نداریم اینجا چون ایشون هر خریدی بکنه نمیتونه در اینده از ddr4 استفاده کنه به خاطر سخت افزار قدیمیش

باس بالا تو سرعت پر کردن و خالی کردن رم تاثیر داره البته یه ssd که داشته باشی تاثیر رو متوجه خواهی شد.و بیکاری cpu به کمترین حد ممکن خواهید رسید

راستی باس های پایینتر زودتر از چرخه خارج میشن

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا