گرافیک رتبه در جدول mysql

tfh1368

New Member
با سلام
من تو sql جدولی ساختم و با php داده هایی رو از کاربران میگیرم ثبت میکنم و 10 رکورد برتر رو نمایش میدم .

حالا میخواهم در هنگام ثبت رکورد بگه مثلا این رکورد جدید ثبت شده 25 امین رکورد برتر در جدول هست

چطوری میتونم امتیاز رکورد رو بدست بیارم؟(یعنی چطور میتونم بفهمم رکورد جدید ثبت شده چندمین رکورد برتر در جدول هست؟)

ahmad_m1234

Active Member
اگه درست متوجه شده باشم
برای گرفتن فیلد id اضافه شده می تونی از تابع mysql_inserted_id() استفاده کنی که خروجی شماره اضافه شده به فیلد کلید id هست

tfh1368

New Member
نه دوست عزیز ببینین مثلا جدول زیر رو داریم

علی 1000

حسن 1500

ولی 500

اکبر 1200

حالا یه داده جدید مثل زیر بهش اضافه میشه

احسان 1250

این داده ها رو بر اساس امتیاز از بزرگ به کوچیک مرتب میکنیم و نمایش میدیم

حسن 1500

احسان 1250

اکبر 1200

علی 1000

ولی 500

حالا مشکل من اینه که چطوری میتونم رتبه اخرین داده اضافه شده رو نمایش بدم (که در اینجا همون عدد 2 برای احسان هست)

Freezaban

New Member
همیشه دغدغه ی یک برنامه نویس این است که پایگاه داده را چه کنم؟ با توجه به اینکه در کشور ما کمتر پیش می آید که پروژه های سایز کوچک یا سایز متوسط به صورت تیمی انجام شود و اصلا این کار به صرفه نیست، یادگیری موارد مورد نیاز برای راه اندازی یک پروژه از ابتدا تا انتها ضروری است.
پایگاه داده بی شک مهم ترین بخش یک پروژه است. هم از لحاظ حجمی از پروژه را که در بر می گیرد و هم از لحاظ اهمیت امنیتی و ساختاری.
دوره SQL باید کوتاه، مفید و ارزشمند باشد. آنچنان که یک برنامه نویس بتواند بدون نیاز به دیگران، کارهای دیتابیسی خود را از ابتدا تا انتها به بهترین شکل انجام دهد.

شماره تماس : 22946542

www.mehrdadnaderi.com

جدیدترین ارسال ها

بالا