راهنمای خرید dvd writer

alishayei

New Member
می خواستم نظر شما رو درباره دی وی دی رایتر های hp, nec , philips , sony , pioneer, بدونم . با تشکر

Ocarina

Member
خدمت شما عرض شود که رایترهای موجود در بازار ایران اکثراً ساخت چین هستند....
و دیگه اون کیفیت درایوهای سابق رو ندارند....
من اتفاقاً همین امشب یه دی وی دی رایتر خریدم....
SONY 820A رو به قیمت 44 (مشهد) یه سال گارانتی تعویض
خوب من پول زیادی نداشتم و طبعاً سونی درایو خیلی خوبی نیست .. اما به نسبت پولش میرزه
البته من که هنوز ازش کار نکشیدم... امشب باهاش 4 تا دی وی دی رایت کردم و یه سی دی
دی وی دی (16X (4.7 GB رو بدون مشکل زد تو 8 دقیقه... سی دی رو هم پور زد تو 3 دقیقه....(فکر کنم از نظر سرعت خوبه)
نکته مثبتی که داره اینکه خیلی کم صدا است! خصوصاً تو دی وی دی....
یه چیز دیگه اینکه تو خوندن یه سی دی خش دار خیلی خوب بود(تست که کردم از اون Asus تایوانی قدیم بهتر بود)
و اما نکته منفی: کابل IDE همراش نبود! البته این چیز تازه ای نیست
و اما درایوهای دیگه:
NٍEC دی وی دی رایتر های خوبی داره... (من تو شک بین این و سونی بودم)
Plextor که عالیه... البته حدودای 80 هست! فکر کنم به قیمتش نمیرزه(تقریباً 2 برابر سونی که گرفتم)
یه بنده خدا هم که به اندازه موهای سرشDVD رایت کرده بود میگفت TEAC بگیر... فکر کنم اینم جزو خوبا باشه
Pioneer: یکی از دوستام دی وی دی رام پایونر داشت بعد از 6 ماه تعطیل شد!(اگه تایوانی بود بگیر)
phlips : تو بازار ندیدم...
TDK: تعریفشو شنیدم..اما تو بزار نبود
hp: شنیدم که فقط دی وی دی میخونه و رایت میکنه!!!(البته فقط شنیدم) و یه چیز عجیب دیگه یه مدل داره که میتونی با نور لیزر روی dvd و cd لیبل چاپ کنی!!! کلاً این HP خیلی عجیبه!!! تو بازار هم هست 65 تومن قیمت دارم
LG :نگیر... خیلی ازش بد شنیدم
LiteON: فقط اگه خواستی بگیری از نمایدنگی رسمی و اصلش رو بگیر (میگن قبلانا خوب بوده اما الان.....)
ASUS: هم که اگه قرار باشه مثل CD رایتر های جدیدش باشه بیخیال شو!
و کلاً الان تو این بازار از بین بد و بدترها یکی رو انتخاب کنی!
خوب این هم از نتایج چند روز تحقیق من.. امیدوارم موفق باشی

alishayei

New Member
بابت جوابتون دستتون درد نکنه .
من امروز رفتم یه اچ پی گرفتم 56 تومن . حالا باید امتحانش کنم ببینم چه جوریه .
در مورد چاپ هم باید بگم اکثر شرکت ها دی وی دی رایتر هایی با تکنولوزی lite scribe زدند . اما یه فروشنده ای می گفت که ارزش خریدن نداره چون بعد یه مدت حسابی کیفیتش رو از دست می ده .

bamshad

Well-Known Member
من هم هفته پیش Sony گرفتم و ازش خیلی راضی هستم
گرفتمش 46 تومان البته در شهرستان

alishayei

New Member
این دی وی دی رایتر اچ پی مه من خریدم , از همه جهت عالی کار می کنه . فقط تو رایت دی وی دی (از روی هارد)بسیار کند عمل می کنه . مثلا حدود نیم ساعت طول می کشه . به نظر شما این مشکل از کجاست ؟ از نرم افزار ، کابل ide ، خود رایتر یا چیز دیگه ای .

Ocarina

Member
sony برای من که تو 8 دقیقه با 16x از رو هارد زد...
احتمالاً از خود DVD باشه...
با یه DVD دیگه که جنس خوب باشه تست کن...

درضمن به سرعت سیستم و هارد هم میتونه بستگی داشته باشه!مشخصات سیستم و هاردت چیه؟

و یه چیز دیگه که خیلی مهمه... اینکه DMA فعال باشه... DMA یه ویژگی هست که اگه فعال باشه داریو بتای انجام کارهاش از قابلیت تعبیه شده در خودش استفاده نمیکنه و از خود سستم و سی پی یو استفاده میکنه.. و خوب این باعث کاهش سرعت میشه... البته مال من که پیش فرض فعاله... شما برای اینکه ببینی فعاله برو تو NERO تو قسمت Extra و سپس گزینه Get System Info خوب حالا تو قسمت configration نوشته که واسه دی وی دی رایتر شما فعال هست یا نه....
*** موفق باشی

gh452003

New Member
درخواست راهنمائي

با سلام من يك دستگاه دي وي دي رايتر سوني
مدل190 آ دارم كه هر وقت ميخوام باهاش از رو هارد يك سي دي رايت كنم پيام ميده كه سي دي قابل رايت نيست در صورتي كه من يك بسته سي دي خام خريدم و هر كدوم از اونها را كه ميگذارم همين پيام رو ميدهلطفا"در صورت امكان راهنمائي بفرماييد
با تشكر

stalker

Member
ممکنه که شما قصد کرده باشی سی دی رو روی دی ودی یا برعکس رایت کنی .ممکن هم هست که دی وی دی رایترتون کلا تعطیل باشه
یه سوالی هم من داشتم
کسی می دونه این ویژگی Dma رو چطوری میشه فعال کرد ؟

x26xmax

Member
به نظر من اگه اين مارك هارا ژاپنيش رو پيدا كني خيلي عالين
اول Teak
دوم Pioneer
سوم NEC
]چهارم Sony

saeedasg

Member
ویژگی dma رو اول باید ببینید رایتر داره یا نه اگه داره باید بری تو controlpanell - system properte is در پنجره hardware قسمت device maneger روی گذینه IDE/ATAPI Controllers کلیک کنی تا باز بشه اونجا چنتا قسمت می بینی که بعضی از قسمت ها مال چیپ مادر برد هستش به اون ها کاری نداریم روی گذینه هایی که با Primary یا Secondry شروع میشه کلیک میکنی در صفحه باز شده در قسمت Advanced setting در قسمت Transfer mode با استفاده از منوی کشویی می تونی حالت dma را فعال کنی . اگه بازهم سوالی بود من در خدمتم .

دوستان عزیز توجه داشته باشند که در حال حاضر دیگه جنس چینی و ژاپنی و.... نداریم!!!!!
هر شرکت با توجه به تکنولوژی و سیاست های کلی شرکت از خدمات یک کشور خاص استفاده می کنه و چون در حال حاضر خدمات نیروی انسانی چین به صرفه ترین انتخاب هست معمولا شرکتهایی که خط تولید مستقیم یک محصول را ندارند اما در زمینه قطعات الکترونیک فعالند خط تولید مونتاژ خودشون رو به کشورهایی مثل چین منتقل می کنند!!!!!!
بنابراین صحبت از اینکه این جنس چینیه و به درد نمی خوره و این جنس ژاپنیه و عالیه کمی ..... به نظر میاد
معمولا محصولی موفق تر هست که طراحی مناسب تر و قطعات مرغوب تری در محصول خودش به کار ببره و البته تکنولوژی های انحصاری هر شرکت هم باعث بالا رفتن قدرت مانور محصول می شه
در حال حاضر بین شرکت هایی که درایوهای نوری را تولید می کنند فعلا Liteon کم مشکل تر ظاهر شده و برای کاربران خانگی مناسب تره هر چند کلی شرکت دیگه هست که تکنولوژی بالاتری از Liteonداره ولی اون شرکت ها معمولا مشکلات خاص دیگه ای دارند
مثلا سامسونگ که در زمینه ابتکارات در تمام محصولاتش معروفه و معمولا سعی می کنه بهترین تکنولوژی ها رو ارائه بده در طراحی بیشتر درایوهای نوری مشکل داره به عنوان مثال بیشتر سی دی رامهای سام بعد از مدتی کار کردن در قسمت در سی دی رام دچار مشکل می شن یعنی درست باز نمی شه!!!!!!!!!!
یا مثلا BenQ توی بعضی سی دی رام ها به شدت مشکل داشت به خصوص سری 652A و مثلا مدل 652A-BH6 ضررهای شدیدی به اعتبار BenQ زد.
یا سونی هم توی در مشکل داشت رایترهای ال جی هم گاها توی سرعت بالا دچار مشکل می شدند

البته در این بین Liteon هم همچین بی عیب نبوده مثلا بعضی کمبو های Liteon ندرتا توی سرعت بالا برای رایت سی دی دچار مشکل می شدند (عملیات رایت آغاز نمی شد و سیستم هنگ می کرد که به علت نقص در بعضی ورژن های فریم ور اونا بود)
یا یه بار یه مدل تازه وارد از رایترهای Liteon در گرداننده سی دی دچار مشکل جدی بود که خوشبختانه قبل از توزیع گسترده در بازار متوجه اشکال شدند و اکثر رایترها فراخوان شد

اما در مجموع Liteon فعلا که برای کاربر خانگی بهترین گزینه هست البته جدیدا Axtrom هم کارش جالب بوده

موفق باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا