راهنمای خرید فر پخت کیک

solmazsk

New Member
فر کانوکشن چیست

به زبان ساده ، فر کانوکشن دارای فن و سیستم خروجی است که فر های معمولی فاقد آن است. فن و خروجی کمک می کند تا هوای داغ در تمامی فضای فر بچرخد ، و بعد آن را خارج کند .از مزایای فر کانوکشن این است که باعث پخت سریعتر می شود : از آنجا که هوای گرم بجای اینکه در اطراف کیک بچرخد مستقیماً بر روی آن دمیده می شود ، کیک و شیرینی در فر کانوکشن حدود 25 درصد سریعتر می پزد. از دیگر مزایای این فر این است که کیک به طور یکنواخت پخته می شود: فرهای معمولی بسته به محل قرارگیری عنصر گرمایش می توانند دارای نقاط داغ باشند ، اما فن موجود در فر کانوکشن هوا را به گردش در می آورد تا به یکنواخت شدن تغییرات دما کمک کند.
این نوع فر درعمل برشته کردن کیک بهترعمل میکند: هوا در یک فرشیرینی پزی معمولی می تواند کمی مرطوب شود ، زیرا رطوبت نمی تواند از داخل فرخارج شود.فر Convection فضایی خشک ایجاد می کند. این امر باعث صرفه جویی در انرژی می شود: از آنجا که کیک در فر کانوکشن سریعتر و عموماً در دمای پایین تر می پزد ، مصرف انرژی این محصول کمی کمتر از فر معمولی است.

فر قنادی یکی از مهم ترین تجهیزات برای هر قنادی و شیرینی فروشی محسوب می شود. از فر قنادی برای تهیه انواع کیک ، شیرینی، کلوچه و نان فانتزی استفاده می شود. فر قنادی که به آن فر شیرینی پزی، فر نان، فر قنادی نان فانتزی، فر شیرینی پزی و یا فر کیک پزی نیز گفته می شود بر حسب تعداد سینی دسته بندی می شود

منبع:
خرید، فروش و قیمت انواع فر قنادی صنعتی و خانگی به قیمت درب کارخانه
 

جدیدترین ارسال ها

بالا