راهنمایی در مورد dvd writer فعال سازی

bigilo

New Member
سلام دوستان عزیز​
من یه دی وی دی رایتر
liteon خریدم و مغازه دار خودش برام نصبش کرد و حدودا 2 هفته استفاده کردم تا اینکه ویندوزمو عوض کردم و حالا ویندوز دی وی دی رایتر منو که ساتا هست اصلا نمیشناسه و درایوش هم موچود نیست . از کنترل پنل هم خواستم این کارو بکنم ولی نشد . یعنی کلا کامپیوترم دی وی دی رو نمیشناسه .ایا نیاز به سی دی راه انداز داره یا نرم افزاری میخواد . خودم احتمال میدم سی دی راه انداز داشته و تو مغازه سخت افزار فروشی جا مونده . کی میتوهه بهم کمک کنه ؟؟؟

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
دوست عزيز تا جايي كه من ميدونم هيچ dvd رايتري سي دي درايور نداره مگر براي ويندوز 98...
شما جاي كابل sata را تغيير بديد احتمالا درست بشه...

موفق باشيد

bigilo

New Member
با سلام
دوست عزيز تا جايي كه من ميدونم هيچ dvd رايتري سي دي درايور نداره مگر براي ويندوز 98...
شما جاي كابل sata را تغيير بديد احتمالا درست بشه...
موفق باشيد

دوست عزیز از پاسخ سریعت ممنونم ولی همین کارم قبلا کردم درست نشده.

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
پس چند تا مساله ميگم بررسي كنيد.
1- درايور sata يا همون raid (داخل cd مادربورد) را نصب كنيد..
2- هارد ديسك را از حالت master دربياريد و درايو را master كنيد..
3- بايوس را آپديت كنيد...
موفق باشيد

bigilo

New Member
با سلام
پس چند تا مساله ميگم بررسي كنيد.
1- درايور sata يا همون raid (داخل cd مادربورد) را نصب كنيد..
2- هارد ديسك را از حالت master دربياريد و درايو را master كنيد..
3- بايوس را آپديت كنيد...
موفق باشيد

نحوه تنظیمات بایوس(شناساندن دی وی دی رایتر به pc ) و اپدیت کردن بایوس رو لطفا بزار.

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
دوست عزيز براي اين كار مي تونيد به وبسايت اصلي شركت سازنده مادربورد مراجعه كنيد..
در عين حال مشاهده اين لينك هم بد نيست.

موفق باشيد

bigilo

New Member
با سلام
دوست عزيز براي اين كار مي تونيد به وبسايت اصلي شركت سازنده مادربورد مراجعه كنيد..
در عين حال مشاهده اين لينك هم بد نيست.
موفق باشيد

من قبلا این سایت رو رفتم ولی اموزشش به مادر برد من نمیخورد . در ضمن تصاویرش هم لود نمیشد.
به هر حال ممنون.
ولی خبر خوش اینکه بالاخره من تونستم مشکلمو بعد از 2 هفته حل کنم .
کارت حرف نداشت اقا ناصر عزیز من این مشکلو تو انجمن پی سی ورلد و عصر جوان که کلی ادعاشون میشه و عضو دارن هم بیان کردم ولی مدیر بخش سخت افزار اونها هم نتونسته بود جواب درستی بده . اونا بیشتر میگفتن بایوس رو اپدیت کنم یا کابلا رو چک کنم. دیگه تصمیم داشتم کیسم رو ببرم خدمات کامپیوتری
ولی شما به ترتیب راه حلها رو گفتی منم رفتم شماره 1- درايور sata يا همون raid (داخل cd مادربورد) را نصب كنيد. رو اجرا کردم و عملی شد .
نمیدونم چرا به فکر خودم نرسیده بود. حدس زده بودم که باید برنامش نصب بشه نمیدونستم که تو سی دی مادر برد هستش.
من برم تو انجمن اون سایتا که یکی هم مثل من به مشکل برخورده بود کمکش کنم تا مشکلش حل بشه.

زنده باد مجید انلاین و اعضاش . بازم ازت کمال تشکر رو دارم.

aghanaser

Member
پاسخ

با سلام
خواهش مي كنم دوست عزيز - خوشحالم كه مشكلتون حل شد...:rose:
موفق باشيد

ayann

New Member
سلام.اقا من 2 هفتست dvd rw گرفتم اما com نمیشناستش.جای دیگه تست هم کردم سالمه.ide هم هست.تو رو خدا کمکم کنید.برنامه ی خاصی داره که باید نصبش کنم؟

جدیدترین ارسال ها

بالا