راهنمایی در شبکه کردن چند کامپیوتر

hamid.click

New Member
با عرض سلام و خسته نباشید
امروز قرار بود من یک شبکه ای رو طراحی کنم (اینم بگم که من اولین بارم که شبکه کردن چند کامپیوتر رو به عهده گرفتم ولی دو تا کامپیوتر رو خیلی زیاد شبکه کردم و تا حدودی بلدم خودم هم دانشجوی کامپیوتر رشته نرم افزار هستم) من چند تا مشکل داشتم در شبکه کردن که دیگه چیزی به ذهنم نرسید جز مجید آنلاین
1- 8 تا کامپیوتر داریم و یک هاب 8 سویچه دلینک که سه تا از کامپیوتر ها با همون هاب شبکه است و من میخوام بقیه رو اضافه کنم و یه پرینتر
اولا من وقتی رفتم روی آی پی آی پی ها رو از 198.168.60 الی 100 عجب وجق آی پی داده بودند و بعضی کابل ها هم از استاندارد رنگ با هم تطابق نداشت که من عوضش کرم اینطوری :سفید نارنجی-نارنجی-سفید سبز-آبی-سفید آبی-سبز-سفید قهوهای-قهوه ایئ آیا این درسته ؟
و چهار تا به هم وصل شدند ولی چهار تای دیگه رو دوتا وقت نشد و دوتای دیگه هم اصلا شبکه نشدند
و چرا این دوتا باهم شبکه نشدند من کابل رو با تستر تست کردم و نام کامپیوتر و گروه کاری و آی پی هم تست کردم همه درست بود اما توی گروه هیچ کامپیوتری نشان داده نمیشه
و کابل رو با کامپیوتر دیگه تست کردم اومد اما سرعت خیلی خیلی پایین بود و به همون کامپیوتر قبلی وصل کردم دیدم که کامپیوتر خاموشه ولی چراغ سبز کارت شبکه روشن هست من احتمال میدم که کارت آنبرد سوخته و باید یه کارت دیگه به جاش بزاریم
یه مشکل دیگه که دارم اینه که توی گروه کاره ، در یه کامپیوتری همه رو میشناسه ولی تو دیگری دو تا رو می شناسه این از کجاست
و سوال آخر در 150 متر طول کابل شبکه جواب میده ؟
آگه ممکنه یه بار پیکر بندی رو از اول بگید ممنون می شم ئدیگه راه چاره ام همین سایت بود باز هم ممنونم منتظر جواب

mehdinasiri

پارس لند گروپ
معمولا من هر وقت به این مشکل بر میخورم و همه سیم کشی هام درست هست یک بار Setup a Home or Small office network رو میزنم و یک شبکه جدید تعریف میکنم و مشکل Clinet ام حل میشه.

جدیدترین ارسال ها

بالا