راهنمایی برای سیستم آماتور ضبط موزیک

mbf

Member
من یه پیانو الکترونیک دارم که خروجی می‌دی و یو‌اس‌پی و یه سری چیزای دیگه داره.
می‌خوام صدای پیانو رو داشته باشم و صدای خودم که می‌خونم.
چیزایی که شنیدم اینه که با برنامه‌ی کیو‌بیسیک و یه کارت صدای معمولی و یک میکروفون و کابل می‌دی می‌تونم کارمو راه بندازم.
الان چیزایی که خوندم بهم می‌گه که برنامه ادوبی ادیشن برنامه‌ی خوبیه ولی نمی‌دونم با کیوبیسیک تفاوتش چیه. ادوبی رو دارم و باهاش یه خورده کار کردم ولی بیسیک رو ندارم و نمی‌دونم چیه.
ضمنن برای کارم خیلی نیاز دارم که صدای ساز و خودمو باهم بگیرم. یعنی اگر بشه می‌خوام صداهارو مستقل نگیرم و توی برنامه روی هم بندازمشون بلکه می‌خوام موقعی که ساز می‌زنم همون موقع بخونم ولی به نظرم میاد که ممکنه تداخل بکنه توی ضبط و کیفیتش جالب نشه ولی خیلی این موضوع برام حیاتیه.
حالا یه نفر که اهل فنه با شرایط من اگر بتونه توضیحی بده که به من کمک کنه در خرید و استفاده از لوازم ممنون می‌شم. هزینه‌ای هم که می‌تونم برای این کار بپردازم حدود صدهزارتومنه، حالا کمی بالاپایینش زیاد تفاوت نداره.

توضیح اضافه: این شکل از ضبط، فقط برای گرفتن دمو هست. یعنی فقط می‌خوام نتیجه‌ی کارمو با کیفیتی مطلوب بشنوم و ایراداتم را برطرف کنم و یا نمونه‌ی کار را بتونم به کسی نشون بدم.

آخرین ویرایش:

Ardalan-Xenon

Active Member
سلام

چیزایی که شنیدم اینه که با برنامه‌ی کیو‌بیسیک

دوست من ، کیوبیسیک یک زبان برنامه نویسی هست !

برنامه ای که شما دنبالش هستید ؛ اسمش " کیوبیس " ، " Cubase " هست !

کیوبیس جزء Standalone ها یا نرم افزار های میزبان بحساب میاد ، باهاش کار آهنگسازی میشه !

اگر شما فقط میخواید تمرین کنید و آهنگسازی الکترونیک انجام نمیدید ، همون ادوبی ادویشن کارتونو راه میندازه و کیفیت خوبی هم داره !

بازهم اگر برنامه ادوبی ادویشن رو هم نخواستید ، برنامه " نوئندو " ، " Nuendo " هم واسه ریکورد کردن مناسب هست.

ضمنن برای کارم خیلی نیاز دارم که صدای ساز و خودمو باهم بگیرم.

خیلی عجیبه ! همه میخوان که لاین وکالشون و سازشون جدا از هم باشه !

اینجوری شما تمرکز کافی رو نه برای خوندن دارید و نه برای نواختن ؛ و همونطور که خودتون گفتید کیفیت خوبی هم پیدا میکنه !

کاری که شما باید بکنید :

1- یک ساند کارت اکسترنال تهیّه کنید ، که توی پایین ترین رنج قیمتی حدود 200 تومان داره !

2- اگر میکروفن دارید که هیچ ، اگر ندارید پایین ترین چیزی که میتونم بهتون پیشنهاد بدم ، میکروفن Behringer مدل C1 هست که قیمتی حدود 50-60 داره

3- کابل میدی هم احتیاج دارید که وصل کنید به میدی پورت ساند کارت !

بعد از این مراحل ، شما ساند کارتتون رو به سیستم وصل میکنید و توی نرم افزاری که میخواهید ریکورد کنید ، ساند کارت رو معرفی میکنید !

مثلاً توی ادوبی ادویشن از قسمت " Audio Hardware " میتونید ساند کارتتون رو انتخاب کنید !

حالا شما چون کارت صداتتون تعداد ورودی بالاتری نسبت به کارت صدای فعلی داره میتونید در چند لاین ریکورد کنید .

بطوریکه همزمان در یک لاین صدای پیانو و در لاین بعدی وکال رو ریکورد کنید .

موفق باشید.

mbf

Member
ممنون از حوصله و پاسخ.
دوست من ، کیوبیسیک یک زبان برنامه نویسی هست !
برنامه ای که شما دنبالش هستید ؛ اسمش " کیوبیس " ، " cubase " هست !
آره همین بود.
خیلی عجیبه ! همه میخوان که لاین وکالشون و سازشون جدا از هم باشه !
اینجوری شما تمرکز کافی رو نه برای خوندن دارید و نه برای نواختن ؛ و همونطور که خودتون گفتید کیفیت خوبی هم پیدا میکنه !
چون کارم یه طورایی روی بداهه استواره برای همین باید همزمان باشه.

بطوریکه همزمان در یک لاین صدای پیانو و در لاین بعدی وکال رو ریکورد کنید .
خب صدای پیانو چون از می‌دی گرفته می‌شه مستقله ولی صدای خودم به احتمال زیاد صدای پیانو رو هم همراه خودش خواهد داشت. برای رفع این مشکل چی کار کنم؟

پایین ترین چیزی که میتونم بهتون پیشنهاد بدم ، میکروفن behringer مدل c1 هست که قیمتی حدود 50-60 داره
دوست عزیز اگه پیانو رو روی میدی میگیره دیگه میکروفن رو فقط برای وکال میخواد! C1 میکروفن ضبط ساز های زهیه نه وکال! وکال رو بد میگیره
با همین رنج قیمت چیزای بهتریم میشه گرفت !

• Like
Reactions: mbf

Ardalan-Xenon

Active Member
میکروفن ضبط ساز های زهیه نه وکال! وکال رو بد میگیره
با همین رنج قیمت چیزای بهتریم میشه گرفت !

شرایطی که دوستمون داشتن ، هم از لحاظ هزینه (که گفتن حدود 100 هزار تومان میتونن هزینه کنن) و هم از لحاظ فضای کار که طبعاً غیرآکوستیک هست ، پایین ترین مدل و مناسب ترین میکروفن واسه تمرین ، همین C1 هست !

شما اگه میکروفن Numann ه 4 میلیونی داشته باشی ، ولی فضای کاریت Dead Room نباشه ، بازم کیفیت افتضاح میشه !

در ضمن با هر میکروفنی میشه از سازهای زهی صدا گرفت چه 70 هزار تومانی ، چه 10 میلیونی !

با احترام !

• Like
شما اگه میکروفن numann ه 4 میلیونی داشته باشی ، ولی فضای کاریت dead room نباشه ، بازم کیفیت افتضاح میشه!

نمیدونم شما این اطلاعات غلط رو از کجا اوردید!
دوست عزیز بهتره بگم آکوستیک برای بالا بردن کیفیت نیست! برای عایق کردن صدا از دو طرف ( زمانی که موزیک پخش شده صدای اتاق فرمان توی وکال نره ) و برای گرفتن ریورب کاره
مشکل اول رو با یه هدفون مونیتورینگ کلوز میتونید حل کنید و مشکل دوم رو اگه بخواد پایین بخونه مشکلی پیش نمیا اما اگه بخواد بالا بخونه راه هایی برای اینکار هست ( مثل شلوغ کردن فضا! )

در ضمن با هر میکروفنی میشه از سازهای زهی صدا گرفت چه 70 هزار تومانی ، چه 10 میلیونی !

شدن رو میشه اما میکروفن سازهای زهی صدای وکال رو بد میگیره و میکروفن وکال صدای ساز رو!!

به عنوان مثال الان استودیوی یکی از دوستانمون c1 داره ( و الانم پشیمونه )
و کلی دمو دستگاه و کمپرسور 2 میلیون و نیمی و آکوستیک و... کیفیتش از هوم استودیوی من که آکوستیک نیست و کمپرسور و پری امپ هم ندارم پایین تره!!

• Like

mbf

Member
دوست عزیز اگه پیانو رو روی میدی میگیره دیگه میکروفن رو فقط برای وکال میخواد! C1 میکروفن ضبط ساز های زهیه نه وکال! وکال رو بد میگیره. با همین رنج قیمت چیزای بهتریم میشه گرفت !
میکروفون پیشنهادی شما چیه؟
مشکل اول رو با یه هدفون مونیتورینگ کلوز میتونید حل کنید و مشکل دوم رو اگه بخواد پایین بخونه مشکلی پیش نمیا اما اگه بخواد بالا بخونه راه هایی برای اینکار هست ( مثل شلوغ کردن فضا! )
قیمت این هدفون چنده؟ اگر که نه حتمن بالا می خونم راهکار چیه. چطور فضا رو شلوغ کنم؟

با شرایط بالا من این‌طوری فهمیدم که به تجهیزات زیر نیاز دارم:
کارت صدا (هنوز نمی‌دونم دقیقن چی بگیرم البته گفته شد که ساندکارت اکسترنال که پایین‌ترین رنج حدود 200 تومانه!)
هدفون مونیتورینگ کلوز (حدود قیمت نمی‌دونم)
کابل می‌دی (این‌طور که شنیدم یک جفت نیاز دارم که حدود پنجاه تومن می‌شه گویا)
یک میکروفون (که هنوز گویا به توافق نرسیدیم که چی باشه)
برنامه‌ی ادوبی ادویشن

شکل استفاده:
کارت صدارو به کامپیوتر وصل می‌کنم.
برنامه‌ی ادوبی ادویشن را با کارت صدا مچ می‌کنم.
از پیانو خروجی می‌دی می‌گیرم می‌دم به کارت صدا.
از میکروفون هم خروجی می‌گیرم می‌دم به کارت صدا.
از کارت صدا هم خروجی می‌گیرم برای هدفون.

نتیجه‌ی کار:
موقع خوندن، من نتیجه را در هدفون خواهم شنید بلافاصله و صدای خوندن من و ساز هر کدام در لاین جداگانه در برنامه‌ی ادوبی ادویشن ضبط می‌شود.

مشکل:
در برنامه‌ی ادوبی ادویشن گویا برای بریدن قسمتی از کار هر لاین جداگانه باید اقدام کنیم و این‌طوری ممکنه پسوپیش بشن صداهای هر لاین چون دقت لازم را نخواهند داشت با این روش.

پ. ن
روی قیمت می‌شه مانور داد اگر قرار باشه نتیجه‌ی بهتری نسبت به دمو بگیرم. ولی کمی به تعویق می‌افته. این‌طوری که تا به‌حال مطرح شده فعلن قیمت بالای سیصد تومن می‌شه برام. برای تهیه‌ی تمام تجهیزات کامل.

آخرین ویرایش:
میکروفون پیشنهادی شما چیه؟

behringer B2 بگیر قیمتش به C1 نزدیکه اما کیفیتش بالا تر!

قیمت این هدفون چنده؟ اگر که نه حتمن بالا می خونم راهکار چیه. چطور فضا رو شلوغ کنم؟

30 - 35 هم داره اما یه چیز کلوز و خوب میشه 55 - 60 ( پیشنهادم اینه از مارک AKG بگیری )
با شرایط بالا من این‌طوری فهمیدم که به تجهیزات زیر نیاز دارم:
کارت صدا (هنوز نمی‌دونم دقیقن چی بگیرم البته گفته شد که ساندکارت اکسترنال که پایین‌ترین رنج حدود 200 تومانه!)
هدفون مونیتورینگ کلوز (حدود قیمت نمی‌دونم)
کابل می‌دی (این‌طور که شنیدم یک جفت نیاز دارم که حدود پنجاه تومن می‌شه گویا)
یک میکروفون (که هنوز گویا به توافق نرسیدیم که چی باشه)
برنامه‌ی ادوبی ادویشن

کارت صدا مارک TC بگیر یه چیزیم که به درد تو بخوره میشه 120 تومن حدودآ

برای برنامه هم پیشهاد میکنم از Audition استفاده نکنی ، Nuendo ( که نئوندو تلفظ میشه نه نوئندو!! ) رو استفاده کنید بهتره ( و بهتره ورژن 3 رو استفاده کنید )
البته کار کردن باهاشو باید بلد باشید
محیط یوزر فرندلی تری داره
اینم بگم که کوباس یا کیوبیس ( cubase ) با نئوندو خیلی پبیه هستن و برای یک شرکتن و تقریبآ مثل همن!

مشکل:
در برنامه‌ی ادوبی ادویشن گویا برای بریدن قسمتی از کار هر لاین جداگانه باید اقدام کنیم و این‌طوری ممکنه پسوپیش بشن صداهای هر لاین چون دقت لازم را نخواهند داشت با این روش.

خوب توی نئوندو برای بریدن کل زحمتی که بخواین بکشین نگه داشتن کنترل و یک بار کلیک روی محلی که میخواین ببرید!

• Like

mbf

Member
ممنون از پاسخ‌ها.

چطور فضا رو شلوغ کنم؟
اینو هنوز جواب نگرفتم.

قیمتی که تا به‌حال دراومده:
میکروفون - behringer B2 - شصت تومن
هدفون کلوز - مارک AKG - شصت تومن
کارت صدا - مارک TC - صدوبیست تومن (اکسترناله؟)
کابل Midi - نمی‌دونم احتمالن پنجاه تومن
برنامه - Nuendo نئوندو - نصب کردم و دارم یه خورده باهاش ور می‌رم. احتمالن کتاب آموزشی هم باید داشته باشه که می‌رم سراغش. ولی برای کارهای اولیه زیاد سخت نبود کار کردن باهاش. کتاب برای فهمیدن باقی کاربردهاشه که شاید ور برم خودم فهمیدم.

قیمت کل: حدود دویستو شصت تومن یعنی زیر سیصد تومن در اومده فعلن.

احتمالن یه‌سری چیزای دیگه هم لازم بشه که الان هنوز نمی‌دونم. مثلن پایه‌ی میکروفون. باید یه چیزی باشه که زیر و توی دست‌و پارو نگیره.

چطور فضا رو شلوغ کنم؟
با قرار دادن وسایل زیاد توی اتاق! ( همون شلوغ بودن اتاق به معنای عامیانه! )

بله

برنامه - Nuendo نئوندو - نصب کردم و دارم یه خورده باهاش ور می‌رم. احتمالن کتاب آموزشی هم باید داشته باشه که می‌رم سراغش. ولی برای کارهای اولیه زیاد سخت نبود کار کردن باهاش. کتاب برای فهمیدن باقی کاربردهاشه که شاید ور برم خودم فهمیدم.

اگه راهنمایی هم خواستی در خدمتم
احتمالن یه‌سری چیزای دیگه هم لازم بشه که الان هنوز نمی‌دونم. مثلن پایه‌ی میکروفون. باید یه چیزی باشه که زیر و توی دست‌و پارو نگیره.

میتونی پایه ی رو میزی بگیری و بذاری روی پیانو

----

راستی یه سوال! شما پیانوت خروجیش Midi هست یاUSB؟

آگه usb باشه فکر کنم با کابل یو اس بی بتونی وصل کنی تا به عنوان میدی کنترلر بشناسه!
چون میدی خود من کابلش یو اس بیه !

• Like

mbf

Member
اگه راهنمایی هم خواستی در خدمتم
حتمن لطف می‌کنید واقعن.

راستی یه سوال! شما پیانوت خروجیش midi هست یاusb؟
آگه usb باشه فکر کنم با کابل یو اس بی بتونی وصل کنی تا به عنوان میدی کنترلر بشناسه!
چون میدی خود من کابلش یو اس بیه !
هم یو اس بی داره هم می‌دی. ولی یه سری رفتم سراغ کابل یو اس بی اما همش کوتاه بودن. می‌گفتن که اگر کابل یو اس بی بلند باشه دیگه انتقال اطلاعات با مشکل خواهد بود. یه همچین چیزی.
مثلن الان یه فلش مموری دارم که وصل می‌کنم و فایل‌های می‌دی رو که ضبط کردم رو می‌ریزم توش و میارم توی کامپیوترم.
از این پورتها زیاد داره. چهار پنج مدل پورت خروجی مختلف داره. که یو اس بی و می‌دی‌شو می‌دونم. مثلن خروجی برای اکو. حتی پورت شبکه هم داره.

آخرین ویرایش:

Ardalan-Xenon

Active Member
نمیدونم شما این اطلاعات غلط رو از کجا اوردید!
دوست عزیز بهتره بگم آکوستیک برای بالا بردن کیفیت نیست!

حرف خنده داری زدی !

جایی باز گو نکن !

Nuendo ( که نئوندو تلفظ میشه نه نوئندو!! )

دوست عزیز ، تلفظش نوئندو هست !!

توصیه میکنم یه چهارتا ویدئو ازش ببینید ، یا توی یه دیکشنری ، یا لااقل توی Google Translate بزنید بشنوید چی میگه !

اینجوری میگید یه موقع فکر میکنم مبتدی هستید !

اینم بگم که کوباس یا کیوبیس...

بازهم تلفظ درستش ، همون کیوبیس هست !

شدن رو میشه اما میکروفن سازهای زهی صدای وکال رو بد میگیره و میکروفن وکال صدای ساز رو!!

به عنوان مثال الان استودیوی یکی از دوستانمون c1 داره ( و الانم پشیمونه )
و کلی دمو دستگاه و کمپرسور 2 میلیون و نیمی و آکوستیک و... کیفیتش از هوم استودیوی من که آکوستیک نیست و کمپرسور و پری امپ هم ندارم پایین تره!!

اون دوستتون خیلی حرفه ای بوده که واسهء استدیو C1 خریده ! (اگه بشه اسمشو استدیو گذاشت!)

بنده کارم از هوم استدیو و این بچه بازیا گذشته و خیلی خوب میفهمم که چه میکروفنی واسه ساز خوبه و چه میکروفنی واسه وکال !

و گرنه بیکار نیستم وقتمو با مبتدی هایی مثه شما که هوم استدیو دارید و حتی نمیتونید نوئندو رو تلفظ کنید ، حروم کنم که تازه بعد بیای بمن بگی اطلاعاتت غلطه !!

اگر هم فعالیتی میکنم واسه رفاقتی است که با مدیران دارم !

حرف خنده داری زدی !

جایی باز گو نکن !
دوست عزیز شما نه راجع به مهندسی صدا چیزی میدونی نه راجع به صدا برداری!! اینو از این حرفت فهمیدم!!
کسی که راجع به مهندسی صدا یه ذره هم بدونه میدونه کار اکوستیک چیه!! و شما نمیدونید!!

وست عزیز ، تلفظش نوئندو هست !!

توصیه میکنم یه چهارتا ویدئو ازش ببینید ، یا توی یه دیکشنری ، یا لااقل توی google translate بزنید بشنوید چی میگه !

اینجوری میگید یه موقع فکر میکنم مبتدی هستید !
باشه اصلآ شما فکر کن ما مبتدی!! مطمئن باشید اگه از آدمای کار کشته و قدیمی نشنیده بودم نمیگفتم!!

اون دوستتون خیلی حرفه ای بوده که واسهء استدیو c1 خریده ! (اگه بشه اسمشو استدیو گذاشت!)
چون وقتی اون استودیوشو راه اندازی کرد شما فرق میکروفن داینامیک و کندنسری رو نمیدونستید!!
و اینم بگم که استادش توی صدا برداری همون صدا بردار شجریان بود!!!
و شما که حرفه ای هستید ! حتمآ میدونید میشه توی یک استودیو از دو یا چند میکروفن استفاده کرد! یکی برای وکال یکی برای ساز! نمیشه؟؟؟

بنده کارم از هوم استدیو و این بچه بازیا گذشته و خیلی خوب میفهمم که چه میکروفنی واسه ساز خوبه و چه میکروفنی واسه وکال !
به قول شاعر:
آن یکی پرسید اشتری را که هی ، از کجا می آیی ای اقبال پی
گفت از حمام گرم کوی تو ، گفت خود پیداست از زانوی تو!!!

برو هرجای دنیا میخوای بپرس هر استادی میخوای رو بپرس!
من حتی از کسانی پرسیدم در این مورد که از قبل انقلاب صدا برداری میکنن!

اگر هم فعالیتی میکنم واسه رفاقتی است که با مدیران دارم !
پس چون پشتوانه یا بهتر بگم پارتی دارین انقدر راحت توهین میکنید؟

آخرین ویرایش:

Ardalan-Xenon

Active Member
من با شما هم کلام نمیشم ، چون ارزش نداره من وقتمو واسه این چیزا هدر بدم !

mbf

Member
خوشحال نیستم از کشیده شدن بحث به غیر ِ موضوع تاپیک. فکر نکنم این دیالوگ‌ها کمکی به پاسخ دادن و رفع مشکل من توی این تاپیک بکنه. خواهشم اینه که لطفن در راستای موضوع صحبت انجام بشه.

سلام به همه دوستان

اتفاقی این تاپیک رو دیدم و گفتم که شاید بتونم کمکی کنم.
اول اینکه کاربری سئوال داره و متاسفانه بحث به دلیل اینکه دوستان نتونستن منظورشون رو واضح بگن به حاشیه کشیده شده و کاربر ایجاد کننده موضوع قاعدتا سر در گم میشه.
اول اینکه میکروفون که دوستمون معرفی کردن برای کار شما و مناسب با بودجه شما خوبه.
در مودر اگوستیک من حرف هر دو طرف رو قبول دارم.
اگوستیک برای حذب هام و عایق کردن فضا و در نهایت کیفیت بهتر میکروفون هستش. نه فقط کیفیت و نه فقط جذب !
دوستمون گفتن شما نویمن یو 87 رو هم داشته باشید اما در فضای غیر اگوستیک و نبود پری امپ مناسب با c1 یه کیفیت رو خواهد داشت.
برنامه neundo در تلفظ فارسی ممکنه نوئندو یا نیندو یا ....... خونده بشه اما ایا مهمه. ؟ مهم کاریه که ما با این برنامه های ببتونیم انجام بدیم.
در کل daw های زیادی برای کار وجود دارن مهم کار کردن ما با اونهاست و البته راحتی کار کردن با اونها.
البته فرق neundo و cubase اونقدرها زیاد نیست در neundo صرفا امکان کار با تصویر بیشتر قرار داده شده. وگرنه بیشتر آپشنهاشون مثا هم هستن.
ما در مورد سئوال دوستمون :
شما آیا قصد دارید که صدای پیانوتون رو به صورت صوتی رکورد کنید یا میدی ؟
اگه به صورت میدی که با اتصال کابل میدی به کارتتون میتونید اینکار رو انجام بدید که البته صرفا پارامترهای میدی رکورد میشن و تا زمانی که شما از vst مناسب استفاده نکنید صدایی نخواهید داشت .مگه اینکه اون ترک میدی رو مجددا بعد از اصلاح و رفع ایرادهای احتمالی روباره به پیانوتون بفرستید و بعدش اون رو در قالب یه فایل صوتی رکورد کنید.
در مورد کارت صدا.:
اگه قصد دارید از این نوع میکروفونی که دوستان معرفی کردند استفاده کنید باید کارتی بگیرید که دارای فانتوم پاور باشه.
فانتوم پاور در واقع ولتاژ 48 ولتی هستش که کارت به میکروفونهای کاندنسوری میده که میکروفون رو فعال میکنه.
برای اینکار نیاز به کارت دارای فانتوم دارید که قیمت اون در برندهای مختلف فرق میکنه.
دو راه کلی براتون هستش :
1- خرید کارتهای دارای فانتوم مثل m-audio fast track pro که قیمت اون در حال حاضر 300 هستش.
2- خرید کارت pci بدون فانتوم که برای استفاده از میکروفون کندنسور باید یا برای میکتون میکسر بگیرید یا پری امپ
در حالت دوم کارت m-audio 2496 مناسبه به قیمت 160 تا 170 که البته نیازی به میکسر دارید یا پری امپ که اونهم در برندهای مختلف ممکنه از 60 به بالا گیرتون بیاد.
در وهله اول هدفتون رو مشخص کنید و مناسب با اون برای خرید و تخصیص بودجه اقدام کنید.
ضمنا دوستان عزیز اگه کمی در ارسالهاشون راحتتر و بهتر با هم ارتباط کلامی برقرار کنن شاهد این موضوع نخواهیم بود. که بجث به جدل کشیده بشه.
مسلما هدف دوستان در کمک به همدیگه انتقال تجربه هستش که خیلی ارزش دار و مقدس هستش.
وگرنه منم میتونم ادعا کنم که صدابردار کارلوس سانتانا بودم. !!:green:
موفق باشید.

mbf

Member
شما آیا قصد دارید که صدای پیانوتون رو به صورت صوتی رکورد کنید یا میدی ؟
چه‌طوری صوتی رکورد کنم؟ از طریق همون کابل می‌دی اقدام کنم یا کابل و واسط دیگه‌ای لازمه؟

من فکر کنم لازمه با این شرایط هم هزینه‌ي خودمو بالا ببرم و هم انتظارمو از نتیجه‌ی کار بالا ببرم و هم کمی بیشتر تحقیق کنم. گویا باید توی پیشنهادم تغییر اساسی بدم. چون اولش فقط چیزی در حد یه ضبط صدای عادی نظر داشتم. ولی به‌نظر می‌رسه برای این ضبط صدا باید کلی هزینه کنم و ضمنن این هزینه دستگاهی رو برای من آماده می‌کنه که کارای دیگه‌ای رو هم به راحتی می‌تونه انجام بده.

وگرنه منم میتونم ادعا کنم که صدابردار کارلوس سانتانا بودم. !!
همین دوستمون سانتانا هم ادعاهای مشابهی داره. می‌گه شمنه!

چه‌طوری صوتی رکورد کنم؟ از طریق همون کابل می‌دی اقدام کنم یا کابل و واسط دیگه‌ای لازمه؟
برای اینکار نیاز به کارت صوتی دارید.
البته میتونید از کارت صدای آنبوردتون هم استفاده کنید. اما در نهایت کیفیت ممکنه به گوشتون خوش نیاد.
با کابل میدی صرفا میتونید نتها رو پارامترهای میدی رو بفرستید.
دقت کنید که میدی صدا رو رکورد نمیکنه صرفا نتهای موسیقی و دستورهای برنامه ریزی شده رو میفرسته.
شما به اتصال پیانوتون با کابل مناسب به کارتتون میتونید اینکار رو انجام بدید.

saied2009

Member
سلام به اقای محبی گل که همه جا میرسنو همه رو راهنمایی میکنن
البته من یه یه سالی هست که تو سایت خودتون مزاحم میشم و از راهنمایی هاتون بهره میبرم
تو استادیتون شکی ندارم
اینم برای دوستان مینویسم>>>>
برای یه رکورد خوب با هزینه حداقل>>>>1.کارت صدای fast track pro لازم دارید که قیمتش حدود 280 تومنه و یه میکروفن نوا یا رود که اونام به ترتیب حدود 180 و رود رو قیمت اصلیشو نمیدونم ولی از نوا گرونتره چون صدای گرمتری داره!
اکوستیک اتاق که خیلی مهمه . نرم افزار هم میتونی از au استفاده کنی.
موفق باشید

mbf

Member
برای اینکار نیاز به کارت صوتی دارید.
البته میتونید از کارت صدای آنبوردتون هم استفاده کنید. اما در نهایت کیفیت ممکنه به گوشتون خوش نیاد.
با کابل میدی صرفا میتونید نتها رو پارامترهای میدی رو بفرستید.
دقت کنید که میدی صدا رو رکورد نمیکنه صرفا نتهای موسیقی و دستورهای برنامه ریزی شده رو میفرسته.
شما به اتصال پیانوتون با کابل مناسب به کارتتون میتونید اینکار رو انجام بدید.
یعنی مثلن از خروجی هدفون پیانو وصل کنم به میکروفون کارت صدا؟ اگر درست فهمیده باشم.

جدیدترین ارسال ها

بالا