راهنمایی برای خرید دوربین خانگی

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام. من میخوام یه دوربین دیجیتال بگیرم. برای همین عکاسی و فیلم برداری معمولی( نه برای زمینه شغلی).
خواهش میکنم چند تا مدل خوب معرفی کنین.
قیمت: بین 300 و 400
مدل های معتبر
کیفیت عالی

با تشکر:rose:

batlagh

Member
سلام. من میخوام یه دوربین دیجیتال بگیرم. برای همین عکاسی و فیلم برداری معمولی( نه برای زمینه شغلی).
خواهش میکنم چند تا مدل خوب معرفی کنین.
قیمت: بین 300 و 400
مدل های معتبر
کیفیت عالی

با تشکر:rose:

سلام
پیشنهاد بنده بهتون دوربین کانن sx220 & sx230 هست
مدل 230 تنها تفاوتش جی پی اس دار بودنش هست
دوربین فوق العاده خوب با خروجی های خوب عکس و فیلم
زوم 14 برابر اپتیکال
سنسور سیموس
فول اچ دی(البته این لفظ ها کارایی ایجاد نمی کنه! در حقیقت دوربین های فیلم برداری فوق اچ دی مثل سونی ex3 هستند که قیمتش حدود 15 میلیون هست! به هر حال !)
قدرت زوم اپتیکال حین فیلم برداری (بعضی از دوربین ها اپتیکال رو امکان ندارند)
دوربینی جمع و جور و کوچک

حدود قیمت 400 و خورده ای میشه اما ارزشش رو داره برای ثبت بهتر خاطرات زندگیتون.

دوربین کانن اس ایکس 240 و 260 هم آمده اند که مدل های جدید تر هستند و کمی گرون ترند حدود 550 تا 600 تومن میشند اما قدرت زوم تقویت شده است.

اگر بیشترهم امکان هزینه دارید دوربین کانن g12 & g1x هم هستند که
جی 12 حدود 800 تومن هست
و جی 1 ایکس حدود 1.5 میلیون که دوربین فوق العاده ای هست ! دوربینی کوچک با کارایی دوربین های حرفه ای

دوربین های بی آینه سونی هم هستند حدود 1 میلیون میشه

سوالی بود در خدمتم.(البته بنده بیشتر توی دوربین های کانن شناخت دارم ولی در این حدود قیمتی این هایی که عرض کردم دوربین های فوق العاده ای هستند نسبت به قیمتشون. و البته اعتبار شرکت کانن دیگه مشخص و معلوم هست!)

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
خیلی ممنونم از راهنماییتون.
ولی اینا قیمتشون خیلی بالاست. دوتاشونم تقریباً 550000 تومنن.
من تو همون رنج قیمت 300 تا نهایت 400 میخوام. معلومه که شناخت خوبی در مورد دوربین ها دارین. اگه میشه تو این محدوده قیمت، بهترین دوربین ها رو واسم معرفی کنین. منم دنبال همون Canon هستم و سراغ مدل های دیگه نمیرم. کانن برای مصارف عادی حرف اول رو میزنه. بعد یه چیز دیگه؛ حسگر cmos بهتره یا CCD؟ من شنیدم CCD ها بهترن. و فیلمبرداری Full HD سیموس با HD سی سی دی برابره. همینطوره؟
بازم ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر :rose:

آخرین ویرایش:

rainman1061

Member
سلام
اگه تو بازار ناصرخسرو بگردید شاید بتونید یه کانن g9 دست دوم گیر بیارید.
دوربین بسیار باکیفیتی است. از همه گزینه های جدید تا رنج قیمتی شما بهتر است.

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
ممنون ولی من شهرستانم و تو تهران نیستم. میخوام همون نو بخرم.

batlagh

Member
خیلی ممنونم از راهنماییتون.
ولی اینا قیمتشون خیلی بالاست. دوتاشونم تقریباً 550000 تومنن.
من تو همون رنج قیمت 300 تا نهایت 400 میخوام. معلومه که شناخت خوبی در مورد دوربین ها دارین. اگه میشه تو این محدوده قیمت، بهترین دوربین ها رو واسم معرفی کنین. منم دنبال همون Canon هستم و سراغ مدل های دیگه نمیرم. کانن برای مصارف عادی حرف اول رو میزنه. بعد یه چیز دیگه؛ حسگر cmos بهتره یا CCD؟ من شنیدم CCD ها بهترن. و فیلمبرداری Full HD سیموس با HD سی سی دی برابره. همینطوره؟
بازم ممنون میشم راهنماییم کنید.
با تشکر :rose:

حسگر سیموس از سی سی دی ها جدید تر هست و بهتر هست! و اینکه نویز کمتری نسبت به سی سی دی ها هم دارد! دقیقا این چیزی که بهتون گفتند برعکس بوده!
من توصیه اکید می کنم که به خاطر پول کم نرید یه وسیله بد بخرید!
به قول انگلیس ها هنوز انقدر پول دار نشدم که چیز ارزون بخرم!

توصیه من همون کانن sx220 یا 230 هست که 230 فقط جی پی اس داره و خیلی هم کارایی نداره پس می تونید همون اس ایکس 220 بخرید

البته اگر هم بخواهید ارزون تر باز بشه اس ایکس 210 هم هست که حسگرش برعکس 220 که سیموس هست حسگر سی سی دی هست که من باشم حتما 220 رو می خرم.

راستش دوربین با کیفیت خوب و چند سال بتونید به خوبی خاطراتتون رو ثبت بکنید نمی شناسم! آخه انقدر قابلیت های این خوب هست که من نزدیک 6 ماه هست که فقط توی این حدود قیمتی این رو معرفی می کنم و اگر هم کسی بگه الان ارزون تر می خوام میگم صبر کن و یه دوربین خوب بخر نه اسباب بازی!
موفق باشید.

rainman1061

Member
قضیه Cmos و CCD به این راحتی ها نیست.
هرکدوم معایب و خوبیهای خود را دارند.
دوربینهای مدیوم فرمت مثل هاسلبلاد و فیز وان و...که قیمتهای بالای 40هزار دلار دارند ، از حسگر CCD استفاده میکنند. و البته نمیشود این نسخه را برای همه دوربینها پیچید که چون فلان حسگر را دارد پس بهتر است.
عوامل زیادی برای انتخاب یک دور بین موثر است که باید دقیق تر بررسی شوند.
باسپاس

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
امروز یه دوربین دیدم قیمتش 190 تومن بود. به نظرتون چطوره؟
دوربین 14.5 مگاپیکسل
حسگر CCD
زوم 4x
(روی لینک زیر کلیک کنید)
PowerShot A2200

batlagh

Member
قضیه cmos و ccd به این راحتی ها نیست.
هرکدوم معایب و خوبیهای خود را دارند.
دوربینهای مدیوم فرمت مثل هاسلبلاد و فیز وان و...که قیمتهای بالای 40هزار دلار دارند ، از حسگر ccd استفاده میکنند. و البته نمیشود این نسخه را برای همه دوربینها پیچید که چون فلان حسگر را دارد پس بهتر است.
عوامل زیادی برای انتخاب یک دور بین موثر است که باید دقیق تر بررسی شوند.
باسپاس

عرض بنده در رده دوربین های کامپکت و dslr بود و تجربه بین سنسور ها در این رده.
وگرنه فرمایش شما کاملا درسته.

امروز یه دوربین دیدم قیمتش 190 تومن بود. به نظرتون چطوره؟
دوربین 14.5 مگاپیکسل
حسگر ccd
زوم 4x
(روی لینک زیر کلیک کنید)
powershot a2200

راستش من باشم نمی خرم!
چون این نمونه ها خیلی چیز خاصی ندارند بیشتر می تونید در حد دوربین های موبایل با کمی زوم اپتیک و البته کیفیتی بهتر در نظر بگیرید و تنظیمات خاصی نمی تونید انجام بدهید. اما اگر بخواهید صرفا با این هزینه یه دوربین تهیه بکنید که توی سفر ها و... عکاسی بکنید خوب هست اما اگر علاقه بیشتری به عکاسی داشته باشید مدل های دیگری توصیه می کنم.

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
ممنون. میشه دلایلش رو هم ذکر کنید؟
راستی پورت hdmi رو نداره. در این صورت دیدن عکس ها سخت میشه؟

rainman1061

Member
ممنون. میشه دلایلش رو هم ذکر کنید؟
راستی پورت hdmi رو نداره. در این صورت دیدن عکس ها سخت میشه؟
شما اگه کیفیت براتون مهمه دیگه دنبال این مسائل حاشیه ای نرید
کیفیت عکسبرداری مهمتر از این مسائل است
همون Canon PowerShot SX150 IS رو بگیرید و زیاد وسواس به خرج ندید.
بعد مدتی که عکاسی رو حرفه ای تر دنبال کردید به سمت SLR خواهید رفت.
باسپاس

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
شما اگه کیفیت براتون مهمه دیگه دنبال این مسائل حاشیه ای نرید
کیفیت عکسبرداری مهمتر از این مسائل است
همون Canon PowerShot SX150 IS رو بگیرید و زیاد وسواس به خرج ندید.
بعد مدتی که عکاسی رو حرفه ای تر دنبال کردید به سمت SLR خواهید رفت.
باسپاس
ممنون. درسته دنبال کیفیتم.
ولی خوب باید امکاناتی داشته باشه که کار رو راحت کنه. ولی نظرتونو قبول دارم زیاد مهم نیست این قضایا. در مورد وسواس به خرج دادن هم درسته فرمایش شما. خب بالاخره میخوام یه چیز عمری بگیرم.
باز تشکر

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
آقای rainman1061 با پوزش از شما.
ولی من 5 روز برای مسابقات علمی- فرهنگی رفته بودم خرم آباد. اونجا یکی از رفقا دوربین Fujifilm مدل F500 رو داشت. عکسبرداریش واقعاً عالی بود و زوم بسیار با کیفیت. ولی فیلمبرداریش رو تو سایتها خوندم که زیاد جالب نیست. اگه میشه یه سری به لینک بزنید و بازم این دوربین رو با Canon sx مقایسه کنید. ممنونتون میشم.
من بازم معذرت میخوام از شما عزیزانم، به خاطر این همه زحمتی که میدم بهتون. :rose:
مقایسه

rainman1061

Member
شما بین دو دوربینی که خودتون انتخاب کرده بودید ، بهتر رو میخواستید من هم در حد اطلاعاتم راهنمایی کردم .

nima_dsnr

کاربر VIP
من چند سال پیش دوربین sx110 رو گرفتم و خیلی عالی هست.
حالا بماند این نوع دوربین فقط چینیش تو بازار بود و ارزون بود ولی خیلی کیفیت خوبی داره و هنوز ازش استفاده می کنم.
Sx150 هم مدل بالاار اون هست و اگر با رنگش و ظاهرش مشکل نداشته باشید بهترین گزینه هست.

khoushechin

Well-Known Member
Canon IXUS 1000 HS
دوربین عکاسی با کیفیت !
من خودم دوربین hx100v شرکت سونی دارم ولی در مورد عکاسی یه گرد پاش هم نمیرسه این مدل خیلی بهتره از نظر کیفیت عکاسی

جدیدترین ارسال ها

بالا