راهنمايي در مورد شبکه کردن

H_R_M

Member
سلام بچه ها
اميدوارم ايندفعه ديگه جواب بدين . چون تا الان چند تاپيک دادم که حتي درست و حسابي نگاشونم نکردين:cry:
ببينيد من ميخوام 2 تا کامپيوتر را با هم شبکه کنم که هم بتونن با يه مودم به اينترنت وصل بشن و هم بازيهايي شبکه اي رو بشه باش بازي کرد
من چند متر کابل خريدم و هر دو کامپيوتر هم کارت شبکه آنبورد دارند
حالا نميدونم چطوري تنظيمشون کنم
در ضمن با Local Area Connection پيغام : the cable unPlugged رو ميده
اگه در حد ابتدايي راهنمايي کنيد ممنون ميشم

Parham

Well-Known Member
شما باید کابل Cross بگیرید که برای وصل کردن 2 کامپیوتر هستش ، شما به احتمال زیاد کابل معمولی‌ گرفتید ... کابلی‌ که تهیه می‌کنید باید رشته 1 به 3 و 2 به 6 وصل بشه یعنی‌ جای Send و receive جا به جا بشه ، اگر کابل شما به این صورت نباشد باید کابل مخصوص را بگیرید ...

Parham

Well-Known Member
متوجه منظور من نشدی... ببین اون کابل که خریدی داخلش 8 رشته سیم داره *که به صورت عکس زیر هستش* و شما باید در دو طرف سیم ببینی‌ که سیم 1 به 3 وصل شده و 2 به 6 اگر اینجوری نیستش کابل شما کراس نیست و نمیتونی‌ برای وصل کردن 2 تا سیستم از اون استفاده کنی‌ و باید یا هاب داشته باشی‌ * که فکر نمیکنم مقرون به صرفه باشه * یا کابل مخصوص بگیری یعنی‌ اینکه به کسی‌ که می‌خوای بگیری بگی‌ کابل کراس می‌خوام *برای وصل کردن 2 تا کامپیوتر*
cross.gif

motal77

New Member
سلام
من عضو جديد هستم
لطفا منو راهنمايي كنيد يك شبكه درست كردم سرور دو تا كارت شبكه داره همه كارها انجام شده
كردن كارت شبكه رو نميدونم از كجا انجام بدمshareولي

mahamm1d

Member
سلام دوست عزیز
شما میخواهید کارت شبکه رو share کنی یا مودم رو ؟

motal77

New Member
سلام
من روی سرورم دو تا کارت شبکه دارم یکی برای دریافت اینترنت با valid ip و اون یکی با invalid ip به هاب وصله 3 تا کامپیوتر دیگه هم با invalid ip به هاب وصل هستند و سرور رو پینگ میکنند اما اینترنت ندارند تو forum ها دیدم باید کارت شبکه invalid رو shareبکنم اما نمیتونم پیداش کنم از کجا انجام بدم

H_R_M

Member
سلام
من کابل رو تهيه کردم ( همون کراس رو ) ولي حالا تو تنظيماتش موندم
شرمنده اگه راهنمايي کنيد که اينم حل بشه ديگه واقعا شرمنده کردين

Parham

Well-Known Member
جستجو کن تو انجمن ها چندین بار خودم توضیح دادم ...

H_R_M

Member
جستجو کردم
منظورتون شماره پورت و اي پيه ؟
ولي نميدونم تو subnet mask , defaultgateway , ... چي بنويسم
اگه لطف کنيد يه باره ديگه هم اينجا توضيح بدين ممنون ميشم

Parham

Well-Known Member
اگه 2 تا کامپیوتر را صرفا برای انتقال اطلاعات می‌خواهید بدون استفاده از اینترنت نیازی به Default Gateway نیست ، IP یک کامپیوتر را به طور مثل 192.168.100.1 بذارید و دیگری را 192.168.100.2 و پس از فعال کردن Set up a home or small office network از My Network Placesمیتونید استفاده کنید ...

H_R_M

Member
Parham گفت:
اگه 2 تا کامپیوتر را صرفا برای انتقال اطلاعات می‌خواهید بدون استفاده از اینترنت نیازی به Default Gateway نیست ، IP یک کامپیوتر را به طور مثل 192.168.100.1 بذارید و دیگری را 192.168.100.2 و پس از فعال کردن Set up a home or small office network از My Network Placesمیتونید استفاده کنید ...

پرهام جون سلام
کاش يه آي دي ميدادي که بيشتر ازت راهنمايي بگيرم
من هم ميخوام با هم ارتباط داشته باشند و هم اينکه بشه با هر دوتا به اينترنت دسترسي داشت

Parham

Well-Known Member
ببنید من به طور خلاصه بهت توضیح میدم ! باید اول شما روی یک سیستم 2 تا کارت شبکه داشته باشید یکی‌ برای استفاده از اینترنت دیگری برای ارتباط با هاب یا کامپیوتر دیگر ، وقتی‌ که یک کارت شبکه شما به اینترنت وصل شد شما باید ابتدا امکان اشتراک گذاشتن اینترنت را در اون کامپیوتر فعال کنید ، به این صورت که پس از وارد شدن به قسمت Set up a home or small office network از My Network Places در مرحله Select a Connection method گزینه اول *به این معنی‌ که کامپیوتر انتخابی‌ به طور مستقیم به اینترنت متصل می‌ باشد و دیگر کامپیوتر ها از طریق این کامپیوتر به اینترنت وصل هستند* را انتخاب کنید و مراحل را به اتمام برسانید ، تا اینجا کامپیوتر شما برای استفاده دیگر کامپیوتر ها از اینترنت آماده شده ، در مرحله بعد شما باید Default Gateway را بر روی همان کامپیوتر تعریف کنید به این صورت که بر روی کارت شبکه دیگر * که از اینترنت استفاده نمیکند* در My Network Places کلیک راست کرده و قسمت Properties را انتخاب می‌کنید حال در قسمت internet protocol و زیر بخش use the following IP address یک ip مانند 192.168.100.1 انتخاب می‌کنید * قسمت Subnet mask با توجه به IP انتخابی‌ شما تغییر خواهد کرد ، سپس تنظیمات را ذخیره میکنی‌ و روی کامپیوتر دیگر برای استفاده از شبکه و اینترنت به این صورت عمل میکنی‌ ، ابتدا دوباره وارد قسمت Set up a home or small office network از My Network Places میشی‌ و در همان مرحله Select a Connection method*این بار* گزینه دوم *به این معنی‌ که کامپیوتر انتخابی‌ از طریق Gateway تعریف شده به اینترنت متصل هستش* انتخاب میکنی‌ و مراحل را به پایان میرسونی‌ ، پس از آن به تنظیمات کارت شبکه * به همان صورت که در بالا اشاره کردم* وارد میشی‌ و این بار در قسمت use the following IP address یک ip مانند 192.168.100.2 انتخاب میکنی‌ و در قسمت سوم در همان بخش یعنی‌ Default Gateway باید IP کامپیوتر اول یعنی‌ 192.168.100.1 را وارد کنی‌ و پس از قبول تنظیمات و معمولا یک بار Log off و Login کردن در ویندوز باید بدون مشکل از اینترنت بر روی کامپیوتر های خود استفاده کنی.

پ.ن : بهتر بود این توضیحات در همینجا داده بشه تا اگر دوست دیگری هم نیاز داشت بتونه از اون استفاده کنه ....

H_R_M

Member
ممنون پرهام جون
فردا امتحان ميکنم
اگه مشکلي داشتم مزاحم ميشم
آي دي هم که ندادي

dark-man

Member
با سلام خدمت دوستان عزیز...یک سوال داشتم از خدمتتان ... 2 کامپیوتر را که با هم شبکه کرده ایم و روی یکی از آنها آنتی ویروس نصب کرده ایم (روی دیگری ندارد )..آیا می شود با آن دستگاهی که آنتی ویروس رویش نصب است کل این دستگاهی را که آنتی ویروس ندارد را اسکن کرد ؟؟؟

Parham

Well-Known Member
بسته به نوع آنتی‌ ویروس شما داره که قابلیت استفاده در شبکه داشته باشه یا خیر ...

dark-man

Member
من از بیت دیفندر استفاده می کنم ...آیا می شود ؟؟؟اگر می شود چگونه ؟

Parham

Well-Known Member
جواب شما را دادم اگر از نسخه های مخصوص سرور استفاده کنید امکانات این کار را داره ...

m_s450

New Member
اشتراک اینترنت از سرور به چند کامپیوتر دیگر

با سلام من یک شبکه راه انداختم یک سرور و 8 کامپیوتر دیگر
الان می خوام اینترنت را ازطریق سرور به هشت کامپیوتر دیگر اشتراک بگذارم تنظیمات را بلد نیستم لطفا راهنمایی کنید

آخرین ویرایش:

Parham

Well-Known Member
در یکی‌ دو پست در همین قسمت و در این انجمن من توضیح کامل در این مورد دادم ، یک جستجو بکنی‌ پیدا میکنی‌ دوست عزیز

جدیدترین ارسال ها

بالا