ذخیره کردن فایل php به صورت کد

mosi20

Active Member
سلام
یه فایل php دارم که یه نفر میاد بدون اجازه ی من اونو دست کاری میکنه و همه ی فایلم را میریزه بهم.
حالا میخوام تمامی کدهای اون فایل را به صورت رمز در بیارم و اجراشون کنم.
کسی راهی برای رمز کردن کدهای php و اجرای اونا سراغ داره؟

BeHnAm_akb

Active Member
zend safe guard
اگه راحی به غیر از خرید برای تهیه یکی از این دو نرم افزار پیدا کردید به ما هم بگید!

sama_sally

Member
توی فروم پرشین تولز یه نگاهی بنداز
حوصله ندارم جستجو کنم
یکی از دوستام اونجا یه برنامه ای گذاشته که با استفاده از base64 و gzdeflate پی اچ پی رو کد میکنه

BeHnAm_akb

Active Member
zend که فکر نکنم کرکش گیر بیاد در ضمن فکر می کنم base64 نوعی encoding هستش یعنی قابل برگشت اونم به راحتی مگه تو خود پی اچ پی توابعی برای این کار نداریم؟

sama_sally

Member
بابا
نمیگم که فقط base64 کن
اول base64 کن
بعد gzdeflate کن که compress کنه
بعد با استفاده از تابع های eval و base64_decode و gzinflate از حالت رمز درش بیاد و با echo اجراش کن.
eval باعث میشه که متغیر های و فانکشن هاتون درست کار کنن

golden

Member
هر دو متدی که توی این کد معرفی شده اند قابل بازگشتن، اما این دوستمون چند صد بار این کار را پشت سر هم انجام داده. خب این جوری میشه جلوی کاربرای مبتدی را گرفت ولی اصلا روش علمیی نیست.

Dark Man

Member
خوب تقریبا تمام روش هایی که وجود داره ، ( البته به جز zend ) برگشت پذیر هست ، در واقع دیر و زود داره ولی سوخت سوز نداره ! برای مثال ، کپی رایت برنامه CuteNews که سالار حذفش کرد (!) حدود 2 ماه ( به گفته خودش ) وقتش رو گرفته .
تمام این روش ها باعث کندتر شدن ، عملیات بازگشت میشن ، اما اینکه بطوری کلی جلوی اینکار گرفته بشه ، فکر نمیکنم امکان پذیر باشه.

MD5 هم که اینقدر پیچیده و برگشت ناپذیر بود ، تا حدودی برگشت پذیر شده ( البته با صرف زمان زیاد برای اینکار ، مثلا 10. 11 سال ) ، بهترین روش ، روشیه که بیشترین امکان خطا رو برای بازگردوندن داشته باشه .

BeHnAm_akb

Active Member
خیلی ببخشدا ولی Md5 که اینجا استفاده ایی نداره Md5 برای رمز نگاری غیر قابل برگشته پس چه جوری برای کد کردن صفحه به کار بره؟؟!!

اگر به سرور دست رسی داری از نرم افزار های رایگان استفاده کن وگرنه پول باید بدی زند رو بخری هیچ راه دیگه ایی نداری

Dark Man

Member
منم نگفتم که از Md5 استفاده بشه ! من این مورد رو مثال زدم ، منظورم این بود که الگوریتم پیشرفته Md5 نیز ، قابل بازیابی هست نه اینکه از Md5 استفاده بشه . ;)

جدیدترین ارسال ها

بالا