ذخیره بهتره یا cookie

Serintipiti

New Member
سلام دوستان

من می خوام یک فروشگاه کوچک و برای امتجان بر روی localhost درست کنم.حتما شما با طرز کار سبد خرید در فروشگاه های اینترنتی آشنایی دارید.
حالا سوال من اینه : وقتی کسی کالایی رو انتخاب می کنه و اون رو داخل سبد می اندازه.مشخصات کالا در cookie سیستم بازدیدکننده ثبت میشه یا در دیتابیس سرور.کدومشون امن تر و کارامد تره؟

با تشکر

Serintipiti

New Member
چطور میشه با سشن این کار رو کرد؟
میشه یه نمونه کد بزاری؟

با تشکر
سرینتیپیتی

ady_constantine

Active Member
در ابتدای فایل اینو قرار دهید :
session_start();

برای ثبت سشن id :
$_SESSION["id"]=value

برای خواندن سشن id
$_SESSION["id"]
همانند یک متغیر رفتار می کند .

برای اینکاری که می خواهید انجام دهید هم می تونید سشن بکار ببرید و هم دیتابیس !

بنظر من برای کاربران ذخیره در دیتابیس بکار ببرید و برای اعضای مهمان سسشن بکار ببرید .

miladmovie

Active Member
برای سبد خرید تا طرف درخواست خرید نداده بهتر از نیست از کوکی استفاده بشه ؟

اگر صفحه رو بست حداقل لیست چیزهای که می خواسته بخره رو داشت باشه !

oxygenws

Active Member
میلاد جان، نظر من اینه:
می تونی در سمت سرور timeout سشن رو زیاد کنی یا اینکه از سشن بانکی استفاده کنی.

Serintipiti

New Member
من هم با نظر میلاد موافقم.شاید بازدیدکننده چند کالا رو توی سبد انداخته باشه و در یک لحظه سیستمش ریستارت کنه یا اینکه بخواد کالاهای انتخاب شده رو در یک زمان دیگه خریداری کنه.اون وقت اگه بخوایم از سشن استفاده کنیم سبد خالی میشه.پس بهتره از کوکی استفاده کنیم.من الان دارم روش کار می کنم اگه موفق شدم نمونش رو اینجا می زارم.
یک مشکل هم کوکی داره : در صورتی که از نرم افزارهای پاک کننده جاسوس استفاده می کنین، ممکنه این برنامه ها کوکی ها رو پاک کنن و بعضی وقتها خود کاربر این کار را به صورتی دستی انجام میده.یعنی محتوی پوشه Temperory internet files را پس از هر بازدید پاک میکنه.
از نظر من بهترین راه حل برای کاربران عضو شده ذخیره در دیتابسه.ولی در مورد بازدید کننده بهتره از کوکی استفاده کنیم.

oxygenws

Active Member
شاید بازدیدکننده چند کالا رو توی سبد انداخته باشه و در یک لحظه سیستمش ریستارت کنه یا اینکه بخواد کالاهای انتخاب شده رو در یک زمان دیگه خریداری کنه.اون وقت اگه بخوایم از سشن استفاده کنیم سبد خالی میشه.پس بهتره از کوکی استفاده کنیم.

این ربطی به کوکی یا سشن بودنش نداره، ربط به تنظیمات سشن شما در برنامه تون داره، مشکل شما اینه که درست نمی دونید سشن چیه :)
توصیه من به شخص شما اینه که بری دنبالش تا *بفهمی* سشن چیه و چطوری کار می کنه.

موفق باشید.

golden

Member
در ادامه گفته هایoxygenws :
php شماره هر session را بصورت cookie ذخیره میکنه(البته نه همیشه) پس شما تنها کافیه time مربوط به session را بالا ببری تا بعد از چند وقت باز هم بشه از اطلاعات مربوط به شماره ذخیره شده در cookie استفاده کرد.

جدیدترین ارسال ها

بالا