دکمه Ctrl+c کار نمی کنه.

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام. یه چیز عجیب برام پیش اومده. دکمه Ctrl+C که عمل کپی کردن رو انجام میده، کار نمیکنه.
کامپیوترمو کلاً از برق کشیدم و تمیزش کردم و دوباره وصل کردم بعد دیدم دکمه Ctrl+c کار نمیکنه. بقیه دکمه ها مثلاً Ctrl+v کار میکنن و خود دکمه C هم درسته. ولی وقتی Ctrl و C رو با هم میزنم کار نمیکنه.
ممنون میشم دلیل و راه حلشو بهم بگید.

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
بابا هیچ کی نیست کمک کنه؟:-?
یه چیزی رو هم امروز فهمیدم. اگه Ctrl سمت راست کیبورد رو بگیرم و c رو بزنم، عمل میکنه. با سمت چپی عمل نمیکنه.
چیز عجیبیه نه؟

mamad.noise

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
آهامن فهمیدم سیستم شما هوشمنده(smart)
فهمیده که هی میری مقاله هارو کپی پیست میکنی ctrl سمت چپ خودشو از کار انداخته:lol:
خارج از شوخی: احتمالا موقع ای که تمیز میکردین یه اتفاقی افتاده بهتره به یه سخت افزاری نشون بدید تا اینکه خودتون دست به کاربشید

SajadCG

کاربر فعال
چند تا چیزو باید تست کنید:

1.اینکه کلیک C کیبرد کار میده یا نه.
2.روی یه فایل کلیک راست کنید و اون روCopy رو بزنید، ببینید کپی شده و تست کنید که paste میشه یا نه؟

به احتمال زیاد مشکل از کیبردتون هست.
موفق باشید.

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام. من یه چند روزی آنلاین نبودم، به خاطر فوت مادر بزرگم.
ممنونم ازتون.
mamad.noise جان، اتفاقاً درست حدس زدی زیاد مقاله می دزدیم از اینترنت.:wink:
تمیز کردنش هم طوری نبود که بهش آسیب برسه. فقط روشو دستمال کشیدم.
SajadCG عزیز. جواب 1: اولش که گفتم دکمه C جداگانه کار میکنه . و همینطور Ctrl چپی با بعضی دکمه ها کار میکنه (مثلاً Ctrl+v یا Ctrl+Z)
جواب2: آره. این کارو کردم و کپی میشه و Paste هم میشه.
باید یک چیز دیگه رو هم امتحان کنم. یه کیبورد دیگه بیارم بزنم ببینم با اون کار میکنه یا نه. اگه کار کرد که اشکال از کیبورده، ولی اگه کار نکرد از ویندوزه احتمالاً. نظر شما چیه؟

من چون یک زره تایپم تنده، برای همین با کنترل سمت چپی راحت ترم. و الّا کنترل سمت راست کار میکنه.

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
حل شد.
H00ti عزیز پیغام خصوصی داد و روششو گفت. دکمه Ctrl با دکمه ویندوز یا Ctrl با Shift+Space.
دوتاشم زدم، حالا نمیدونم کدوم کار کرد. در هر صورت درست شد.
:)

ehson

New Member
دکمه Ctrl+c کار نمی کنه

سلام. یه چیز عجیب برام پیش اومده. دکمه Ctrl+C که عمل کپی کردن رو انجام میده، کار نمیکنه.
کامپیوترمو کلاً از برق کشیدم و تمیزش کردم و دوباره وصل کردم بعد دیدم دکمه Ctrl+c کار نمیکنه. بقیه دکمه ها مثلاً Ctrl+v کار میکنن و خود دکمه C هم درسته. ولی وقتی Ctrl و C رو با هم میزنم کار نمیکنه.
ممنون میشم دلیل و راه حلشو بهم بگید.

سلام.
شاید دلیلش این باشه که به جای ctrl+c ( یا سایر دکمه هایی که شما نمی توانید از آنها استفاده کنید، ) چیز دیگری ( مثلا ctrl+insert ) تعریف شده باشد.
برای فهمیدن این موضوع شما می توانید به آدرسی که در زیر براتون نوشتم مراجه کرده و صحت موارد فوق را بررسی نمایید.
در یکی از برنامه های آفیس از منوی File گزینه Option رو انتخاب کنید. در صفحه باز شده از قسمت چپ تب Customize Ribbon رو انتخاب کنید. سپس در صفحه جدید به دنبال دکمه Customize بگردید. روی آن کلیک کرده و به قسمت کلید های میانبر آفیس وارد شوید.
در این قسمت شما می توانید تمام تنظیمات مربوط به کلید های میانبر رو در دسترس داشته باشین. فقط کافیه به صفحه تنظیمات کمی با دقت نگاه کنید.
مثلا برای یافتن کلید Ctrl+c می تونید از قسمت Catogories روی گزینه Home Tab کلیک کنید و از قسمت Commands گزینه Edit Copy رو بیابید. روی آن کلیک کنید و از کادر Current Keys کلید های میانبر رو Remove کرده و از کادر Press New Shortcut Key، کلید میانبر مورد علاقه خودتون رو با گرفتن همان کلید ها، (مثلا با گرفتن کلید های ترکیبی Ctrl+C ) وارد کنید؛ و در آخر روی دکمه Assign جهت ثبت شدن تغییراتتون کلیک کنید.
امیدوارم با این روش مشکلتون حل شده باشه.

ABOLFAZL-PS

کاربر فعال انجمن فتوشاپ
سلام.
شاید دلیلش این باشه که به جای ctrl+c ( یا سایر دکمه هایی که شما نمی توانید از آنها استفاده کنید، ) چیز دیگری ( مثلا ctrl+insert ) تعریف شده باشد.
برای فهمیدن این موضوع شما می توانید به آدرسی که در زیر براتون نوشتم مراجه کرده و صحت موارد فوق را بررسی نمایید.
در یکی از برنامه های آفیس از منوی File گزینه Option رو انتخاب کنید. در صفحه باز شده از قسمت چپ تب Customize Ribbon رو انتخاب کنید. سپس در صفحه جدید به دنبال دکمه Customize بگردید. روی آن کلیک کرده و به قسمت کلید های میانبر آفیس وارد شوید.
در این قسمت شما می توانید تمام تنظیمات مربوط به کلید های میانبر رو در دسترس داشته باشین. فقط کافیه به صفحه تنظیمات کمی با دقت نگاه کنید.
مثلا برای یافتن کلید Ctrl+c می تونید از قسمت Catogories روی گزینه Home Tab کلیک کنید و از قسمت Commands گزینه Edit Copy رو بیابید. روی آن کلیک کنید و از کادر Current Keys کلید های میانبر رو Remove کرده و از کادر Press New Shortcut Key، کلید میانبر مورد علاقه خودتون رو با گرفتن همان کلید ها، (مثلا با گرفتن کلید های ترکیبی Ctrl+C ) وارد کنید؛ و در آخر روی دکمه Assign جهت ثبت شدن تغییراتتون کلیک کنید.
امیدوارم با این روش مشکلتون حل شده باشه.
ممنونم دوست عزیز از راهنماییتون.
ولی تو پست 6 نوشتم که مشکلم حل شده. تاریخ تاپیک هم مال خیلی وقت پیشه. سعی کنید تاپیکای قدیمی رو بالا نیارید.
بازم تشکر از وقتی که گذاشتین :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا