دوش ساخت رنگ پنجم در فایل فوتوشاپ برای چاپ؟

hossein82

New Member
سلام
طرحی دارم که بخشی از اون قراره با رنگ نقره ای به صورت رنگ پنجم چاپ بشه، نمی دونم چه طوری باید این رو در فایلم لحاظ کنم.
چاپخونه گفته یه لایه به همین عنوان برای فایلت بگذار، ولی من متوجه نشدم،
ظاهرا دستگاه خیلی جدید و خاصی هم برای این چاپ دارن، دستگاه های قدیمی رنگ پنجم نیست،

کسی می تونه راهنمایی کنه بنده رو؟

tarhe8

Well-Known Member
تا جایی که من می دونم یه رنگ که تو کارتون نباشه رو انتخاب میکنید
مثلا آبی بعد تو یه لایه جدید تمام جاهایی که قرار نقره ای شه رو آبی می کنین
(که با برنامه ایلوستریتور راحتره انجام این کار)
به چاپخونه می گید که بجای این رنگ(آبی) تو چاپ رنگ نقره ای باشه

solartec

Member
سلام
دوست عزیز شما می تونید از ایلوستریتور استفاده می کنید اون قسمنی رو که می خواید رنگ نقره ای باشه رو با استفاده از کاتالوک رنگ پنتون داخل برنامه ایلوستریتور هستش رنگ پنتون انتخاب کنید
وقتی کار شما رو میفرستند لیتو گرافی طرح شما رنگ هستش و برای طرح شما 5 تا فیلم و زینگ تهیه میشه

bijan_zorro

Member
تا اونجایی که من میدونم تو PS برای این کار یه لایه Channel جدید ایجاد میکنیم، یعنی شما چهارتا Channel دارید (Cyan, Magenta, Yellow, Black) یه channel جدید هم ایجاد میکنید و برای مثال اسمش میذارید Silver و قسمتهایی که باید نقره ای رنگ باشه رو تو این قسمت مشخص میکنید.

legendarp

Well-Known Member
البته خیلی از وقتی که این تاپیک رو زده گزشته اما رنگ پنجم درست کردن هیچ کاری نداره ببین
برای چاپ ما از 4 رنگ اصلی استفاده می کنیم یعنی آبی ، قرمز ، زرد ، مشکی که همون cmyk خودمون هست
[وب حالا شما کافیه تمام قسمتی که می خوای نقره ایی بشه رو یکی از رنگهای آبی قرمز زرد یا مشکی رو 100 درصد کنی
ربطی نداره که توی کار این رنگها هستند یا نه شما مثلا اون جاهایی که قراره نقره ایی بشه همهاش رو زرد 100 می کنی خوب حالا بقیه رو پاک می کنی و یه سیو جدید می گیری وقتی هم که می ری لیتوگرافی خود فایل اصلی رو می ده که 4 رنگ زینک بگیرند و بعد این رنگ 5 که همه اش رو زرد 100 رو گرفتی می دی تک رنگ زینک بگیرند یعنی فقط رنگ زرد همین فایل یک رنگ رو به همین راحتی
وقتی هم که می ری چتپ حخونه بعد از اینکه 4 رنگ رو چاپ کردن این زینک زرد رو می بندن و جاش رنگ نقره ایی می ریزند توی ماشین البته اگر ماشین 5 رنگ یا بیشتر باشه هون موقع می بندند و می ریزند
دیگه این هم بساط نداره اگر بیشتر اطلاعات خواشتی پ . خ بده که پشت تلفن بهت بگم دقیق چی کار کنی که کارت باطله نشه
البته فکر کنم الان چاپش کردی این کار رو ولی واسه کارهای بعدی گفتم
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا